Koperty firmowe. Jak wybrać odpowiednie koperty dla firmy?

Firmy każdego dnia przesyłają wiele dokumentów tradycyjną pocztą. Dużym ułatwieniem jest wtedy zastosowanie gotowych kopert firmowych.

Faktury VAT, rachunki, wyciągi, umowy, oferty handlowe czy też korespondencja reklamowa – każdego dnia klienci i kontrahenci firm w całym kraju otrzymują wiele dokumentów w formie papierowej. Aby wysyłka dokumentacji tego typu była jeszcze łatwiejsza, zamawia się druk kopert firmowych, które są wtedy od razu przygotowane do użycia.

Koperty firmowe to specjalne koperty opatrzone spersonalizowanymi nadrukami, w tym nazwą i logo firmy, adresem firmowy, a często także oznaczeniem umowy podpisanej z pocztą. Mogą one posiadać również inne nadruki, na przykład o charakterze reklamowym.

Dlaczego warto zamówić druk kopert dla swojej firmy? Jak wybrać odpowiednie koperty firmowe? Gdzie można je zakupić?

Dlaczego warto korzystać z kopert firmowych?

Koperty to podstawowy artykuł papierniczy w każdym biurze. Dzięki nim można przesyłać korespondencję do adresatów. Koperty firmowe z personalizowanymi nadrukami nie są obowiązkowe, lecz warto je mieć. Dlaczego?

Przede wszystkim są one znacznym ułatwieniem przy realizacji wysyłki dokumentacji. Nie wymagają wypisywania nazwy oraz adresu nadawcy przesyłki – informacje znajdują się już na kopercie. To zatem znaczna oszczędność czasu dla pracowników firmy.

Drugim atutem, jaki posiada druk kopert firmowych, jest możliwość kreacji spójnego wizerunku firmy oraz zwiększenie jej rozpoznawalności. Takimi kopertami można natychmiast wyróżnić się na tle innych, zwykłych kopert bez personalizacji.

Dodatkowo, koperty firmowe mogą posiadać charakter reklamowy. Można umieścić na nich informacje o nowej ofercie czy też o aktualnych promocjach.

Warto także wskazać, że druk kopert może odnosić się nie tylko do tych przeznaczonych do codziennej korespondencji z klientami i kontrahentami, lecz również do przygotowania takich druków na ważne wydarzenia, na przykład na zaproszenia na konferencję, bankiet firmowy oraz inne eventy.

Rodzaje kopert firmowych – co wybrać?

Do dyspozycji jest szeroka gama różnych kopert firmowych do wyboru, dlatego można dopasować je indywidualnie do ich przeznaczenia oraz potrzeb firmy. O czym warto pamiętać, zlecając druk kopert firmowych?

Przede wszystkim pod uwagę powinno się wziąć formaty koperty, rodzaj zamknięcia koperty, a także ich gramaturę oraz kolorystykę.

Formaty kopert firmowych:

 • koperty DL (220 x 110 mm) – standardowy format, stosowany na dokumenty A4 złożone na trzy
 • koperty C4 (229 x 324 mm) – używane do dokumentów w formacie A4
 • koperty C5 (162×229 mm) – wykorzystywane do dokumentacji w formacie A5 lub A4 złożone na pół
 • koperty C6 (162 x 114 mm) – przeznaczone na dokumenty w formacie A6

Zamykanie kopert – oznaczenia:

 • koperty HK – koperty samoklejące z odrywanym paskiem zabezpieczającym klej
 • koperty SK – koperty samoklejące z odchylanym skrzydełkiem z klejem – nie ma potrzeby zwilżania kleju
 • koperty NK – koperty z warstwą kleju przeznaczone do klejenia na mokro

Jako koperty biurowe najczęściej używane są te oznakowane jako HK oraz SK.

Gramatura kopert przekłada się na ich sztywność. Koperty o niskiej gramaturze używane są do wysyłki mniejszych ilości dokumentów – są najtańsze. Bardziej reprezentacyjne są koperty o wyższej gramaturze, które także lepiej zabezpieczają dokumenty przed zniszczeniem.

Standardowo druk kopert zakłada wykorzystanie kopert białych, lecz także mogą mieć one inne kolory.

Z przykładowymi rodzajami kopert na zamówienie można zapoznać się na stronie internetowej drukarni cyfrowej Studio-eM z Krakowa. Drukarnia przyjmuje także zamówienia przez internet!

Druk kopert firmowych na zamówienie – zamów teraz!

Aktualnie druk kopert można zlecić w wielu zakładach poligraficznych – drukarniach działających na terenie całego kraju.

Zamówienia na druk kopert firmowych można składać także całkowicie online, zatem koperty można kupić bez wychodzenia z biura. Gotowe druki będą dostarczone pod wskazany adres już w przeciągu paru dni od dokonania zakupu!

 

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

 1. Avatar
  Wacław Maj 25, 2020

  Polecam zamówić. Koperty firmowe nie są wcale tak drogie jak koperty bez napisu firmy a pomogą zaoszczedzić dużo czasu. Szczególnie jeśli w firmie wysyłacie spore ilości korespondencji. Nie ma sensu nadrukowywać na kopercie adresu, albo tym bardziej pisać go ręcznie. Żadna powazna firma raczej tak nie robi.

  No votes yet.
  Please wait...
  Reply

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *