Polacy wynajmują mieszkania na Euro 2012

Mimo zawrotnych cen, w hotelach w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu czy Poznaniu z trudnością znaleźć można jeszcze wolne miejsca na czas Euro 2012. Wielu zagranicznych kibiców już teraz poszukuje alternatywy dla drogich i przepełnionych obiektów hotelowych.

To niebywała szansa dla właścicieli prywatnych mieszkań, którzy będą konkurować nie tylko ceną, ale i lokalizacją – twierdzi Mateusz Goliat, konsultant w zakresie promocji obiektów turystycznych. Udostępniając 2-pokojowy apartament w czasie Euro 2012, będzie można zarobić nawet 10 tysięcy złotych. Największą popularnością cieszą się nowoczesne mieszkania położone tuż przy stadionach, a także odrestaurowane kamienice położone w obrębie dobrze skomunikowanych dzielnic miast-gospodarzy. Co ciekawe, okazuje się, że udostępniając mieszkanie tylko w czasie Mistrzostw Europy, będzie można zarobić równowartość nawet rocznego wynajmu stancji.

Ceny wynajmu mieszkania dla dwóch osób ze standardowym wyposażeniem

wynajem dobowy

wynajem stancji (miesiąc)

pobyt w czasie Euro 2012

Warszawa

235 – 467 zł

550-900 zł

do 9340 zł

Gdańsk

144 – 258 zł

400-600 zł

do 5160 zł

Poznań

253 – 396 zł

400-700 zł

do 7920 zł

Wrocław

201 – 434 zł

400-600 zł

do 8680 zł

Źródło: Metrohouse & Partnerzy orazhttp://flatigo.com/info/calculator

Na mistrzostwach skorzystać mogą jednak nie tylko Ci, którzy będą wynajmować mieszkania w pobliżu stadionów. Zarobić mogą również mieszkańcy miast, w których stacjonować będą reprezentacje finalistów Euro 2012 (Kraków, Sopot, Kołobrzeg) oraz miejscowości z dobrym połączeniem komunikacyjnym z miastami-gospodarzami (Łódź, Toruń, Gdynia).

Tym tokiem rozumowanie podąża Pan Roman z Krakowa, który swoje czteropokojowe mieszkanie planuje udostępnić kibicom z Anglii. U mnie jest wszystko czego im trzeba – telewizja, internet, klimatyzacja i lodówka pełna piwa, śmieje się właściciel, który zdecydował promować swoje mieszkanie we własnym zakresie. Pan Roman wynajmuje mieszkanie po raz pierwszy w życiu i choć nie narzeka na zainteresowanie ze strony kibiców, to przyznaje, że boryka się z problemem przekonania kibiców do płatności „z góry”.

Sporo doświadczenia z zachodnimi turystami ma Pani Sophia, która swój 120 metrowy apartament w Tomaszowie Mazowieckim od lat wynajmuje m.in. Niemcom. Jesteśmy przygotowani na różnych klientów – biznesmenów, pracowników firm, jak i przyjazdy turystyczne, których jednak w Tomaszowie jest najmniej. Apartament Domotel T-M położony jest jedynie 1,5 godziny drogi od Warszawy, jednak Pani Sophia nie jest przekonana czy chce gościć u siebie „głośnych turystów”, jakimi zazwyczaj są kibice. Właścicielka zdecydowała się skorzystać z portalu Flatigo.com, dzięki któremu może dokonać oceny wiarygodności potencjalnego gościa poprzez jego profil w serwisie.

Zarówno dla Pani Sophi, jak i Pana Romana, udostępnienie mieszkania zagranicznym gościom nie musi być uciążliwe i kosztowne. Rozwiązania oferowane przez Flatigo zabezpieczą ich interesy jako wynajmujących, zapewniając bezpieczeństwo procesu rezerwacji oraz gwarancję płatności. Jednocześnie dzięki wygodnej i przejrzystej procedurze dla rezerwującego, mogą cieszyć większym zainteresowaniem ze strony poszukujących noclegu.

Mateusz Goliat – od 2006 roku związany z branżą internetową, początkowo jako niezależny konsultant do spraw marketingu internetowego. Od 2007 roku specjalizuje się w e-turystyce prowadząc działania promocyjne dla obiektów noclegowych.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *