Grupa Promedica24 kupuje 50% udziałów w Pflegeagenturplus, zwiększając swój łączny udział do 100%

Grupa Promedica24, czołowy dostawca usług w zakresie pomocy w prowadzeniu gospodarstwa domowego oraz opieki nad starszymi osobami w Polsce i w Niemczech, ogłosiła dzisiaj nabycie dodatkowych 50% udziałów w firmie Pflegeagenturplus.

Pflegeagenturplus jest niemieckim franczyzodawcą specjalizującym się w pośrednictwie usług opieki domowej dla osób starszych na terenie Niemiec. Firma z siedzibą w Essen (Nordrhein-Westfalen) powstała w 2009 roku. Jej pierwotnymi założycielami byli Marco Jahrke oraz grupa Promedica24. Przez 3 lata obecności na rynku niemieckim do Pflegeagenturplus przystąpiło wielu przedsiębiorców tworząc sieć niezależnych partnerów franczyzowych działających na terenie całych Niemiec. Ich głównym celem jest doradztwo oraz wsparcie klienta poszukującego personelu opiekuńczego z Europy.

Rafał Rzeźniczak, Prezes Zarządu Promedica24, powiedział: „Pflegeagenturplus jest firmą z ogromnym potencjałem. Cieszymy się ogromnie na jeszcze bliższą współpracę z partnerami franczyzowymi. Pragniemy w dalszym ciągu wspierać ich w rozwoju oraz realizować cele i założenia wyznaczone na początku współpracy. Zmiana struktury właścicielskiej niesie ze sobą korzyści dla każdej ze stron. Posiadając 100% udziałów będziemy chcieli zwiększyć nakłady inwestycyjne na rzecz rozwoju systemu franczyzowego i tym samym przyczynić się do usprawnienia współpracy oraz uzyskania usług o jeszcze wyższej jakości, co z pewnością wpłynie korzystnie na rozwój całego systemu franczyzowego oraz budowę jego wartości na rynku niemieckim.”

O grupie Promedica24

Założona w 2004 roku w Warszawie, polska grupa Promedica24 jest liderem na rynku europejskim w świadczeniu usług opieki domowej dla osób starszych oraz pośrednictwa personelu medycznego z Europy Środkowo-Wschodniej. Grupa Promedica24 wysłała już ponad 12000 opiekunek i opiekunów do niemieckich gospodarstw domowych, z czego w samym tylko 2012 roku ponad 5500 osób. Firma ma siedzibę w Polsce i posiada ponad 20 oddziałów.

Promedica24 jest członkiem Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia (SAZ) i Związku Pracodawców Medycyny Prywatnej, a także członkiem Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej (AHK Polska) oraz posiada certyfikat ISO 9001.

75% udziałów w spółce Promedica24 należy do PineBridge New Europe Partners II, L.P., funduszu private equity zarządzającego portfelem aktywów o wartości 522 mln EUR, inwestującego w Europie Środkowej i Wschodniej.

Więcej informacji dostępnych na stronach:

Promedica24www.promedica24.pl

Pflegeagenturplus – www.pflegeagenturplus-franchise.de

PR

LA

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *