Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/klient.dhosting.pl/prasa24h/prasa24h.pl/public_html/wp-config.php:1) in /home/klient.dhosting.pl/prasa24h/prasa24h.pl/public_html/wp-content/themes/dialy-theme/functions/other.php on line 1858
Sposoby na zniszczenie firmy lub Kariery  | wiadomości

Sposoby na zniszczenie firmy lub Kariery 

W mediach wielokrotnie można przeczytać o tym, że jakaś firma popadła w poważne kłopoty jedną decyzją lub nieodpowiedzialnym zachowaniem. Ujawnieniem tajemnicy zawodowej, błędnie przeprowadzoną transakcją, problemami natury podatkowej, wyciekiem danych przez Internet. Tak, to są poważne sprawy, które mogą w sekundę zachwiać pieczołowicie budowanym wizerunkiem i reputacją nawet ogromnej korporacji. Ale jednocześnie istnieją także z pozoru drobne i nieistotne czynniki, które jednak mogą także w długoterminowym ujęciu zniszczyć zarówno czyjąś dobrze zapowiadającą się karierę, jak i całą firmę. Dziś spróbujemy przyjrzeć się im nieco bliżej.

Będąc właścicielem firmy lub człowiekiem sukcesu łatwo wpaść w pułapki w postaci samozadowolenia lub typu „wszystko wiem najlepiej”. Musisz ciągle rzucać sobie nowe wyzwania i utrzymywać swoje ego pod kontrolą. Gdy wspinasz się po drabinie, musisz pozostać skupiony na tym, co Cię zaprowadziło w obecne miejsce. Musisz też rozumieć, że wszyscy po prostu starają się robić jak najlepiej, i pomóc firmie odnieść sukces.

Typowe Błędy jako Właściciela / Przełożonego

Przejmując na siebie wiodącą rolę kierowniczą (dowolnego szczebla), należy pamiętać o następujących błędach, które są w stanie rozsadzić każdą firmę od środka:

  • Od pierwszego dnia upewniasz się, że wszyscy znają wszystkie Twoje osiągnięcia. Nie martwisz się tym, co robisz i nie bierzesz pod uwagę planów rozwoju firmy lub działu. Skupiasz się tylko na tym, aby wszyscy wiedzieli, jaki jesteś wspaniały i nieoceniony na tym stanowisku.

  • Natychmiast, od pierwszego dnia pracy w nowej funkcji, pozbywasz się wszystkich, którzy działali skutecznie pod poprzednim kierownictwem. Szczególnie tych, którzy znali i rozumieli ogólny model biznesowy. Uważasz po prostu ich za zagrożenie, będąc pewien, że musisz zacząć działać po swojemu i wdrażać swoje wspaniałe pomysły tak szybko, jak to możliwe. Wtedy dopiero pokażesz wszystkim, że coś robisz i że jesteś mądrzejszy niż inni.

  • Zastępujesz doświadczonych pracowników młodymi, pełnymi energii przytakiwaczami, którzy zrobią wszystko, aby poczuć, choć cień prestiżu wynikający z pracy w firmie. Nieważne, że nic nie umieją, nie mają doświadczenia, ani też motywacji do pracy, a cały czas spędzają grając w gry hazardowe darmowe. Wystarczy, że zawsze będą Cię utwierdzać w poczuciu ważności.

  • Rozwijasz swoją potrzebę nieustannej kontroli i strofowania podwładnych Ci osób. Sprawiasz, aby inni poczuli się mali i nieistotni, i w efekcie zrezygnowali z pracy. Gdy ludzie sami rezygnują, nie trzeba przecież płacić im odpraw!

  • Ustalasz nierealistyczne oczekiwania i ograniczasz możliwości tego, co zespół może zrobić, aby je spełnić. Upewniasz się także, że wyznaczone przez Ciebie cele nie są osiągalne, abyś mógł zmiażdżyć całe ich morale, produktywność, dumę i kulturę.

Oczywiście nikt nie zamierza prowadzić swojej firmy lub piastować stanowiska kierowniczego w innej mając na uwadze te właśnie cele. Jednak zdumiewające jest, jak wiele osób nieumyślnie robi te właśnie rzeczy. Ogólnie rzecz biorąc, ludzie kierują się karierą, a ich ego przejmuje nad nimi kontrolę. Zaczynają wierzyć w to, co mówią im potakiwacze. Jeśli sam prowadzisz firmę, pamiętaj o tych pułapkach. Mogą Cię zniszczyć szybciej, niż Ci się wydaje.

Jak Zawalić sobie Karierę Zawodową?

Jest tak wiele rzeczy, które mogą zniszczyć kariery uczciwych, pracowitych ludzi. Zwykłe błędy często niosą ze sobą ciężkie konsekwencje. A co w przypadku naprawdę poważnych spraw, w dodatku zupełnie nieświadomych? Większość ludzi niszczy swoje kariery w subtelny, zdecydowanie niedramatyczny sposób. Niestety, to się zdarza przez cały czas.

Co więcej, nie musi istnieć ani jeden niefartowny, czy też wręcz tragiczny moment, kiedy zdasz sobie sprawę, że po prostu mocno wepchnąłeś sobie kij w szprychy. Z czasem drobne rzeczy mogą się zsumować i podważyć Twoją pozycję tak samo, jak jednorazowa gigantyczna wpadka. Dobrą wiadomością jest to, że jeśli będziesz świadomy tych niepożądanych rzeczy, to będziesz w stanie je kontrolować.

  • Różnego rodzaju zakulisowe rozgrywki wewnątrz firmy. Plotki, podszepty, knowania – jeśli się w nie bawisz, szybko zostaniesz znienawidzony przez współpracowników i stracisz uznanie w oczach przełożonych.

  • Zbytnia wiara we własne siły. Nigdy nie twierdź, że jesteś w stanie zrobić coś, co wykracza poza Twoje możliwości. Racjonalnie oceń swój potencjał.

  • Bierność. Kiedy ostatni raz poprawiłeś w czymś swoje umiejętności zawodowe? Czy dajesz komuś argumenty przemawiające za tym, że jesteś wartościowym pracownikiem?

  • Kontroluj wielkość swojego ego. Nawet prawdziwy geniusz dysponujący przerostem ego, ale działający indywidualnie może zostać zastąpiony przeciętnym pracownikiem, który jednak potrafi się dostosować do pracy zespołowej.

  • Nie bój się wszystkiego i nie podlizuj się wszystkim dookoła. Znajdź swoje miejsce w firmie i doceń je. Nie pracujesz tutaj tylko dlatego, że ktoś robi Ci łaskę. Zasłużyłeś na swoją posadę.

Wiele osób popełnia istotny błąd, myśląc, że może zaszkodzić swojej karierze tylko jednym fałszywym krokiem. Jednak w rzeczywistości zazwyczaj nie jest to tak dramatyczne, proces ten jest po prostu długotrwały i narasta z dnia na dzień.

 

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *