Na czym polega bezinwazyjne czyszczenie hal produkcyjnych?

Porządkowanie hal produkcyjnych to trudne i wymagające zadanie. Utrzymywanie przestrzeni w czystości jest jednak niewątpliwie niezwykle ważne, zwłaszcza w kontekście skutecznej pracy maszyn oraz komfortu pracy osób, które w niej przebywają. Dlatego wynaleziono metodę piaskową, która jest skuteczna i szybka. Jednak może doprowadzić do zniszczeń. Dlatego coraz częściej dobre firmy kierują swoje działania w inną stronę.

 

Czyszczenie sodowaniem – na jakie powierzchnie?

Jedną z najnowszych metod, których używa się do profesjonalnego czyszczenia hal produkcyjnych, jest metoda sodowania. Jest to tzw. czyszczenie strumieniowo-ścierne, które pozwala na szybkie i bezproblemowe usunięcie wszelkich zabrudzeń z powierzchni ceglanych, drewnianych, stalowych, aluminiowych czy tworzyw sztucznych. Tak naprawdę jest to metoda, którą można używać na niemalże każdą powierzchnię, a ta nie ulegnie zniszczeniu.

Metoda sodowania – jak działa?

W czyszczeniu metodą nieinwazyjną wykorzystuje się technologię SodaBlast Systems. Została ona wynaleziona w Stanach Zjednoczonych Ameryki i pozwala na dokładniejsze niż dotychczasowe metody czyszczenie hal produkcyjnych. To metoda, która usuwa zabrudzenia szybko i skutecznie, ale nie niszczy materiału. Materiałem czyszczącym są granulki sody, które wydobywają się ze zbiornika z wężem ciśnieniowym. Uderzają o powierzchnię i w ten sposób rozbijają brud. Mogą wyczyścić niemalże każdy fragment hali produkcyjnej.

Zalety metody SodaBlast Systems

Przede wszystkim czyszczenie strumieniowo-ścierne jest nieinwazyjne. Oznacza to, że nie istnieje ryzyko zniszczenia danej powierzchni, jak ma to w przypadku piaskowania. Jest to metoda bezpieczna, nie tylko dla przedmiotów, ale i dla ludzi. Soda jest ekologiczna, a przy tym przyjazna dla skóry. Bardzo łatwo rozpuszcza się w wodzie, a więc ulega doskonałemu rozproszeniu jako płyn. Wystarczy tylko odpowiednie ciśnienie. Co ważne, jest ona niezwykle skuteczna i silna – pozwala na przykład usunąć starą farbę z powierzchni hali, co wymaga zwykle wielogodzinnej pracy.

Zastosowanie metody sodowania

Czyszczenie hali jest skuteczne tylko wówczas, gdy wybierze się odpowiednie materiały. Istotą działania tej metody jest właściwy dobór materiałów oraz odpowiednie ciśnienie. Dlatego wybór jest naturalny. Jednak warto pamiętać, by wybrać tylko dobre firmy, które gwarantują prawdziwą i realną jakość sodowania. Tylko dzięki temu hala produkcyjna będzie lśniła czystością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *