Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/klient.dhosting.pl/prasa24h/prasa24h.pl/public_html/wp-config.php:1) in /home/klient.dhosting.pl/prasa24h/prasa24h.pl/public_html/wp-content/themes/dialy-theme/functions/other.php on line 1858
Armatura instalacyjna – sposób na niezawodną, profesjonalną kotłownię | wiadomości

Armatura instalacyjna – sposób na niezawodną, profesjonalną kotłownię

Armatura instalacyjna staje się nieodzownym elementem nowoczesnych kotłowni. Także profesjonalne firmy instalatorskie wykorzystują ją obecnie jako standardowe wyposażenie instalacji. Czym jest armatura instalacyjna i jakie pełni funkcje?

Wielu producentów rozszerza swoją ofertę o armaturę instalacyjną w odpowiedzi na oczekiwania klientów. O instalację warto dbać od samego początku. Jej awaria zazwyczaj wiąże się z dużym kłopotem. Wpływa nie tylko na komfort, ale także portfel inwestora.

Co to jest armatura instalacyjna? Elementy armatury

W skład armatury instalacyjnej wchodzą m.in. rury i elementy złączne, a także inne elementy wspomagające pracę instalacji. To właśnie dzięki nim system rozprowadzania wody może pracować właściwie.

Armatura reguluje działanie instalacji

Armatura instalacyjna zabezpiecza kocioł m.in. regulując działanie instalacji centralnego ogrzewania. Powinna być ona jednak dopasowana do konkretnej instalacji oraz kotła. Doświadczeni producenci posiadają w swojej ofercie m.in. grupy pompowe w różnych konfiguracjach i z różnym wyposażeniem – właśnie po to, by dopasować odpowiednie rozwiązanie do konkretnej instalacji. Wysokiej jakości armatura instalacyjna dostępna jest na stronie … .

Za co odpowiadają grupy pompowe? Przede wszystkim za wymuszony przepływ wody w instalacji i uzyskanie takiej proporcji wody ciepłej z wystudzoną, by uzyskać (i utrzymać) żądaną minimalną temperaturę wody powrotnej do kotła. Zespół grupy pompowej składa się, oprócz samej pompy, z takich elementów jak zawory oraz termometry. Zawory zwrotne zapobiegają grawitacyjnemu krążeniu cieczy w wyniku różnicy temperatur, a czujniki temperatur kontrolują wysokość żądanych temperatur.

Obudowa grup pompowych wykonana z materiału izolacyjnego z wysokiej jakości pianki EPP sprawia, że montaż i serwis są bezproblemowe, a grupa pompowa – doskonale izolowana termicznie. Dodatkowo, montaż ułatwiają znajdujące się w komplecie uchwyty ścienne.

Co więcej, renomowani producenci mają także w swojej ofercie rozdzielacze do grup pompowych służące do równomiernego podziału przepływu wody w instalacji c.o. pomiędzy obiegami grzewczymi. Przyłącza rozdzielaczy wyposażone są w połączenia gwintowe, które ułatwiają ich montaż W ofercie dostępne są również sprzęgło, rozdzielacze służące do równoważenia swobodnego przepływu i ciśnienia cieczy. Godni zaufania producenci dają także pełną gwarancję użytkową i jakościową oferowanych przez siebie rozwiązań. Dzięki temu eksploatacja automatyki instalacyjnej zapewnia nie tylko pełną regulację instalacji i kotła, ale także zwiększa bezpieczeństwo w kotłowni. Warte polecenia rozwiązania i profesjonalne doradztwo znajdziesz na www.defro.pl/armatura.

 

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *