Pluszaki wspierają dzieciaki

Każdy maluch marzy o pluszowym przyjacielu, z którym nie będzie rozstawał się na krok. Są jednak najmłodsi, którzy potrzebują wyjątkowego wsparcia. Do Centrum Wspierania Rodzin „Swoboda” w Poznaniu trafiają dzieci, których rodziny są w kryzysie. Tam każdy miś może być na wagę złota. To właśnie do tej placówki trafiły maskotki zebrane w poznańskim sklepie IKEA podczas tegorocznej akcji „1 Euro to majątek”.

Co roku w listopadzie i grudniu klienci poznańskiego sklepu IKEA mogą wrzucać do specjalnych koszy zakupione zabawki. Ten dar serca procentuje podwójnie. – W ramach akcji „1 euro to majątek” z każdej zakupionej pluszowej zabawki lub książeczki dla dzieci przekazujemy 1 euro na cele charytatywne, w tym na rzecz projektów edukacyjnych wspieranych przez organizację UNICEF i Save the Children – mówi Arkadiusz Stępień z IKEA Poznań. – Dodatkowo poznaniacy moli przekazać zakupione zabawki na rzecz podopiecznych Centrum Wspierania Rodzin „Swoboda”, tym samym pomagając najmłodszym tutaj w Poznaniu. Wiemy, że dzieci kochają misie, a zabawki ofiarowane przez klientów przyniosą wiele radości – dodaje Arkadiusz Stępień. Przekazanie zebranych zabawek odbyło w się budynku Centrum Wspierania Rodzin.

Wsparcie Centrum przez IKEA ma nieco dłuższą historię. Podczas jednego z październikowych weekendów dzieci przebywające w Czarodziejskim Lesie Smaland robiły „serduszkowy łańcuch”, który osiągnął długość aż 50. metrów. W nagrodę sklep przekazał dyrekcji placówki kartę upominkową na zakupy w IKEA. To był dopiero początek. – Dzieci nas tak ujęły za serca, że postanowiliśmy zrobić dla nich coś wyjątkowego. Wtedy zrodził się pomysł na remont pokoi zabaw w Centrum „Swoboda” – mówi Arkadiusz Stępień. Remont trwał dokładnie 2 dni. Wzięło w nim udział 20. pracowników sklepu, każdy charytatywnie po godzinach swojej pracy. W malowanie pokoi zaangażowały się też dzieci. – Szybkość z jaką przeprowadzony został cały remont była wręcz zaskakująca. Dzieci interesowały się tym, co dzieje się w placówce i chętnie angażowały się w malowanie fragmentów ścian. – mówi Elżbieta Chełmkowska, dyrektor placówki – Chyba największą radość naszym podopiecznym sprawiły specjalne tablice przymocowane do ścian, po których można malować kredą. Dzieci po prostu oszalały na ich punkcie. Ponadto wydzielenie w czasie remontu specjalnej strefy zabaw w pomieszczeniu, ułatwiło pracę naszym wychowawcom – dodaje Elżbieta Chełmkowska. Każdy z wyremontowanych pokoi ma ok 34 mkw., a na ich wymalowanie potrzeba było przeszło 40 litrów farby. W pomieszczeniach wymienione zostały sofy, krzesła, dywany, w oknach umieszczone kolorowe tkaniny, które sprawiają, że przestrzeń wygląda radośnie i świeżo.

Pracownicy Centrum Wspierania Rodzin „Swoboda” robią wszystko, by życie dziecka w placówce niewiele odbiegało od tego, jak toczy się życie jego rówieśników mieszkających w przeciętnym domu w Poznaniu. Budynek jest stosownie wyposażony, kameralny i wydzielone w nim zostały dwa niezależne mieszkania.

Pluszaki przekazane przez IKEA są darem serca poznaniaków i z pewnością wywołają wiele radości u podopiecznych Centrum. Wszyscy wiemy, że pierwsze przyjaźnie są najważniejsze i pamiętamy je przez całe życie. Nawet jeśli są tylko pluszowe.

 PR

LA

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *