Epickie wakacje z książką

Wspaniałe, niezwykłe, robiące wrażenie, epickie wakacje z książką. Taki może stać się wyczekany wypoczynek, jeśli wybierzemy właściwą lekturę.

Wakacje to moment, na który z niecierpliwością czekamy wszyscy. Przyjemna aura zachęca, by spędzać czas na świeżym powietrzu. Gdy słońce rozgrzewa atmosferę, woda w jeziorach robi się coraz cieplejsza, a wokoło jest zielono, trudno koncentrować się na nudnych obowiązkach. W porę warto pomyśleć, gdzie chcielibyśmy spędzić urlop, Zaplanować krótszy i dłuższy wypoczynek.  Dzięki temu nie ominie nas żadna przygoda. A atrakcji, na które możemy liczyć, naprawdę jest sporo.

Epickie wakacje z książką zagwarantują nam niezapomniane wrażenia. Bez względu na miejsce i czas, z odpowiednią lekturą czekają nas niecodzienne doznania. W języku potocznym określenie epickie odnosi się do czegoś wspaniałego, szałowego, cudownego. Więc takie właśnie mogą być wakacje z książką. Ten neosemantyzm, który występował w polszczyźnie, ale pod wpływem języka angielskiego powrócił w nowym znaczeniu, doskonale nadaje się, by określać wszystko, co zasługuje na miano wyjątkowego. Wiele książek z pewnością wpisze się w ten termin.

Aby przeżyć epickie wakacje z książką, wystarczy wybrać właściwą lekturę. Taką, która zaspokoi nasze czytelnicze oczekiwania. Gatunków literackich jest cała masa, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. Wystarczy poświęcić chwilę, by poznać polecane tytuły.

Epickie wakacje z książką zdają się niemożliwe bez dobrej powieści obyczajowej. Gatunek ten od zawsze ma wiernych zwolenników. W ostatnim czasie liczą oni jednak, że w treści znajdą również zaskakujące wątki.

„Czwarty pokój” to powieść, która pozytywnie zaskakuje już od pierwszych stron. Fabuła dostarcza masę wrażeń i pozytywnych emocji. Prócz momentów zabawnych musimy się jednak przygotować na chwile pełne niebezpieczeństw, wzruszeń i sentymentów. Przyjrzymy się skomplikowanym relacjom małżeńskim oraz rodzącej się przyjaźni, ale przyjdzie nam również zgłębiać mroczną tajemnicę tragicznej śmierci. Wszystko to i o wiele więcej czeka nas w trakcie poznawania losów Dobrawy Tulewicz. Towarzysząc tej bohaterce, powinniśmy spodziewać się wszystkiego. Na szczęście Dobrawa nigdy nie traci dobrego humoru i woli walki. Te cechy przydadzą się jej, gdy odziedziczy czteropokojowe mieszkanie w legnickiej kamienicy. Wraz z mężem i trójką synów przeprowadzi się z zapadłej wsi do nowego lokum. Nie wie jeszcze jednak, że czwarty pokój zamieszkuje… duch.

Książka w sprzedaży – http://www.psychoskok.pl/produkt/czwarty-pokoj/

„Pod innym niebem” To kolejna, świetna powieść obyczajowa. Główna bohaterka Dorota jest typem „szarej myszki”. Życie wielokrotnie ją doświadczyło i zdaje się, że nie zamierza odpuścić. Niebawem dowie się bowiem, że została spadkobierczynią pokaźnego majątku. Niestety, aby móc się nim cieszyć, będzie musiała zostawić wszystko i przenieść się na drugi koniec kuli ziemskiej. Nowy klimat, inny język, kultura i problemy. Nie będzie łatwo, ale z tym wyzwaniem warto się zmierzyć. Gdzieś tam czeka na nią miłość i upragnione szczęście. Warto zaznaczyć, że płomienny romans to nie najważniejszy watek powieści. Cała historia kryje w sobie przesłanie skierowane przede wszystkim do kobiet.

Książka w sprzedaży – http://www.psychoskok.pl/produkt/pod-innym-niebem/

Epickie wakacje z książką na pewno zagwarantuje mam dobry reportaż. Dzięki niemu przyjdzie nam poznać wyjątkowe miejsca i ludzi. To niebywała okazja, z której warto skorzystać.

Polecany reportaż to „Moja dzika Syberia”. Poznamy relacja z podróży transsyberyjską koleją. Trasa z Moskwy do Władywostoku liczy, aż 9000 kilometrów, a każda stacja to zupełnie nowe miejsce. Wyzwań czekających na podróżujących tą linią jest sporo, ale warto je podjąć.  Ostatecznie zrozumiemy, że daleko na Wschodzie toczy się zupełnie inne życie. By osobiście odbyć podobną wędrówkę, najpewniej odważy się niewielu. Z tą książką dotrzemy jednak do najodleglejszych zakątków na tej trasie. Poznamy autentyczne historie, prawdziwych ludzi i ich opowieści. Zapoznamy się z uwagami technicznymi i praktycznymi poradami. Najważniejsze jednak, że lektura zawiera refleksyjne przemyślenia autorki. Wycieczka transsyberyjską koleją także nas skłoni do refleksji.

Książka w sprzedaży – http://www.psychoskok.pl/produkt/moja-dzika-syberia/

Epickie wakacje z książką zapewnią nam również opowiadania. Podróżując, jako pasażerowie, jakimkolwiek środkiem transportu, powinniśmy mieć ze sobą niedługie historie, które umilą nam czas wędrówki.

Mity i androny” to zbiór opowiadań o tematyce obyczajowej. Każde z nich stanowi odrębną całość, ale łącznie tworzą moralitet. Przed czytelnikami stanie bowiem więcej pytań niż odpowiedzi. Refleksji pojawi się wiele. Za atut pozycji należy uznać różnorodność formy i treści. Obok pouczającej opowieści „Klaudia z innego świata”, która ukazuje los walczącego z materią pisarza, znajdziemy  dzieje osobliwego romansu” z tekstu „Domek na drzewie”, czy pastisz literatury szpiegowskiej zatytułowany „Popołudnie agenta”. Nie zawiodą się poszukiwacze mocnych wrażeń oraz poszukujący subtelnych treści. Zadowoleni będą także fani opowiadań o ładunku filozoficznym i metafizycznym.

Książka w sprzedaży – http://www.psychoskok.pl/produkt/mity-i-androny/

„Opowieści lokomocyjne” to zbiór opowiadań, który zachęca do lektury już samym tytułem. Wewnątrz znajdziemy teksty o tematyce obyczajowej, historycznej, a nawet fantastycznej. Dzięki temu każdy czytelnik znajdzie coś dla siebie. Każde opowiadanie to zupełnie inna historia. Poznamy znanego badacza, dyktatorkę mody, czy kolekcjonera starych motocykli. Odbędziemy także podróż w czasie. Bohaterowie, którzy staną na naszej drodze, będą bardzo charakterystyczni. Ich losy porusza nas i skłonią do refleksji.

Książka w sprzedaży – http://www.psychoskok.pl/produkt/opowiesci-lokomocyjne/

Na epickie wakacje z książką mogą również liczyć fani fantastyki i science-fiction. Jak wiadomo, z tym gatunkiem można spodziewać się niecodziennych wrażeń.

„Błękitne wstążki dróg” pozwolą nam przenieść się do niedalekiej przyszłości. Pozornie Europa wydaje się bezpieczna, ale realnym zagrożeniem okazuje się możliwość przeprogramowanie mózgu. Przeraża także, że coraz częściej dochodzi do porwań dzieci. Przed tym niewyjaśnionym zagrożeniem, tak, jak przed uzależnieniem od narkotyków nie chronią nawet „parasole ochronne”, będące specjalną barierą, przed wszelką agresją. Bezpieczeństwo to jednak utopia i nie zmieni tego odgórnie zarządzona dbałość o środowisko oraz zdrowy styl życia. W tych realiach musi odnaleźć się Joanna, która coraz bardziej boi się o bezpieczeństwo własne i córki. Intuicja jej nie zawodzi, bo  będzie musiała dowieść, że dla dziecka jest w stanie zrobić wszystko.

Książki w sprzedaży – http://www.psychoskok.pl/produkt/blekitne-wstazki-drog/

„Tańcz ze mną tango” to opowieść o obyczajowej tematyce, w której także znajdziemy wątki fantastyczne. Przyjdzie nam poznać pisarza, którego odwiedzi tajemniczy gość. Będzie on nalegał, by spisał on jego nietypową historię. W trakcie lektury przyjdzie nam ją poznać. Zwyczajne epizody nie zrobią na nas wrażenia, wypoczywanie na Capri, czy grillowanie na gorącym wulkanie, wprawi nas jednak w zdziwienie. Ponadto przed nami podróż do czasów panowania królów i zwiedzanie uliczek Orleanu. Czeka nas masa niesamowitych wrażeń, których długo nie zapomnimy. Opowieść czyta się z zapartym tchem, a niespodziewane zwroty akcji, nie pozwalają oderwać się od lektury.

Książka w sprzedaży – http://www.psychoskok.pl/produkt/tancz-ze-mna-tango/

Epickie wakacje z książką, polecane są również fanom niebezpiecznych form relaksu. Wypoczynek wśród natury dla niektórych jest atrakcyjny, dopiero gdy dostarcza adrenaliny.

„Pilanie podwodnego świata” to książka polecana osobom, które interesują się nurkowaniem. Opisano w niej historię rozwoju nurkowania swobodnego w Pile. Odniesiono się także do momentu utworzenia sekcji  płetwonurków, jako drugiej w Lidze Obrony Kraju w województwie poznańskim. Wiele osób zainteresuje, że ukazana została postać pierwszego instruktora, i biogramy pierwszych płetwonurków w Pile. Jest to publikacja, która zadowoli wszystkich interesujących się nurkowaniem swobodnym. Z ogromną dokładnością omówiono historię nurkowania. Przeniesiemy się aż do V w. p. n. e, i stopniowo dotrzemy do czasów współczesnych. Ważną część publikacji stanowi fragment „Od autora”. Jest to zbiór autobiograficznych wspomnień autora, który dzięki pasji do nurkowania swobodnego został instruktorem nurkiem w Ośrodku Ratownictwa Morskiego Marynarki Wojennej i wyszkolił większość z pierwszych pilskich płetwonurków.

Książka w sprzedaży – http://www.psychoskok.pl/produkt/pilanie-podwodnego-swiata/

Wskazane książki z całą pewnością umila nam wypoczynek. Książka na wakacje powinna przecież dostarczać niezapomnianych wrażeń i umilać czas podróży, a wymienione powyżej pozycje doskonale wypełnią to zadanie.

 

Rating: 5.0/5. From 2 votes.
Please wait...
Ebooki123

Księgarnia internetowa z e-bookami http://www.ebooki123.pl

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *