Urządzenie kuchni dla dużej rodziny.

Kuchnie dla singli i dla rodziny, to dwie zupełnie różne koncepcje zarówno w projektowaniu jak i powierzchni zabudowy kuchni. W przypadku kuchni użytkowanej przez jedną osobę możemy zastosować efektowny minimalizm, kuchnia dla rodziny powinna być przede wszystkim funkcjonalna i praktyczna.

Wygodna kuchnia dla całej rodziny nie koniecznie musi być powierzchniowo duża. Kluczowe jest to żeby była dobrze zorganizowana i spełniała swoje założone funkcje. Kuchnia to nie tylko miejsce do gotowania. Kuchnia często pełni również funkcję jadalni i miejsca rodzinnych spotkań po całym dniu pracy. Nowoczesne kuchnie jak i kuchnie tradycyjne zapewniają bogaty wachlarz wyboru i dostosowania funkcjonalności w kuchni dla kilku domowników.

Meble kuchenne

Myśl przewodnia, jaka powinna charakteryzować kuchnie dla całej rodziny, to duża pojemność szafek i ergonomia wykorzystywanych sprzętów do przygotowywania posiłków. Kuchnia ta musi bowiem obsłużyć większą ilość osób i dla tego powinna byś odpowiednio0 dostosowana. Kluczowym aspektem jest tutaj pojemność szafek dla dużej ilości domowników. Jeśli kuchnia nie zajmuje dużej powierzchni, wówczas warto pomyśleć o wysokiej zabudowie szafek górnych do samego sufitu. Jest to sprawdzony sposób na przechowywanie rzadko używanych, choć potrzebnych przedmiotów i urządzeń. Meble kuchenne na wymiar dają możliwość dostosowania mebli do określonych potrzeb.

Dolna zabudowa kuchni powinna być wyposażona w liczne szafki i szuflady umożliwiające łatwy dostęp do urządzeń które są często użytkowane oraz do produktów spożywczych które powinny znajdować się pod ręką. Szuflady charakteryzują się tym że są zdecydowanie wygodniejsze w użytkowaniu niż głębokie szafki do których ciężko się dostać.

Stół w kuchni

Stół jadalny do wspólnego spożywania posiłków to obowiązkowe wyposażenie każdej kuchni. Idealnie jeśli dysponujemy osobną jadalnią. Jeśli mamy przestronną kuchnię, w której zmieścimy stół dla kilku osób, to jest to optymalne rozwiązanie. Natomiast w przypadku jeśli nie dysponujemy taką powierzchnią możemy zastosować następujące rozwiązania aranżacji kuchni.

Pozbywając się ścianki działowej, możemy otworzyć kuchnię na salon. Zyskamy dzięki temu sporo przestrzeni, a i całe mieszkanie optycznie się powiększy. Ustawienie stołu między kuchnią i salonem, umownie rozdzieli oba pomieszczenia.

Drugim, rozwiązaniem jest umieszczenie stołu jadalnego w salonie. Wiąże się to niestety z utratą miejsca w salonie. Projektując kuchnię, musimy pamiętać również kilku zasadach bezpieczeństwa. Z miejsca powinniśmy skreślić wszystkie kanciaste i ostro zakończone uchwyty, szczególnie jeśli najmłodsi domownicy są w bardzo młodym wieku. Fronty szafek kuchennych powinny być gładkie i jednolite, pozbawione szkła, łatwe w czyszczeniu i trudne do uszkodzenia. Szuflady powinny mieć solidne i wytrzymałe prowadnice, które nie załamią się pod naciskiem. Wybierając płytę grzewczą koniecznie wybierzmy model z blokadą uruchomienia. Wybierając model piekarnika należy zwrócić uwagę na to by nie nagrzewał się od zewnątrz aby uniknąć możliwości poparzenia przez dzieci.

Układ kuchni i salonu watro przemyśleć na etapie remontu bądź budowy domu. Obecnie gotowe projekty domów szkieletowych lub tradycyjnych posiadają już przemyślane układy powietrzni kuchni. Podobnie jest w przypadku nowoczesnego budownictwa mieszkaniowego. Jeśli dysponujemy starszą nieruchomością warto zastanowić się nad przebudową tak aby maksymalnie wykorzystać dostępne powierzchnie.

 

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *