Sprawdź, jak zmieni to Twoją pracę!

Ten trend na naszych oczach zmienia oblicze polskiego biznesu i życie tysięcy pracowników. Coraz więcej firm stawia na mobilność, praca wychodzi z biura i przenosi się… no właśnie gdzie? Czy pracownicy przygotowani są na tę zmianę?

Gdziekolwiek nie spojrzeć trwa zacięta konkurencja przedsiębiorstw walczących o portfele klientów. Życie w świecie biznesu nie toczy się już od godziny 8 do 16 lecz trwa praktycznie na okrągło. Zmienia się też podejście do kariery zawodowej – coraz więcej osób decyduje się na pracę w elastycznych godzinach bądź w systemie „od projektu do projektu”. Rosnąca liczba osób podróżuje w celach służbowych, a nie może sobie pozwolić na zerwanie kontaktu ze sprawami pozostawionymi na miejscu. Efekt – praca odrywa się od biurek i ląduje tam, gdzie akurat mamy do niej dostęp – na tablecie, laptopie czy telefonie.

 

Jesteśmy w czołówce!

Tempo rozwoju mobilnych rozwiązań w Polsce potwierdza raport niezależnej firmy badawczej Canalys (2012), który wskazuje, że nasz kraj to jeden z najbardziej perspektywicznych rynków w tej dziedzinie. To, co widać w statystykach widać też w przedsiębiorstwach oferujących mobilne aplikacje – Rozwiązania tego typu prawdopodobnie szybko staną się standardem. Możliwość pracy na wielu platformach silnie wspiera rozwój biznesu. Dlatego wśród klientów rośnie zainteresowanie aplikacjami mobilnymi – wyjaśnia Dariusz Jarczyński z firmy PrimeSoft Polska. – Dlatego nasza firma zdecydowała się odpowiedzieć na te potrzeby: od początku tego roku użytkownicy systemu V-Desk mogą uzyskać do niego dostęp za pomocą telefonu komórkowego – dodaje Jarczyński.

Na jeszcze inny aspekt tego samego zjawiska zwraca Małgorzata Słodownik z serwisu Flotis.pl – Mobilne rozwiązania warunkują funkcjonowanie wielu przedsiębiorstw. W przypadku monitoringu pojazdów dostęp do danych z kilku platform pozwala cyklicznie sprawdzać potrzebne dane, niezależnie od miejsca w którym się znajdujemy.

 

Czy stracą pracownicy?

Pytanie jednak co na to pracownicy? Czy przyzwyczają się do wdrażanych zmian? Możliwe, że nie będę mieli innego wyboru, bo zdaje się, że właśnie w takim kierunku zmierza sposób prowadzenia biznesu. Z drugiej strony, nie ma potrzeby martwić się na zapas, bo rozwiązania mobilne to narzędzia, które w gruncie rzeczy mogą sprzyjać pracownikom. Praca za pomocą telefonu czy tabletu to z punktu widzenia zatrudnionego obiecujące rozwiązanie. Zwłaszcza, jeżeli osoba taka często podróżuje czy opiekuje się dziećmi. Mobilność to w tym przypadku gwarancja elastyczności a trzeba pamiętać też, że trwają prace nad kolejnymi rozwiązaniami, zaspakajającymi coraz to nowe potrzeby.

PR
KJ

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *