Dekoracje okienne do apartamentu, czyli rzecz o pięknych firanach okiennych

W wielu polskich miastach, jak choćby w Poznaniu, powstają nowoczesne apartamentowce. Ciekawy układ architektoniczny pozwala na wykreowanie w ich wnętrzach pięknych aranżacji, lecz dopełnieniem dla każdego z projektów są różnego rodzaju dekoracje okienne i karnisze, na których je podwiesimy!

Ciekawą grupę pośrednią, pomiędzy typowymi mieszkaniami w blokach a luksusowymi domami podmiejskimi, są apartamenty. Dzięki większej powierzchni i nieco bardziej przestronnym wnętrzom możemy pozwolić sobie w ich przypadku na stworzenie o wiele ciekawszej aranżacji wnętrza, wiąże się z tym także wybór niebanalnych mebli, zastosowanie dywanów czy wreszcie dopasowanie dekoracji okiennych. Są one o tyle istotne, że liczne i duże okna czynią odpowiedni wybór firan, rolet czy karniszy podwójnie, jeżeli nawet nie potrójnie kluczowym zagadnieniem.

Jakie zasłony pasują do modnego apartamentu?

Prawdą jest, iż zasłony są najbardziej uniwersalną dekoracją okienną, lecz ich krój i kolor powinien zależeć od preferowanego przez nas stylu. Decydując się na wnętrze loftowe, najpiękniej skomponuje się z nim biel, czerń lub szarość. Natomiast styl angielski i francuski to ciemne odcienie kotar uszytych z weluru lub batystu. W klasycznych aranżacjach jakość ma wielkie znaczenie, stąd często szyje się zasłony na wymiar, tak by jeszcze lepiej komponowały się z resztą projektu. Nieco prostsze rodzaje dekoracji okiennych wybierzemy w nurcie skandynawskim czy rustykalnym. W nich możemy zdecydować się na prostszą lnianą zasłonę do apartamentu, a efekt będzie wspaniały.

Na zdjęciu widoczne są dekoracje okienne w salonie pod postacią ozdobnej firany okiennej i zasłony. Na szczególna uwagę zasługuje efektowne połączenie żakardu i woalu, z których zostały one uszyte. Grafika pochodzi ze strony pracowni firan i zasłon Małgorzata z Poznania.

Nowoczesne firanki okienne do mieszkania

Nowoczesność niejedno ma imię, lecz w przypadku firan okiennych decydujący będzie krój zasłon i rodzaj wystroju. Najczęściej i najpowszechniej klienci decydują się na egzemplarze barwy białej, rzadko tylko w tonacji beżu. Popularnym wykończeniem firanek okiennych jest natomiast haftowanie lub ozdobna lamówka, jest ona szczególnie istotna dla atrakcyjnego wnętrza, gdy firanom nie będą towarzyszyły inne dekoracje. Czasami, choć nie często, taka sytuacja ma miejsce. Wtedy to właśnie można rozważyć przeznaczenie dodatkowych środków na zamówienie uszycia efektownej firany na miarę, dzięki temu jeszcze bardziej podkreślimy elegancką naturę naszego apartamentu!

Jaki rodzaj karnisza wybrać, elektryczny a może manualny?

Pewne trudności może sprawić natomiast wybór pomiędzy zasłonami elektrycznymi, a tymi wieszanymi na zwykłym karniszu sufitowym. Zarówno jedna, jak i druga opcja ma liczne argumenty za, które czynią ją ciekawym wyborem. W przypadku karniszy elektrycznych jest to przede wszystkim bezkompromisowa wygoda, zaś te manualne mogą być nieco bardziej dekoracyjne. Zważywszy jednak na dużą liczbę okien, często ich znaczne rozmiary, to chyba lepszym rozwiązaniem do nowoczesnego apartamentu będzie połączenie jednego z modeli prostego karnisza elektrycznego z zasłonami, karnisz możemy wybrać nawet z tych tańszych. Komfort jest tutaj pierwszoplanową kwestią, a możliwość użycia maskownicy podnosi także walory estetyczne tego rozwiązania.

 

Poznaj także – Wykorzystaj rolety w swoim domu

Niecodzienne połączenie, roleta rzymska a firany w salonie

Ciekawą możliwością, szczególnie atrakcyjną wizualnie w przypadku dużych okien, jest artystyczne połączenie firanek z roletami rzymskimi na ramę okna. Dzięki temu udaje się nam wyeliminować inne przesłony okienne, a cała aranżacja zyskuje na lekkości i nowoczesności. Delikatna firanka będzie zapewniała nam prywatność w ciągu dnia, zaś podniesiona i złożona w górnej części okna roleta rzymska, w ciemnym kolorze, nada wyrazu. Po zmroku natomiast, gdy będziemy chcieli odgrodzić się od otaczającego nas świata, pozostanie nam tylko opuszczenie tej dekoracyjnej rolety rzymskiej w salonie. Oczywiście, pewną alternatywę, można by rzec nawet lekko awangardową, stanowią tu bardziej dekoracyjne rolety rzymskie duo, one jednak są już dedykowane specyficznym odbiorcom.

 

prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Only registered users can comment.