Rodzaje i zastosowanie wkrętów specjalistycznych

Każdy budowlaniec i majsterkowicz doskonale wie, jak ważną funkcję pełnią metalowe elementy łączące. Mowa tu oczywiście o różnego rodzaju wkrętach. Najpowszechniej stosuje się typowe wkręty do łączenia elementów drewnianych, metalowych oraz wykonanych z gips-kartonu. Trzeba jednak wiedzieć, że na rynku dostępne są także wkręty specjalistyczne. Wymienić można tu przede wszystkim wkręty farmerskie, wkręty dwugwintowe oraz konfirmaty. Mogą być one wykorzystywane do różnych prac konstrukcyjnych. Warto zatem jest wiedzieć, czym każdy z tych rodzajów wkrętów się charakteryzuje.

Czym są wkręty farmerskie?

Tego typu wkręty specjalistyczne znajdują swoje zastosowanie podczas prac związanych z mocowaniem blach profilowanych do konstrukcji drewnianych. Wkręty farmerskie świetnie sprawdzą się zatem choćby podczas kładzenia nowego dachu bądź remontu już istniejącego. Ich cechą charakterystyczną jest to, iż pokryte są one specjalistyczną powłoką lakierniczą. Jej zadaniem jest ochrona łączenia w trakcie montażu oraz późniejszej eksploatacji. Innymi słowy, dzięki zastosowanej powłoce lakierniczej wkręty są skutecznie chronione przed negatywnym działaniem warunków atmosferycznych. Warto tu także podkreślić, że wkręty farmerskie posiadają końcówkę samowiercącą. Pozwala to na szybki i dokładny montaż blachy.

Czym są wkręty dwugwintowe?

Wkręty dwugwintowe stosowane są wszędzie tam, gdzie łączenia powinny pozostać niewidoczne. Najczęściej wykorzystuje się je do łączenia elementów drewnianych. Przykładem mogą być tu belki, panele drewniane czy boazeria. To, co charakteryzuje wkręty dwugwintowe to fakt, że z obu stron są one zakończone gwintami metrycznymi. Dzięki temu możliwe jest łączenie dwóch elementów drewnianych w bardzo estetyczny sposób. Oprócz łączenia elementów tylko drewnianych, wkręty dwugwintowe stosowane mogą być także do łączenia dwóch elementów metalowych lub do łączenia elementu drewnianego z elementem metalowym.

Czym są konfirmaty?

Konfirmaty świetnie nadają się do łączeń meblowych. Dlatego tego typu wkrętów nie powinno zabraknąć podczas montowania różnego rodzaju mebli. Są bardzo trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Wszystko dzięki temu, że wykonywane są z dobrej jakości niskowęglowej stali ocynkowanej. Zwykle wyposażone są w gniazda imbusowe.

Jak zatem widać, na rynku dostępne są różne wkręty specjalistyczne. Dzięki temu możliwe jest ich dostosowanie do konkretnego rodzaju prac, a to ma wpływ na ich efektywność. Dobrze jest zatem zawsze dokładnie zastanowić się jakie wkręty najlepiej przydadzą się w danej sytuacji.

prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Only registered users can comment.