Wybór kamery endoskopowej – na co zwrócić uwagę?

Trudno jest sobie wyobrazić pracę mechanika samochodowego, hydraulika czy elektromontera bez dobrej jakości kamery endoskopowej. Często z takiej kamery korzystają także domówi majsterkowicze. Wybór takich kamer na rynku jest bardzo szeroki. Warto zatem wiedzieć na co zwrócić szczególną uwagę przy jej zakupie.

Tryb pracy kamery endoskopowej

Kamera endoskopowa może mieć różny tryb pracy. To ważny parament, na który należy zwrócić uwagę przy jej wyborze. Ogólnie rzecz ujmując pod tym kątem kamery endoskopowe podzielić można na te przewodowe i bezprzewodowe. Kamera przewodowa charakteryzuje się tym, iż posiada wyświetlacz połączony z rękojeścią. Zaletą tego typu kamery jest to, że zużywa ona mniej energii. Z drugiej jednak strony nie jest ona dość wygodna w użytkowaniu. Inaczej jest w przypadku kamery bezprzewodowej. Tutaj wyświetlacz nie jest przytwierdzony do rękojeści. Zapewnia to większy komfort. To jaki rodzaj kamery endoskopowej wybrać uzależnione jest głównie od tego, do jakich prac ma być ona używana.

Parametry kamery endoskopowej

Dobra kamera endoskopowa musi charakteryzować się wysokiej jakości obrazem. Dobrze zatem, aby była to kamera HD. Dzięki temu obraz na ekranie będzie wyrazisty i dostrzec będzie można wiele szczegółów i detali. Dobrym rozwiązaniem będzie także wybór kamery z diodami LED, które podświetlać będą oglądany obszar. Duże znaczenie w przypadku kamer endoskopowych ma także wielkość ekranu. W tym przypadku im większy ekran, tym oczywiście lepiej. Pozwoli to na dostrzeżenie nawet najmniejszych szczegółów.

Sterowanie kamerą endoskopową

Kamera endoskopowa może być sterowana na różne sposoby. Pierwszym z takich sposobów jest sterowanie kamerą zdalnie. Taka kamera sterowana może być za pomocą sieci bezprzewodowej lub za pomocą fal radiowych. Zaletą tego typu kamery jest to, iż jest to urządzenie o małych rozmiarach. Dlatego dobrze sprawdza się w przypadku bardzo wąskich kanałów. Drugim sposobem sterowania kamerą endoskopową jest sterowanie za pomocą wysięgnika sztywnego. Taka kamera świetnie sprawdzi się w przypadku szerokich szerokich przewodów. Wspomnieć można także o kamerach endoskopowych sterowanych za pomocą wysięgnika elastycznego. To rozwiązanie cieszy się dużą popularnością. W tym przypadku kamera umieszczona jest na końcu elastycznego przewodu. Dzięki temu rozwiązanie to ma szerokie zastosowanie. Kamera może bowiem bez trudu pokonać wiele różnych przeszkód na swojej drodze. Pamiętać tu jednak trzeba o właściwym doborze długości przewodu.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *