Międzynarodowy Dzień Ubóstwa

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ubóstwa. Prawie 30% polskich gospodarstw w 2012 r. dotknięta była ubóstwem – wynika z badania GUS. Oznacza to, że problem ubóstwa dotyczy ponad 4 mln polskich rodzin. Bieda w Polsce to wciąż plaga z którą nie potrafimy sobie poradzić.

ubustwoJak wynika ze statystyk GUS z 2011, ubóstwo ma różny wymiar. Wyróżniamy ubóstwo dochodowe (cierpi na nie 15 proc. rodzin), związane z niedostatecznymi warunkami życia (13,5 proc.) i ubóstwo wynikające z nieradzenia sobie z gospodarowaniem budżetem (16 proc.).

Statystyki wyraźnie wskazują, iż na poziom ubóstwa wpływa nie tylko wykształcenie, bezrobocie, miejsce zamieszkania, ale również ilość posiadanych dzieci, zabezpieczenie finansowe na wypadek niezdolności do wykonywania pracy zarobkowej, czy też przygotowanie do własnej emerytury. Nie zawsze gospodarstwa domowe o najniższych dochodach to te o najgorszych warunkach życia lub te, które posiadają problem ze zbilansowaniem swojego budżetu domowego. Nawet przy niskich dochodach, przy rozważnym planowaniu swoich przychodów i wydatków oraz myśleniu w kategoriach długookresowych możemy zabezpieczyć nie tylko obecną egzystencję, ale również tą przyszłą.

Państwo pomaga ubogim osobom w sposób doraźny o czym świadczą niezmieniające się od lat statystyki poziomu ubóstwa. Brakuje jasno określonej strategii wychodzenia z biedy. „A przecież w wielu przypadkach oddanie w ręce wędki, a nie ryby; pozwala na rozwiązanie problemu” – mówi Jarosław Jenczura, Sales Director Partners Financial Services Polska S.A. – „Edukacja w zakresie finansów osobistych oraz zarządzania własnym portfelem pozwala na niemal natychmiastową poprawę własnej sytuacji finansowej bez potrzeby czekania na pomoc socjalną. Daje upragnioną niezależność finansową oraz pewność, że niezależnie od sytuacji losowych zawsze będziemy mieć pewność przychodów.” – dodaje.

Tutaj nasuwa się – wydawać by się mogło – oczywiste stwierdzenie, że aby zarządzać pieniędzmi, trzeba mieć czym zarządzać. Skoro wydajemy każdą zarobioną złotówkę, to nie ma miejsca na zarządzanie. Jednak poprzez zarządzanie nie ważne jak małymi kwotami, wyrabiamy w sobie dobre nawyki i poprzez systematyczne wykorzystanie własnego kapitału w najbardziej racjonalny sposób poprawiamy własną sytuację materialną.

O Partners Financial Services Polska S.A.

Spółka akcyjna Partners Financial Services, a.s., rozpoczęła swoją działalność w Republice Czeskiej w czerwcu 2007 roku. Przewodnią wizją założycieli spółki było przywrócenie doradztwu finansowemu należnej mu godności oraz zaoferowanie klientom rzeczywistej i kompleksowej pomocy w ich finansach rodzinnych. Podstawą rozwoju spółki jest przekonanie, iż dobre doradztwo finansowe, bazujące na fachowej wiedzy, niezależności i obiektywności doradcy, jest dla każdego klienta olbrzymią korzyścią.

Zaledwie po kilku latach od momentu powstania, Partners jest największą spółką doradztwa finansowego w Czechach, z ponad miliardowym rocznym obrotem oraz dwustoma tysiącami klientów. Dynamiczny rozwój spółki spowodowany jest systematycznym budowaniem kompleksowego portfolia produktów oraz inwestowaniem w innowacje i nowe usługi.

W grudniu 2011 roku Partners Financial Services, a.s. zadecydowała o utworzeniu spółki, która obszarem świadczenia swoich usług obejmuje Polskę. Partners krok po kroku przenosi swoje wartości, know-how i poszczególne elementy bogatego portfolio oraz projektów, takich jak produkty na wyłączność, Partners Media, Partners Akademia i inne.

www.partnerspl.pl

PR
LA

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *