Dzień bezpiecznego kierowcy

Ciężka noga oraz brawurowa jazda to częsty widok na polskich drogach. Dziś w Dniu Bezpiecznego Kierowcy apelujemy o ostrożną i rozważną jazdę na co dzień.

Dzień bezpiecznego Kierowcy obchodzony jest w Polsce od 2006 roku. W dniu tym, na terenie całego kraju organizowane są akcje informujące kierowców o skutkach brawurowego zachowania kierowców w tym symulacje np. z dachowania samochodu. Wszystko po to, aby wzmóc świadomość kierowców oraz bezpieczeństwo na drogach.

Ciągłe przypominanie o zasadach bezpiecznej jazdy przynosi pozytywne skutki. Statystyki wypadków – pomimo tego, iż nadal są zatrważające – rok rocznie spadają o kilka procent. W ubiegłym roku na polskich drogach doszło do ok. 35,4 tys. wypadków, w których zginęło prawie 3,3 tys. osób, a niemal 43,5 tys. zostało rannych. Szanse, że doznamy uszczerbku na zdrowiu lub uszkodzimy, a nawet stracimy nasz samochód są wciąż wysokie. Zatem co zrobić, gdy już dojdzie do wypadku? Na tą ewentualność należy przygotować się wcześniej i odpowiednio się ubezpieczyć. Na rynku dostępne są ubezpieczenia AC, OC oraz NNW chroniące różne posiadane przez nas wartości. Ubezpieczenie OC – chroni Cię przed roszczeniami odszkodowawczymi osób, które zostały poszkodowane w spowodowanym przez Ciebie zdarzeniu. Ubezpieczenie AC, to ochrona samochodu przed zdarzeniami, którego sprawcą jesteś Ty sam lub osoba, która nie posiada ubezpieczenia. NNW natomiast zabezpieczy dochód Tobie i Twojej rodzinie w przypadku wypadku lub pokryje koszty leczenia i rekonwalescencji.

Pani Ania z Katowic wracając z pracy swoim Peugeot 207 w deszczowe popołudnie wpadła w poślizg na zakręcie i uderzyła w jadący z naprzeciwka samochód. Pani Ania z urazem kręgosłupa w odcinku szyjnym trafiła do szpitala, a następnie przez 2 tygodnie przebywała na zwolnieniu lekarskim. Oznaczało to to dla niej spadek zarobków o 20% oraz zwiększone wydatki z (tytułu leków przeciwbólowych, wizyt lekarskich,) leczenia i rehabilitacji o wartości 1,5 tyś. zł. Jej samochód oraz drugi, który brał w tym zdarzeniu udział, wymagały natychmiastowej naprawy o całkowitym koszcie 8 tysięcy złotych. 40% z tej kwoty Pani Ania mogła pokryć z pieniędzy odkładanych na urlop, rezygnując tym samym z letniego wypoczynku – mówi Magdalena Bizoń dyrektor Partners Financial Services Polska S.A. – Na szczęście Pani Ania przezornie wykupiła pełen pakiet ubezpieczenia, który w 100% pokrył naprawę obu samochodów, jak również koszty leczenia. – dodaje.

Niejednokrotnie starając się zminimalizować koszty wykupujemy tylko obowiązkowe OC, narażając się tym samym na poniesienie kosztów wielokrotnie większych w przypadku spowodowania wypadku, niż koszt samego ubezpieczenia. Na rynku istnieje wiele ofert, w których trudno się zorientować. Koszty bywają diametralnie różnie, co wskazuje symulacja przeprowadzona wśród kilku firm dla siedmioletniego Peugot 207, którego właścicielką jest 35-letnia kobieta. Na swoim koncie ma już po jednej szkodzie AC i OC, toteż postanowiła wykupić pełen pakiet OC, AC wraz z NNW, Assistance i ubezpieczeniem szyb. Wynik przedstawiamy poniżej.

Firma

Koszt

Compensa2 975,00 zł
Ergo Hestia1 156,00 zł
Generali1 997,00 zł
MTU1 579,00 zł
UNIQA2 731,00 zł

Jak widać, koszt wypadku pani Ani 9-ciokrotnie przewyższał koszt zakupu odpowiedniego ubezpieczenia. Pamiętajmy jednak, że wybierając ofertę warto wziąć pod uwagę nie tylko koszt, ale również jakość obsługi, szybkość wypłaty, czy zakres assistance. Dobrze jest się skonsultować z niezależnym specjalistą, który doradzi najlepszą dla nas ofertę. Ale przede wszystkim jeździmy ostrożnie, bo żadne ubezpieczenie nie jest w stanie pokryć wartości naszego zdrowia i życia.

O Partners Financial Services Polska S.A.

Spółka akcyjna Partners Financial Services, a.s., rozpoczęła swoją działalność w Republice Czeskiej w czerwcu 2007 roku. Przewodnią wizją założycieli spółki było przywrócenie doradztwu finansowemu należnej mu godności oraz zaoferowanie klientom rzeczywistej i kompleksowej pomocy w ich finansach rodzinnych. Podstawą rozwoju spółki jest przekonanie, iż dobre doradztwo finansowe, bazujące na fachowej wiedzy, niezależności i obiektywności doradcy, jest dla każdego klienta olbrzymią korzyścią.

Zaledwie po kilku latach od momentu powstania, Partners jest największą spółką doradztwa finansowego w Czechach, z ponad miliardowym rocznym obrotem oraz dwustoma tysiącami klientów. Dynamiczny rozwój spółki spowodowany jest systematycznym budowaniem kompleksowego portfolia produktów oraz inwestowaniem w innowacje i nowe usługi.

W grudniu 2011 roku Partners Financial Services, a.s. zadecydowała o utworzeniu spółki, która obszarem świadczenia swoich usług obejmuje Polskę. Partners krok po kroku przenosi swoje wartości, know-how i poszczególne elementy bogatego portfolio oraz projektów, takich jak produkty na wyłączność, Partners Media, Partners Akademia i inne.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *