Zawód grafik – czy to rozsądny kierunek?

Grafika to studia ściśle powiązane z edukacją artystyczną. Wymagają konkretnych umiejętności i poczucia estetyki, stąd nie każdy może zdecydować się na studiowanie tego kierunku. Mówi się, że zawód grafika jest przyszłościowy i bardzo opłacalny. Czy warto zdecydować się na takie studia?

 

Grafika to studia ściśle powiązane z edukacją artystyczną. Wymagają konkretnych umiejętności i poczucia estetyki, stąd nie każdy może zdecydować się na studiowanie tego kierunku. Mówi się, że zawód grafika jest przyszłościowy i bardzo opłacalny. Czy warto zdecydować się na takie studia?

Studia, które uczą wszechstronności

Grafika jest częścią szeroko pojętej branży artystycznej, z której wyłania się wiele nurtów. Typowe zajęcia graficzne to nie wszystko, co oferują uczelnie przyszłym żakom. W programie są zajęcia gwarantujące różnorodność i wszechstronny rozwój. Dzięki temu każdy student znajdzie swoją niszę, w której będzie mógł się specjalizować na ścieżce zawodowej.

Współczesne studia grafika obejmują między innymi grafikę wektorową, rysunek i kompozycję, komunikację wizualną, fotografię czy podstawy kaligrafii. To tylko część obszernego programu studiów. Zajęcia prowadzone są na programach, które są wykorzystywane przez światowe agencje reklamowe i interaktywne, zatem można stwierdzić, że harmonogram wdraża praktyczne rozwiązania.

Świadome wybory na podstawie własnych doświadczeń

Studia graficzne wiążą się ze sporymi wydatkami. Jeśli nie w trakcie studiów, to na pewno podczas pracy zawodowej. Zakup kosztownych programów jest trudnym wyborem, lecz absolwenci – dzięki bogatemu programowi nauczania akademickiego – mają rozeznanie ułatwiające podjęcie właściwych decyzji.

Sama wiedza przekazywana jest studentom przez osoby często praktykujące zawód grafika. Żacy mają więc możliwość dialogu w temacie współczesnych trendów, nowinek i rozwiązań technologicznych, które stosowane są w animacjach, reklamie czy grafice edytorskiej.

Praktyki akademickie – dostęp do bezcennej wiedzy

Program studiów skrojony jest na miarę potrzeb współczesnego rynku pracy. Studenci Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera już w trakcie nauki odbywają praktyki w agencjach reklamowych, wydawnictwach czy firmach zajmujących się tworzeniem gier i multimediów. Każdy student ma niepowtarzalną okazję zobaczyć na własne oczy jak działają współczesne mechanizmy graficzne, które wyznaczają światowe trendy na rynku.

Kontakty, które zaowocują w przyszłości

Studiowanie na kierunku grafika oznacza – rzecz jasna – nawiązywanie nowych kontaktów. Kilkuletnia edukacja pozwoli poszerzyć krąg rówieśników, co może okazać się przydatne w przyszłej pracy. Wiele jest przypadków, kiedy absolwenci decydują się otworzyć wspólną firmę lub pozostają w kontakcie, dzieląc się zleceniami.

Kolejną zaletą jest bezpośredni kontakt z wykładowcami. To głównie praktycy i teoretycy uważani za autorytety w dziedzinie grafiki. Z nimi również warto utrzymywać kontakt już po zakończeniu edukacji, nie tyle w kwestii prowadzenia wspólnych projektów, ile w aspekcie doradczym.

Cechy przyszłego grafika

Jak wspomniano na początku, studia graficzne nie są kierunkiem dla każdego. Przyszli studenci muszą wykazać się pewnymi cechami, które pozwolą utrzymać się na wymagającym rynku pracy. Są to między innymi: wyczucie stylu, kreatywność, wszechstronność i wielozadaniowość. Posiadanie tych umiejętności wraz z kierunkowym wykształceniem są gwarancją sukcesu i spełnienia zawodowego.

 

prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Only registered users can comment.