Przygotowujemy wyprawkę dla niemowlaka

Fotelik samochodowy, wanienka, ubranka, kocyki, kosmetyki, przybory do karmienia, elektroniczna niania, łóżeczko… Rzeczy, które można umieścić na liście wyprawkowej moglibyśmy wymieniać niemal bez końca. Chodzi jednak o to, by wyprawka dla niemowlaka odpowiadała naszym potrzebom, a nie przypominała sklepowy magazyn. Jak ją przygotować? Podpowiadamy.

Wyprawka dla niemowlaka – przyjemne wyzwanie

To, jakie przedmioty powinny znaleźć się na wyprawkowej liście, będzie zależeć od wielu czynników – przede wszystkim od indywidualnych preferencji opiekunów, ale też samego malucha oraz warunków w jakich będziemy się nim opiekować. Lista dostępnych w sklepie akcesoriów może przyprawić o ból głowy, ale spokojnie – większości z nich wcale nie będziemy potrzebować. Zacznijmy przygotowania od sporządzenia listy przedmiotów, które mogą nam się przydać. Następnie dokładnie przemyślmy nasze wybory, a najlepiej skonsultujmy je z rodziną i doświadczonymi w kwestii opieki nad niemowlętami bliskimi. Z dobrze przygotowaną listą kompletowanie sprzętu i akcesoriów będzie przyjemnością, a sama wyprawka dla niemowlaka będzie odpowiadać naszym potrzebom.

Najważniejsze wyprawkowe wskazówki

Porada dotycząca przygotowania listy to ważna, choć nie jedyna wskazówka, która przyda Ci się podczas kompletowania wyprawki dla noworodka. Zakupy i zbieranie przedmiotów warto rozpocząć jak najszybciej. Z drugiej strony nie kupujmy wszystkiego na raz – pozwoli nam to uniknąć dużych wydatków w jednym czasie i umożliwi polowanie na atrakcyjne promocje. Wyprawka dla niemowlaka to nie tylko rzeczy pachnące nowością. Doskonałym sposobem na oszczędności jest zakup sprzętów używanych na portalach ogłoszeniowych lub w komisach dziecięcych. Jeszcze lepiej, gdy uda się nam pożyczyć je lub otrzymać w prezencie od rodziny lub znajomych. Nie wszystkie rzeczy, które umieściliśmy na liście, powinniśmy zdobyć przed datą narodzin. Te, co do których przydatności mamy wątpliwości (np. laktator, butelki, elektroniczna niania), zawsze możemy dokupić w późniejszym czasie.

Do wyprawki niemowlęcej należy dołożyć fotelik dla niemowlaka. „Foteliki BeSafe z grupy 0+ tworzone są z myślą o bezpieczeństwie, funkcjonalności oraz nowoczesnym wyglądzie. Przeznaczone są dla dzieci o wadze 0-13 kg, w wieku od około 0 do 12 miesięcy.” – jak możemy przeczytać na stronie producenta fotelików dla niemowląt Besafe.com.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *