Gdzie sprawdzą się kolorowe kable?

W innowacyjnym oświetleniu, zazwyczaj nawet najdrobniejszy element jest zaprojektowany w taki sposób, aby nadawał charakteru całości. W niektórych lampach, podstawowym elementem ozdobnym są… kable! Kolorowe kable, które są połączone z dekoracyjnymi żarówkami i odpowiednimi oprawkami, doskonale sprawdzą się we wnętrzach, które są urządzone w stylu minimalistycznym, nowoczesnym, skandynawskim, czy też industrialnym. Takie właśnie oświetlenie doskonale się prezentuje. Co warto wiedzieć na jego temat?

Kolorowe kable do lamp

Teraz kolorowe, odsłonięte kable nie kojarzą się już z prowizorką, czy też niedokończonym remontem, jak było jeszcze kilka lat temu. Obecnie takie właśnie kable chętnie wykorzystywane są przez projektantów wnętrz do tworzenia niezwykłych aranżacji. Teraz kable ozdobne są jedną z najważniejszych części designu przestrzeni, ale przy tym ważne żeby wybierać kable doskonałej jakości wykonane przez wiodących producentów. Kolorowe kable stanowią połączenie funkcjonalności oraz estetyki. Na ten moment projektanci chętnie wybierają rozwiązanie, jakim jest połączenie kolorowych kabli z nieosłoniętymi żarówkami. Przygotowane w ten sposób pojedyncze kable, czy też całe pęki możemy powiesić na przykład nad kuchennym blatem, czy też nad wyspą.

Kable ozdobne do lamp – co warto wiedzieć?

Kolorowe kable są doskonałym sposobem na to, żeby odpowiednio podkreślić urok całej lampy. Jest to ciekawe, dobrze prezentując się rozwiązanie, które sprawi że cała konstrukcja będzie jedyna w swoim rodzaju. Taka lampa będzie jednym z bardziej intrygujących elementów dekoracyjnych w danym pomieszczeniu i na pewno ciężko będzie od niej oderwać wzrok. Taki mały zabieg może sprawić, że pomieszczenie nabierze całkowicie innego charakteru niż dotychczas. 

Kolorowe kable: jedna żarówka, wiele kolorów kabla

Doskonałym rozwiązaniem do aranżacji światłem przestrzeni nad wyspą kuchenną, czy też nad blatem, bądź biurkiem, może być na przykład kompozycja kilku takich samych żarówek, które zawieszone są na różnych, kolorowych kablach. Ponadto taka właśnie kompozycja może być zróżnicowana, jeżeli zastosujemy różne rodzaje światła, czy też wybierzemy różne kształty żarówek.

Kolorowe kable: różne żarówki, jeden kabel

Jeżeli zależy nam na bardziej klasycznym rozwiązaniu, to możemy na przykład zastosować jednolity kabel i żarówki o różnych kształtach, które mają ciepłą barwę światła. W taką stylistykę doskonale wpiszą się zarówno żarnikowe. Przy tym musimy zadbać o stonowane oprawki, jak również o osłonki sufitowe, żeby całość do siebie w pełni pasowała.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *