SUVy Volvo

Na rynku motoryzacyjnym obecnie bardzo popularne są auta typu SUV i raczej już zdążyliśmy się do tego przyzwyczaić. Również wśród aut Volvo nie da się ukryć, że zainteresowanie modelami XC40, XC60 i XC90 jest bardzo duże. Nie trzeba nawet specjalnie zaglądać w statystyki, wystarczy pojeździć chwilę po podmiejskich drogach by przekonać się, że Volvo ma mocną pozycję na rynku SUV’ów premium. Wielu klientów wybierając SUV’y oczekuje komfortu, przestrzeni i bezpieczeństwa a wszystkie trzy elementy zapewniają przed chwilą wymienione modele. W tym artykule przyjrzymy się różnicą pomiędzy poszczególnymi modelami, zapraszamy do lektury.

SUV’y Volvo czym się różnią?

Żeby móc mówić o różnicach warto na samym wstępie poruszyć podobieństwa jakie występują pomiędzy tymi modelami, zwłaszcza że jest ich sporo. Podstawową sprawą jest wnętrze, które odpowiada linii stworzonej dla całej generacji obecnie produkowanych samochodów Volvo. Niezależnie do którego modelu wsiądziesz, od razu będziesz znał to wnętrze i poczujesz się w nim jak w domu. Ergonomiczne rozwiązania sprawdziły się we wszystkich modelach i nie było sensu tutaj wprowadzać większych zmian.

Naturalnie, każdy samochód Volvo posiada możliwość skonfigurowania wnętrza i wtedy różnice będą bardziej widoczne, ale skupmy się na porównaniu podstawowych wersji (choć i w nich są różnice, o których później). Jednocześnie nie ma żadnych różnic w jakości wykonania, w samochodach Volvo nic nie odstaje, trzeszczy czy świszczy a kabiny aut są bardzo dobrze wyciszone.

Istotnym aspektem łączącym omawiane modele jest również technologia zaprzęgnięta do poprawy bezpieczeństwa i komfortu. Samochody Volvo od lat znane są z bardzo dobrych rozwiązań pod kątem bezpieczeństwa a rozwój technologii pozwolił zrobić pod tym kątem kolejny krok w przód. Już w podstawowej wersji kierowca otrzymuje system odpowiedzialny za unikanie kolizji. Wykrywa on pieszych, inne samochody czy duże zwierzęta i jeżeli taki “obiekt” znajdzie się w promieniu działania czujników a prędkość auta będzie zbyt duża, system może automatycznie zacząć hamować albo skorygować tor jazdy, oczywiście jeżeli nie będzie reakcji ze strony kierowcy. W dużych autach przydają się również czujniki pozwalające lepiej operować na ciasnych przestrzeniach np. podczas wyjazdu tyłem z miejsca parkingowego. Tutaj z pomocą przychodzi układ ostrzegania o ruchu poprzecznym z funkcją automatycznego hamowania. Tych technologii jest naprawdę sporo i teraz nie będziemy zajmować się wszystkimi.

Gdy mówimy o różnicach to może zacznijmy od najbardziej palącej dla wielu osób kwestii, czyli pieniędzy. Wraz ze wzrostem numeru w nazwie modelu rośnie jego cena. Najmniejszy XC40 to najtańszy SUV w ofercie Volvo i to niezależnie od tego czy porównujemy wersje Plug-In czy Mild Hybrid dla poszczególnych modeli. Potencjalny klient nie powinien mieć problemu z wyborem wersji mieszczącej się w jego budżecie a biorąc pod uwagę sporo cech wspólnych omawianych pojazdów, w głównej mierze kupujemy tutaj przestrzeń.

Wygląd zewnętrzny aut jest podobny, chociaż zdecydowanie bliżej XC60 do XC90 niż do XC40. Wynika to również z użytej płyty podłogowej SPA, która została wykorzystana w przypadku XC60 i XC90 natomiast model XC40 został oparty o płytę CMA stworzoną z myślą o autach kompaktowych.

Takie rozwiązanie miało naturalnie wpływ na różnice w rozstawie osi, choć ten jest krótszy jedynie o 163 mm porównując XC40 do XC60 oraz długości aut, gdzie model XC60 jest dłuższy o 263 mm. Do tego dochodzi różnica w szerokości, gdyż XC60 jest szersze o 4cm. Te różnice w istotny sposób wpływają na to dla kogo dane auto będzie lepszym rozwiązaniem. Model XC40 to kompaktowy SUV, który sprawdzi się u osób poszukujących auta komfortowego, ale z jak największą ilością zalet auta miejskiego, podczas gdy XC60 to typowy SUV skierowany do rodziny lubiącej czuć przestrzeń. Jednak wciąż trzeba mieć na uwadze, że Volvo XC40 to samochód naprawdę duży, i nikomu nie powinno w nim zabraknąć miejsca. Różnica w wielkości wpływa również na pojemność bagażników, w mm wygląda to tak: XC90 (1130x889x104) XC60 (1055x776x960) i XC40 (1004x746x887).

Volvo XC40 jako auto stworzone z myślą o ruchu miejskim posiada nieduże kieszonki, śmietniczek w tunelu środkowym czy haczyk na zakupy. Są to drobne szczegóły, ale warto o nich wspomnieć. Charakterystyka techniczna aut, prowadzi również do nieco innych pozycji za kierownicą. Kierowca w Volvo XC40 będzie miał nieco bardziej wyprostowaną pozycję niż w modelach XC60 czy XC90, czy ma to wpływ na komfort jazdy? To już mocno indywidualna kwestia i warto sprawdzić to podczas jazdy testowej.

Sprawdź SUV’y Volvo podczas jazdy testowej w Auto-Boss

Volvo potrafi tworzyć auta wyjątkowe, dość powiedzieć, że dwa z trzech omawianych modeli zdobyły tytuł Car of The Year. Przedstawione samochody mają bardzo wiele podobieństw, ale i kilka istotnych różnic, które sprawiają, że są autami dla zupełnie innego profilu klienta. Chcesz mieć samochód do miasta, który doskonale sprawdza się w codziennym użytkowaniu to wybierz model XC40, poszukujesz więcej komfortu związanego w dużej mierze z przestrzenią wybierze Volvo XC60, a jeżeli Twoja rodzina jest naprawdę duża to Volvo XC90 idealnie rozwiąże większość problemów. Niezależnie jakiego wyboru dokonasz, możesz zawsze skorzystać z jazdy testowej w Auto-Boss sieci Autoryzowanych Salonów Volvo ze Śląska. Firma jest doskonale znana z profesjonalnego podejścia do obsługi klienta i atrakcyjnych promocji.

prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Only registered users can comment.