Dlaczego żarówki LED to najlepsze rozwiązanie oświetleniowe na rynku?

Oświetlenie LED jest rewolucyjnym rozwiązaniem, pozwalającym zaoszczędzić pieniądze i energię, ale czym różni się technologia LED od żarówek i świetlówek kompaktowych (CFL)?

Żarówki LED są bardziej energooszczędne

Główny argument odnosi się oczywiście do wyraźnej przewagi, jaką żarówki LED mają w zakresie efektywności energetycznej. Wraz z rosnącymi kosztami energii elektrycznej, czynnik kosztów energii elektrycznej staje się coraz bardziej istotny. Na przykład, do 40% kosztów energii elektrycznej w mieście jest wydawane na samo oświetlenie ulic! Dzięki zastosowaniu energooszczędnych żarówek LED koszty te mogą zostać zredukowane o 70-90% i wygenerować znaczne oszczędności dla społeczności miejskich i samorządów.

Żarówki LED mają dłuższą żywotność

Patrząc na średnią żywotność żarówek LED, żarówek żarowych i tradycyjnych CFL, jest oczywiste, dlaczego oświetlenie LED jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem. Średnia żywotność świetlówki kompaktowej wynosi około 8000 godzin, podczas gdy żarówki żarowe świecą tylko przez około 1200 godzin, żarówki LED mają średnią żywotność do 50 000 godzin, lub więcej! Oznacza to, że żarówka LED jest inwestycją na wiele lat, a nawet dziesięcioleci trwałego oświetlenia w Państwa domach, lokalach użytkowych i innych miejscach publicznych lub budynkach. W przypadku oświetlenia miejskiego ta długa żywotność opłaca się również w postaci znacznych oszczędności kosztów konserwacji.

Żarówki LED pomogą zaoszczędzić na rachunkach za prąd

Oświetlenie LED zużywa mniej energii (watów) na jednostkę generowanego światła (lumen). Dlatego nie tylko działają one znacznie dłużej, ale także zmniejszają rachunki za prąd, zapewniając 100, a nawet do 200 lumenów na wat. W środowisku domowym lub mieszkalnym różnica w żywotności i wydajności pomiędzy oświetleniem żarowym a oświetleniem LED pozwala na znaczne obniżenie rachunków za energię elektryczną. Żarówki energooszczędne są zatem prawie 50 razy bardziej wydajna w okresie użytkowania i około 70-80% bardziej energooszczędna niż konwencjonalna żarówka.

Światła LED są nietoksyczne i bardziej przyjazne dla środowiska niż inne alternatywne rozwiązania

Oprócz przekonujących różnic w wydajności, żywotności, a tym samym w kosztach energii elektrycznej, żarówki energooszczędne są również najbardziej przyjaznym dla środowiska rozwiązaniem dostępnym obecnie na rynku. Po pierwsze, żarówka LED GU10, w przeciwieństwie do świetlówek CFL, nie zawiera wysoce toksycznej rtęci, która jest szkodliwa nie tylko dla środowiska, ale także dla zdrowia. Lampy LED nie zawierają toksycznych materiałów i w 100% nadają się do recyklingu, a dodatkowo pomagają i zmniejszyć emisję dwutlenku węgla nawet o jedną trzecią: Wspomniana powyżej długa żywotność oznacza również, że jedna żarówka LED może zaoszczędzić materiał na produkcję 25 żarówek – to duży krok w kierunku bardziej ekologicznej przyszłości!

Kolory i wzornictwo oświetlenia LED

Oświetlenie LED może być łatwo łączone w różnych kształtach i wzorach, tworząc wysoce wydajne rozwiązania zarówno dla oświetlenia mieszkaniowego, jak i komercyjnego. Poszczególne żarówki LED mogą być ściemniane, a światło i kolor mogą być dynamicznie kontrolowane i regulowane za pomocą pilota, a nawet przez Internet lub domową sieć WLAN. Dobrze zaprojektowany system oświetlenia LED może osiągnąć niesamowity efekt świetlny, które wpływa nie tylko na wzrok, ale także na pozytywny nastrój i umysł człowieka.

 

 

 

prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Only registered users can comment.