Łamigłówka w postaci puzzli T – mała rzecz – super zabawa

Jesień to czas, który, w większości kojarzy się ze spędzaniem czasu na kanapie, przed telewizorem. Nie jest to najlepsze wyjście dla naszego mózgu. Jesienna stagnacja może przyczynić się do spadku nastroju i pogorszenia koncentracji, dlatego, zamiast biernej rozrywki, spędzanie wolnego czasu można wykorzystać na rozwijanie komórek mózgowych. Może w tym pomóc łamigłówka w postaci puzzli T.

Mała rzecz, wielka frajda

Puzzle serii T, to świetny wybór dla każdego, kto lubi trochę pogłówkować. Ta niepozorna gra potrafi zapewnić rozrywkę na wiele godzin. Wykonane przeważnie z drewna, cztery różne elementy, stanowią bazę do ułożenia aż siedemdziesięciu różnych kształtów. Tak małe rozmiary i prosta konstrukcja, sprawiają, że grę można zabrać ze sobą wszędzie. Pomoże nie tylko na wieczorną nudę, w zaciszu własnego domu. Gra na pewno urozmaici długą jazdę pociągiem, czy lot samolotem. Łamigłówka jest dobrym wyborem również dla większych dzieci. Rozwija kreatywność i logiczne myślenie. Pomaga kształtować wyobraźnię przestrzenną. Uczy spostrzegawczości i zdolności rozwiązywania problemów. Jako gra myślowa, doskonale wpływa na zdolność koncentracji, pomogą w skupieniu, dzięki temu jest pomocna dla osób z nerwicami. Sprawdzi się także w przypadku seniorów, którzy ze względu na ryzyko wystąpienia chorób związanych z zanikiem neuronów, powinni szczególnie poświęcić uwagę na ćwiczenie mózgu. Gra z pewnością wymaga nie lada cierpliwości, ale za to satysfakcja z ułożenia kolejnego wzoru, rekompensuje wysiłek.

 

 

Herbata i kiełbaski, czyli trochę historii

Puzzle serii T mogą poszczycić się niebanalną historią. Na początku wcale nie służyły do gry. Motywem stworzenia łamigłówki była reklama herbaty „White Rose Ceylon Tea”, wypuszczonej na rynek w 1903 roku. Następnie gra promowała kiełbaski firmy Amour’s z Chicago. Dopiero w latach siedemdziesiątych za sprawą Nob Yoshigahara i jego modyfikacji dokonanych na puzzlach, nabrały znaczenia jako forma rozrywki.

Czytaj – Łamigłówki i układanki z drewna – rozrywka nie tylko dla najmłodszych

Niebanalny prezent

Puzzle T są doskonałe do gry w grupie oraz solo, przez to, mogą być trafionym prezentem dla każdego. Obdarowana osoba, z pewnością doceni wyjątkowość podarunku. Dodatkowo firma bigfunrepublic, która zajmuje się produkcją gry, w swojej ofercie, ma możliwość wykonania graweru na jej opakowaniu. Dzięki temu można podarować personalizowany prezent, lub wykonać określoną dedykację.

Puzzle serii T, to kolejny przykład na to, że najlepszą zabawę, można znaleźć w prostocie. Nie trzeba dodawać nic więcej. Po prostu miłej zabawy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *