Ośrodek terapii inny, niż wszystkie

Ośrodek terapii NEFO- Życie Bez Uzależnień jest położony w pięknej okolicy w województwie kujawsko-pomorskim. Jego założycielki są siostrami, co sprawia, że atmosfera w ośrodku jest bardzo rodzinna i życzliwa. Pani Magdalena Sokół oraz Agnieszka Wódkowska, to ciepłe i profesjonalne osoby, które stworzyły to miejsce z pasji do pomagania innym.

Szacuje się, że nawet 35% polskiego społeczeństwa może mieć problemy z używkami. Biorąc to pod uwagę, ośrodki terapii jawią się jako miejsca niezbędne, które mogą realnie wpłynąć na poprawę życia społeczeństwa i poszczególnych rodzin.

W obecnym roku ośrodek NEFO został wybrany jako najlepszy ośrodek terapii w Polsce przez Ranking Ośrodków Terapii, a także został laureatem Orłów Medycyny 2020. NEFO jest także wpisany na listę podmiotów leczniczych prowadzoną przez Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia.

Jednak to nie jedyne cechy wyróżniające NEFO na tle innych ośrodków terapii. Co sprawia, że NEFO jest wyjątkowe?

Terapie uzupełniające

W ośrodku terapii NEFO wykorzystuje się alternatywne metody terapii oraz narzędzia wspomagające jej efektywność. Do takich metod zalicza się między innymi hipnozę, medycynę chińską (w tym akupunkturę), techniki medycyny energetycznej polegającej na oczyszczeniu pola energetycznego według dr Konstantina Korotkova, Gerharda Klugla lub dr Alberto Villoldo, praktykę uważności – mindfulness – praktykowaną w londyńskim ośrodku Breathing Space w Londynie. Powyżej wymienione terapie wspomagające są rzadko stosowane w Polsce.

NEFO ma także holistyczne podejście do pacjentów, klasyczna terapia poznawczo -behawioralna jest zawsze łączona z terapiami wspomagającymi. Terapeuci w NEFO stosują metodę dialogu motywującego, kładąc nacisk na cele, które pacjent chce osiągnąć. W NEFO terapeuci skupiają się także na utrzymaniu dobrej relacji z pacjentem oraz prowadzoną grupą.

Zajęcia rekreacyjne

Nowoczesne podejście do terapii w NEFO nie kończy się na terapii psychologicznej, w ośrodku odbywają się także zajęcia rekreacyjno- sportowe. Ruch zmniejsza stres, pozwala organizmowi na dotlenienie, a podczas jego uprawiania wydziela się serotonina, czyli „hormon szczęścia”. Zajęcia ruchowe to także świetny sposób na propagowanie zdrowego stylu życia oraz naukę zdrowych nawyków pośród pacjentów.

Pływanie, gra w kręgle, czy gry zespołowe to nie jedyne zajęcia, w których udział biorą pensjonariusze. W ośrodku odbywają się także zajęcia Tai Chi oraz warsztaty gry na bębnach afrykańskich. Tai Chi świetnie wpływa na układ oddechowy i ruchowy, co pozwala na zwiększenie przepływu energii życiowej w organizmie. Natomiast gra na bębnach doskonale uczy współpracy oraz skupienia, dlatego też jest częścią praktyki mindfulness.

Zajęcia rekreacyjne w NEFO, to także wspólne grillowanie, czy gry integracyjne. Wszystkie formy spędzania wolnego czasu mają na celu pokazanie pensjonariuszom, że alkohol i inne używki nie są potrzebne, by miło spędzić czas. W ośrodku terapeuci kładą nacisk na aktywność i budowanie relacji z innymi.

Profesjonalna pomoc i opieka

Z danych wynika, że 95% osób w 4. stadium choroby alkoholowej i starających się wyjść z nałogu wraca do picia maksymalnie po kilkunastu dniach. U znacznej większości takich osób potrzebna jest terapia profesjonalna, która łączy terapię grupową z indywidualną. W takich momentach z pomocą przychodzą ośrodki terapii takie jak NEFO.

Wyjątkowy ośrodek NEFO opracował autorski, czteroetapowy proces terapeutyczny, który obejmuje:

  1. Sesję Online

  2. Detoks

  3. Terapia

  4. Wsparcie Online

Niepodważalną zaletą tego procesu jest jego uniwersalność, ponieważ jest on stosowany przy uzależnieniu każdego rodzaju- od alkoholu po hazard.

Ośrodek NEFO proponuje następujące terapie leczenia: narkomanii, alkoholizmu, hazardu, lekomanii oraz uzależnienia od Internetu, gier komputerowych i zakupów. Oferta ośrodka jest naprawdę bogata, jednak wykwalifikowana kadra oraz indywidualne podejście do każdego pacjenta są kluczem do sukcesu. W NEFO można dodatkowo skorzystać z terapii rodzinnej, która może znacznie przyspieszyć powrót do zdrowia chorego.

W NEFO na wszystkich patrzy się przychylnym okiem. Terapeuci za wszelką cenę starają się pomóc chorym i ulżyć ich cierpieniom. Istotą terapii w tym ośrodku jest przede wszystkim przeanalizowanie swojego życia, by dostrzec wartość relacji z innymi ludźmi i piękno codziennych doświadczeń. NEFO daje szansę na nowy, lepszy start.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *