Palenie papierosów – fakty i mity

Jak rzucić palenie? Na to pytanie odpowiedź próbuje znaleźć wiele osób, które uzależniły się od papierosów. Z pewnością jest to zadanie niełatwe i nierzadko kończy się prawdziwą klęską, a my wracamy do nałogu. Warto poznać kilka faktów i mitów na temat palenia, aby rzucenie go było nieco łatwiejsze.

Okazjonalne palenie jest niebezpieczne dla zdrowia – FAKT

Wiele osób uważa, że to nic złego, jeśli palą jedynie od czasu do czasu, na przykład podczas spotkań ze znajomymi. Jest to jednak błędne myślenie. Wypalenie choć jednego papierosa powoduje, że do naszego organizmu dostarczana jest ogromna ilość szkodliwych dla niego substancji.

Dlatego też nawet osoby, które palą jedynie okazjonalnie, są narażone na choroby, takie jak chociażby rak płuc. Dodatkowo z każdym wypalonym papierosem nasz organizm coraz bardziej uzależnia się od nikotyny, przez co coraz częściej mamy ochotę zapalić. Najlepiej więc zastanowić się jak rzucić palenie okazjonalne zanim na dobre wciągniemy się w ten niebezpieczny dla naszego zdrowia nałóg.

 

Rzucając palenie na pewno przytyjesz – MIT

Nie jest prawdą, że zrezygnowanie z palenia papierosów wiąże się z nieuchronnym przybraniem na wadze. Owszem, może się tak zdarzyć, ponieważ osoby, które rzucają palenie odczuwają stres i ogólny dyskomfort związany z brakiem nikotyny, którą dostarczali sobie z każdym papierosem. W związku z tym zdarza się, że sięgają częściej po jedzenie – najczęściej są to na przykład chipsy czy różnego rodzaju słodycze.

Aby zająć swoje ręce i nie myśleć o papierosach warto wyposażyć się na ten najcięższy okres w zdrowe przekąski, które nie spowodują nagłego przybrania na wadze. Do pracy zabierzmy na przykład pokrojone w małe plasterki warzywa i owoce – doskonałe będą w tej roli marchewki czy jabłka.

 

Z rzucaniem palenia jesteś sam – MIT

Oczywiste jest to, że nikt za nas nie pozbędzie się naszych nałogów. Tak też jest z uzależnieniem od papierosów. Jednak motywacji mogą dostarczać nam codziennie również nasi bliscy. Powiedzmy więc naszej rodzinie oraz znajomym, że właśnie zamierzamy pokonać papierosowy nałóg. Szczególnie ważne jest to w przypadku, gdy któreś z nich pali.

Poprośmy, aby w tym trudnym dla nas czasie zrezygnowali z palenia papierosów w naszym towarzystwie. Może nawet razem spróbujecie pozbyć się nałogu. Będziecie mogli wspierać się nawzajem, udzielając sobie wskazówek na temat tego, jak rzucić palenie. Wsparcie bliskich może okazać się więc nieocenione i nie warto z niego rezygnować.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *