Popularne zabiegi medycyny estetycznej w Trójmieście

W dzisiejszej rzeczywistości nie musimy akceptować defektów w wyglądzie oraz tolerować cech zewnętrznych, których w sobie nie lubimy. Wszystko to dzięki medycynie estetycznej, która stwarza ogromne możliwości w zakresie korekty poszczególnych elementów naszego ciała. Już niewielki zabieg potrafi zdziałać prawdziwe cuda, a poprawienie małych defektów może przyczynić się do zmiany postrzegania siebie i uwolnienia od uciążliwych kompleksów. Jakie zabiegi estetyczne wybierają najczęściej mieszkańcy Trójmiasta?

Operacja plastyczna uszu

Jednym z najczęstszych zabiegów medycyny estetycznej, który wybierają mieszkańcy tyka.Trójmiasta, jest chirurgiczna korekta uszu. Taka operacja plastyczna uszu to z reguły zabieg o charakterze estetycznym, pozwalający pozbyć się nagromadzonych kompleksów i wątpliwości, związanych z własnym wyglądem. Na korektę uszu decydują się również osoby z wrodzonymi lub nabytymi wadami, do których zalicza się np. ucho zapaśnika, guzek Darwina czy ucho kalafiorowate. Dzięki zabiegowi możliwe jest uzyskanie odpowiedniego kształtu małżowiny oraz osiągnięcie pożądanego kąta jej odchylenia od głowy. Naturalne efekty można jednak osiągnąć wyłącznie poprzez dopasowanie zakresu interwencji do rzeczywistych potrzeb i oczekiwań pacjenta.

Chirurgiczna korekta powiek

Mieszkańcy Trójmiasta coraz częściej decydują się również na innego rodzaju zabieg z zakresu medycyny estetycznej. Upływający czas odbija się bowiem na naszym wyglądzie, prowadząc m.in. do utraty objętości i napięcia tkanek. Skutkiem tego są często opadające powieki, z którymi boryka się coraz więcej osób, niezależnie od płci. Medycyna estetyczna wychodzi naprzeciw tego rodzaju problemom, oferując zabieg, określany jako korekta opadających powiek, przeznaczony dla wszystkich tych, którzy nie chcą doświadczać na sobie skutków upływającego czasu. Trwa on około 1,5 godziny, w trakcie której usunięty zostaje zbędny tłuszcz i zredukowana zwiotczała skóra. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Z tego też względu pacjent z reguły nie wymaga hospitalizacji i może powrócić do domu bezpośrednio po jego zakończeniu. Na ustąpienie obrzęku musi on jednak poczekać jeszcze ok. dwa tygodnie, choć  to właśnie pierwsze 7 dni będzie kluczowym czasem na regenerację organizmu.

Zabieg powiększania ust

To kolejny już popularny w Trójmieście zabieg. Medycyna estetyczna wyróżnia dziś kilka skutecznych metod, różniących się od siebie przede wszystkim czasem, w którym utrzymują się osiągnięte efekty. To m.in. metoda Gull Wing Lip Lift czy też Bullhorn Lip Lift. W pierwszym przypadku chirurg wykonuje nacięcie wzdłuż czerwieni i bieli wargowej, co pozwala na wywinięcie czerwieni wargowej i usunięcie części skóry z tego obszaru twarzy. Druga z kolei metoda sprowadza się do podniesienia górnej wargi. Zarówno pierwsza, jak i duga metoda na powiększanie ust lip lift, przynosi oczekiwane rezultaty, choć wymaga szerszej ingerencji chirurga, niż chociażby powiększanie ust własnym tłuszczem. Niezależnie od wybranej metody, przed przystąpieniem do zabiegu należy wykonać szereg badań laboratoryjnych, jak np. podstawową morfologię, INR, APTT czy Anty-HCV i TSH z FT3 i FT4. Sam zabieg polega na wykonaniu nacięcia w odpowiedniej okolicy lub też wstrzyknięciu wybranych substancji w czerwień wargową. Najważniejszym zaleceniem okresu rekonwalescencji będzie tutaj regularne natłuszczanie ust i rezygnacja z ich ekspozycji na promienie słoneczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *