Usuwanie pieprzyków i znamion w Katowicach

Przed zabiegiem chirurgicznym, który jest planowany, powinniśmy się odpowiednio przygotować. Po przyjęciu nas do szpitala należy wykonać kąpiel ciała, w tym również jeśli to możliwe, umyć miejsca operowane preparatem antybakteryjnym. W przypadku zabiegu w znieczuleniu miejscowym wystarczy umycie i odkażenie samego miejsca zabiegowego. Przed usuwaniem pieprzyków, znamion czy kurzajek lub laserowym usuwaniem brodawek wykonuje to lekarz przeprowadzający zabieg w https://chirurgiakatowice.pl/.

Jakie badania lekarskie są konieczne przed operacją?

Przed planowanym zabiegiem musimy mieć ze sobą badanie grupy krwi, a także morfologię, koagulogram PT/INR, APTT oraz EKG oraz jonogram – K i Na.

Jakie są warunki wykonania zabiegu planowanego?

Należy przed zabiegiem planowanym pozostawać na czczo. Nie można przez co najmniej 6 godzin przyjmować pokarmów, ani gęstych płynów, a także herbaty oraz kawy. Ostatni płyn możemy wypić na 2 godziny przed zabiegiem. Przy pełnym znieczuleniu wykonywanie operacji u osoby z pełnym żołądkiem jest niebezpieczne i może narazić ją na powikłania związane z ewentualnym zachłyśnięciem się. Jest tez ryzyko aspiracji treści żołądkowej do płuc. Jeśli zażywamy leki, musimy je zażyć na 2 godziny przed zabiegiem, popijając je wodą w niewielkiej ilości. Należy poinformować lekarza, jeśli zażywamy leki, które wpływają na układ krzepnięcia, takie jak np. rivaroksaban. Osoby z cukrzycą nie mogą przyjmować insuliny, ani leków hypoglikemizujących przed zabiegiem.

Laserowe usuwanie pieprzyków, znamion, kurzajek – jak się odbywa

Laserowe usuwanie pieprzyków, znamion kurzajek nie jest zabiegiem, który jest wykonywany pod pełną narkozą, co znacznie zmniejsza ryzyko powikłań. Nie trzeba również specjalnie się do niego przygotowywać. Zabieg jest znacznie mniej inwazyjny i bezpieczny. Po konsultacji z lekarzem i zbadaniu zmiany skórnej lekarz odkaża miejsce zabiegowe i kieruje światło lasera na zmianę. Kurzajki są odparowywane za pomocą lasera, bez naruszania zdrowej tkanki, dzięki czemu istnieje mniejsze ryzyko zakażenia. Po zabiegu laserowego usuwania kurzajek można szybko wrócić do naszych codziennych obowiązków. Miejsce zabiegowe zabezpieczane jest opatrunkiem jałowym, który należy regularnie zmieniać w domu. Rana zostaje szybko zasklepiona, a po kurzajce pozostaje niewielki strupek. Przez kilka dni po zabiegu należy unikać wizyty na basenie, ale również sauny.

Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych – pieprzyki, znamiona, kurzajki

Bardzo popularne jest również chirurgiczne usuwanie zmian skórnych, w tym chirurgiczne usuwanie pieprzyków i znamion. Kurzajka jest wycinana za pomocą skalpela tak, by została usunięta również chora tkanka. Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Po zakończonym zabiegu chirurg zaszywa ranę za pomocą szwów rozpuszczalnych. Zabieg jest bezpieczny i mało inwazyjny. Po kurzajce może pozostać niewielka blizna, która będzie niewidoczna, jeśli po rozpuszczeniu się szwów będziemy dodatkowo stosowali specjalne maści na blizny. Przeciwwskazaniami do chirurgicznego usuwania brodawek i kurzajek jest problem z krzepliwością krwi. Wówczas bardziej polecane jest laserowe usuwanie kurzajek.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *