Esperal Wrocław – jak działa i czemu warto go zastosować?

Esperal Wrocław – inaczej wszywka alkoholowa  to popularna nazwa dla substancji – disulfiram. Stosowany jest u osób uzależnionych od alkoholu. Dzięki niemu osoba uzależniona nie będzie mogła wypić dużej ilości alkoholu, co zmniejsza ryzyko kolejnego cugu alkoholowego. Esperal jest wszywany na życzenie osoby uzależnionej, która chce podjąć się leczenia.

Esperal – działanie

Esperal jest lekiem wszywanym pod skórę. Działa wyłącznie wtedy, kiedy w organizmie znajduje się alkohol. W innym wypadku nie daje żadnych objawów. Jeśli osoba z wszywką alkoholową zdecyduje się na spożycie alkoholu, wtedy pojawią się nieprzyjemne skutki uboczne.

Należą do nich:

-ból głowy i mięśni

-zawroty głowy

-omdlenie

-panika

-uczucie strachu

-kołatanie serca

-nudności i wymioty

Dzieje się tak, ponieważ metabolizm alkoholu jest blokowany przez Esperal. Wątroba nie może przekształcać go w niegroźny dla nas kwas, dlatego odczuwanie skutków upicia alkoholowego jest bardzo dotkliwe. Niestety wielu alkoholików powraca do swojego nałogu i cierpią również z powodu odczuwania głodu alkoholowego. Esperal ma zapobiec takim sytuacjom, w którym osoba uzależniona mimo terapii, powraca do dawnych nawyków. Ma on zniechęcić alkoholika do dalszego picia. Wielu specjalistów podkreśla jednak, że sama wszywka alkoholowa nie wystarczy. Należy również poddać się specjalistycznej terapii, która pomoże w znalezieniu przyczyny pojawienia się nałogu alkoholowego u danej osoby. Może być to nadmiar stresu, trauma lub ucieczka przed problemami oraz własnymi blokadami. Wiele osób również ucieka w nałóg mając problemy zdrowotne, czy finansowe. Tylko pracowanie nad emocjami oraz problemami da pozytywny skutek, dzięki czemu osoba uzależniona będzie potrafiła przestać pić nałogowo i pozostanie w stanie trzeźwości.

Zdania co do działania Esperalu są podzielone. Specjaliści twierdzą, że ta metoda jest mało skuteczna, ponieważ alkoholicy często czekają na koniec działania wszywki alkoholowej, by powrócić do nałogu. Esperal działa w organizmie przez około 12 miesięcy. Po tym czasie wielu nałogowców wraca do dawnych nawyków. Psychologowie radzą więc ten czas trzeźwości wykorzystać na znalezienie przyczyny powstania nałogu oraz wyeliminowanie problemów, które pchają ku alkoholowi.

Jak wygląda zabieg wszywania Esepralu?

Esperal jest umieszczany pod skórą, najczęściej na pośladku lub łopatce. Dzięki temu nie przeszkadza on w codziennym funkcjonowaniu, a niewielka blizna po zabiegu jest niewidoczna. Zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym przez lekarza chirurga. Po zabiegu rana jest zszywana za pomocą szwów rozpuszczalnych. Osoba poddawana zabiegowi nie może przed wszyciem Esperalu pić alkoholu, ani zażywać leków, które maja go w swoim składzie. Zalecany jest również detoks alkoholowy przed zaszyciem alkoholowym. Zabieg trwa około pół godziny, a lekarz po zakończonym zabiegu daje wykaz leków, które zawierają w sobie alkohol i nie mogą być zażywane przez osoby, które mają wszywkę alkoholową.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *