Uprawnienia elektryczne – gdzie zapisać się na kurs?

Uprawnienia elektryczne należy odnawiać co 5 lat. Gdzie zapisać się na kurs, by być bieżąco z nowościami z branży i zdać z wynikiem pozytywnym egzamin? Postanowiliśmy to sprawdzić!

Szkolenie SEP – co to takiego?

Prowadzone w całej Polsce szkolenia SEP to kursy, które mają na celu przygotować do:

  • pełnienia obowiązków zawodowych na stanowisku pracy elektryka,
  • zdania z wynikiem pozytywnym egzamin SEP,
  • zdobycia uprawnień elektrycznych.

W trakcie takiego szkolenia uczestnik zapoznaje się z wiedzą teoretyczną i praktyczną w zakresie dozoru i / lub eksploatacji (w zależności od wybranego kursu) urządzeń, instalacji i sieci elektroenergetycznych.

Obowiązkowym elementem szkolenia jest także kurs z zasad postępowania w obliczu awarii oraz kurs pierwszej pomocy i postępowania w przypadku, gdy ktoś zostanie porażony prądem. Gdzie można wyrobić taki kurs?

Gdzie zapisać się na kurs SEP?

Jeśli szukasz odpowiedniego kursu SEP dla siebie lub dla podległych pracowników, warto dokładnie przejrzeć oferty firm organizujących takie szkolenia. Ceny kursów SEP są bardzo zróżnicowane i zależą głównie od tego, jaką formę ma kurs.

Wiele ośrodków w Polsce oferuje szkolenia w formie stacjonarnej, z dojazdem do siedziby firmy. Popularności zaczynają nabierać także kursy zdalne. Po ukończeniu takiego szkolenia uczestnik może od razu zapisać się na egzamin w placówce SEP.

Jak to wygląda kosztowo? Sam udział w szkoleniu może kosztować od 100 do nawet 500 złotych. Do tego należy doliczyć jeszcze wydatki związane z egzaminem i certyfikatem (około 200 złotych za jeden certyfikat – D lub E, oczywiście można wyrobić oba), a także wydatki związane z tłumaczeniem zdobytych kwalifikacji w języku obcym. Jest to szczególnie ważne w kontekście osób, które myślą o karierze zawodowej za granicą.

W grupie bardziej się opłaca!

Jeśli chodzi o szkolenia SEP, wiele ośrodków oferuje atrakcyjne zniżki… pod warunkiem, że na kurs zapisze się większa grupa użytkowników. Z tego też powodu nie opłaca się robić takiego szkolenia indywidualnie – lepiej się zorganizować w obrębie danego zespołu pracowników i podejść do niego wspólnie. Nie dość, że wspólna nauka będzie wtedy łatwiejsza, to jeszcze firma może liczyć na indywidualną wycenę takiego kursu.

Uprawnienia elektryczne SEP do 1KV są konieczne, by możliwa była praca z urządzeniami elektrycznymi. Są one wymagane zarówno w pracy elektryka, jak i dla osób, które zarządzają pracownikami pracującymi z urządzeniami elektrycznymi. Nie zwlekaj i zapisz swoich podwładnych na kurs SEP!

Przeczytaj więcej o uprawnieniach elektrycznych na https://uprawnienia-g1.pl.

 

prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Only registered users can comment.