Zaskakujące zalety gier planszowych

Wszyscy wiedzą, że gry są fajne – ale co mogą zaoferować młodym uczniom poza przerwą na naukę? Pod wieloma względami gry planszowe, karciane i łamigówki są tajnymi nauczycielami: potrafią angażować i wyostrzać logikę, rozumowanie i kreatywność dzieci, nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Od rozpoznawania wzorców i problemów matematycznych po język i socjalizację – gry planszowe, które uczą różnych cennych umiejętności, są doskonałym sposobem na uzupełnienie i urozmaicenie nauki dzieci – i pomagają im w nawiązywaniu nowych przyjaźni.

„Mogą angażować i wyostrzać logikę, rozumowanie i kreatywność dzieci, nawet nie zdając sobie z tego sprawy”.

Zacznijmy od oczywistego: większość gier planszowych opiera się na wzorach wizualnych lub numerycznych. Tego rodzaju ćwiczenia rozszerzają pamięć ucznia oraz zdolność do rozpoznawania i przypominania wzorców, umiejętności, która staje się kluczowa w matematyce wyższego poziomu, w tym w algebrze. Wiele gier opartych na wzorach może również obejmować element twórczy, wymagający od dzieci tworzenia słów, liczb lub równań z losowo rozproszonych elementów (tak jest w przypadku Scrabble). W obu przypadkach ważną zaletą gier planszowych jest rozwijanie pamięci ucznia i procesów poznawczych w przyjaznym otoczeniu.

KLIKNIJ, ABY ZOBACZYĆ PRODUKTY

Gry planszowe uczą nie tylko młodych uczniów, ale także kreatywną i strategiczną pracę. Na przykład gry w szachy i warcaby mają dość proste zasady, ale wymagają od graczy myślenia. Może to pomóc w logice i rozumowaniu dzieci, ponieważ trenuje ich mózg do przewidywania wyników ich działań – matematycznie lub w inny sposób. Nawet gdy uczniowie popełniają błąd, służy to dalszemu poszerzeniu ich doświadczenia z grą oraz możliwości i konsekwencji strategii. Z tego powodu gry planszowe mogą otworzyć młodym uczniom przestrzeń do ćwiczenia krytycznego myślenia i autorefleksji – zarówno w czasie rzeczywistym, jak i retroaktywnie – do wykorzystania w przyszłych grach lub do nauki.

Oprócz umiejętności poznawczych i logicznych gry planszowe mogą również pomóc dzieciom w ćwiczeniach towarzyskich i rozwijaniu poczucia uczciwej zabawy. Dobre gry planszowe będą równoważyć elementy szansy i umiejętności, umożliwiając dzieciom naukę i rozwój własnych strategii, a także zaakceptowanie trudnych realiów gry, gdy rzeczy nie zawsze idą po naszej myśli. Czasami dzieci będą próbować naginać lub zmieniać reguły, aby pasowały do ​​ich stylu gry lub zainteresowań w grze, ale przy odrobinie stanowczego przewodnictwa i wesołej zachęty uczniowie mogą zaakceptować ograniczenia zasad – to tylko gra, która ma dawać radość. Ponieważ w ramach gry wszystkie są względnie równe, sytuacje te pozwalają dzieciom ćwiczyć dobrą wolę rywalizacji: dzieci mogą nauczyć się łaskawie akceptować porażkę, a także świętować własne sukcesy i sukcesy swoich rówieśników.

KLIKNIJ, ABY ZOBACZYĆ PRODUKTY

Wreszcie gry mogą również pomóc dzieciom i uczniom odkryć własną tożsamość społeczną. Wielu uczniów skupia się na niektórych aspektach gier, takich jak elementy, kolory lub strategie, i stara się z nimi identyfikować podczas gry. Gry z elementem odgrywania ról mogą również pomóc dzieciom bawić się z nowymi osobowościami – na przykład Cranium zawiera mini-grę podobną do szarady, w której dzieci muszą przybrać głos lub manierę znanej postaci. Ważną częścią rozwoju dziecka jest stwierdzenie, kim jest, ale także eksperymentowanie z tym, kim może być lub nie. Dając dzieciom miejsce do wyrażania siebie intelektualnie i społecznie, gry planszowe mogą być świetnym sposobem na odkrywanie nowych umiejętności, cech osobowości i silniejszego poczucia siebie.

Kupuj książki i gry w naszym sklepie internetowym

No votes yet.
Please wait...
Ebooki123

Księgarnia internetowa z e-bookami http://www.ebooki123.pl

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *