Długi wieczór z dobrą grą

Poszukując różnego rodzaju gier, które mogą nam umilić długie zimowe popołudnie albo lipcową sobotę, możemy trafić na różnego rodzaju gry strategiczne. Są one niebanalną rozrywką, wymagającą logicznego myślenia, planowania z wyprzedzeniem, a także przewidywania możliwych ruchów przeciwnika. Dotyczy to zarówno gier komputerowych, jak i wracających do łask planszówek, czy gier karcianych. Naprawdę jest z czego wybierać.

  1. Komputerowe strategie przetrwania
  2. Gramy w domu, gramy online
  3. Rozrywka na całego

 

Komputerowe strategie przetrwania

Strategiczne gry wojenne na komputer są osadzone w bardzo różnych czasookresach historycznych lub fantastycznych. Znajdą tutaj dla siebie coś ci z graczy, których pociąga średniowiecze, starożytność albo czasy drugiej wojny światowej. Ten, kogo interesuje np. uniwersum „Gry o Tron” także będzie mógł wypróbować swoje umiejętności w propozycji na niej opartej. Gry te charakteryzują się tym, że rozgrywka trwa długo i pozwala budować armie, wypełniać pojedyncze misje albo rozgrywać całe kampanie wojenne, np. kampanię na wschodzie 1939-45, by wymienić tu choćby grę „Blitzkrieg”. Dzięki nim można dokładniej poznać uzbrojenie, sposoby walki, a także konkretne teatry działań. Mogą być one wspaniałym polekcyjnym uzupełnieniem historii, z którą ostatnio widzieliśmy się w szkole średniej.

Gramy w domu, gramy online

Większość z gier ma rozbudowane różnego rodzaju dodatki i rozszerzenia, dzięki którym możemy naszą przygodę kontynuować przez bardzo długi czas. Odrębną kategorię stanowią gry wojenne, w które możemy grać online, dzięki czemu możemy walczyć z przeciwnikami z całego świata. Takie propozycje jak „World of Tanks” czy „World of Warships” mają cały czas duże rzesze zwolenników. Ich zaletą, a zarazem wadą jest to, że właściwie nigdy się nie kończą, co z kolei może skończyć się uzależnieniem od gier online, ale to już zupełnie inna historia.

 

Rozrywka na całego

Podsumowując, gry strategiczne mogą być bardzo ciekawym urozmaiceniem naszego wolnego czasu. Zarówno grając w nie samemu, jak i w gronie przyjaciół, dowiemy się wielu ciekawych rzeczy, o czasach w których owe rozgrywki są osadzone. Godziny spędzone przy komputerze na pewno nie pójdą na marne. Czy zdecydujemy się na gry wojenne, czy też na strategie innego typu, na pewno będziemy mieli poczucie dobrze spędzonego czasu – oczywiście o ile nie będziemy przez to zaniedbywać obowiązków domowych, czy rodzinnych. Żadna gra nie zastąpi nam kontaktów z drugim człowiekiem, ale zdecydowanie może dać nam wytchnienie po ciężkim dniu pracy w korporacji lub w fabryce.

 

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *