Kulturystyka – cele i wyzwania

Wyznaczanie celów jest ważną częścią udanej transformacji ciała. Cele powinny być nie tylko związane z twoją sylwetką. Wyznaczanie celów jest ważną częścią udanej transformacji ciała.  Pamiętajcie: jesteśmy Umysłem, Ciałem i Duchem. Dzięki skutecznemu ustalaniu celów możemy zorganizować swoje życie i osiągnąć wiele celów, o których w przeszłości marzyłeś.

Cała prawda o kulturystyce – http://autorzy365.pl/cala-prawda-o-kulturystyce_a6369

Kulturystyka – cele i wyzwania

Kluczem jest ustalenie realistycznych celów, jednocześnie czyniąc je wystarczająco trudnymi, aby nasze życie było bogate i satysfakcjonujące, pełne możliwości uczenia się i rozwoju. Ustalanie celów jest jednym z ważnych czynników decydujących o sukcesie każdej transformacji ciała.

Ustalanie celu nie powinno koncentrować się tylko na samym celu. Celem jest miejsce docelowe. Ważniejsze niż sam cel jest uświadomienie sobie „dlaczego chcesz go osiągnąć”. Były mistrz i kulturysta wyczynowy Tom Roehl napisał, że „nie wystarczy wiedzieć, dokąd zmierzasz, bo możesz wędrować bez kierunku. Wiedza, dlaczego chcesz odbyć właśnie taką podróż, pomoże Ci dotrzeć do tego miejsca docelowego i skoncentrować się na głównej drodze”.

To ludzie, którzy nie odkryli, dlaczego zmierzają do celu, mają problem z koncentracją na nim. Gdy wiesz, dlaczego chcesz go osiągnąć, to jesteś gotowy, by temu stawić czoła. Uświadom sobie to „kiedy” jest to „teraz”. Kiedy już wiesz, dlaczego musisz to zmienić i co chcesz zmienić, to czas to zrobić.

Następnym ważnym krokiem jest to, „jak” możesz wprowadzić te zmiany? To do ciebie należy decyzja. Dla niektórych może oznaczać to zastanowienie się nad bieżącym harmonogramem i znalezienie okazji do zmian. Czasem będzie to coś kosztem czegoś.

Nie trać innych ważnych celów. Cele fizyczne są świetne, ale wiążąc je z innymi obszarami życia, na pewno odniesiesz sukces, jeśli to wszystko zsynchronizujesz.

Rodzice mogą mieć za cel spędzić trochę czasu ze swoimi dziećmi. Możesz mieć cel w jakiś sposób osiągnąć sukces w swojej pracy, a nawet uzyskać awans. Możesz wyznaczyć sobie cel, aby odwiedzić miejsce, do którego zawsze chciałeś się udać. Trzymaj te inne cele tam, gdzie są cele transformacji ciała i obserwuj, jak transformacja rozwija się od środka. Uczyń je realistycznymi i wiedz, dlaczego to zrobisz!

Andrzej Sitarek jest polskim kulturystą, autorem książki „Sztuka umierania” poświęconej kulisom tej dyscypliny, dietom, treningowi oraz przede wszystkim koniecznemu do osiągnięcia sukcesu nastawieniu.

Piszę ją z myślą o tobie, kiedy stoisz na rozdrożu swojego życia i nie wiesz za bardzo, którędy pójść lub kiedy wilczy głód tuż przed zawodami nie pozwala ani na chwilę o sobie zapomnieć. Piszę ją z myślą o tobie, kiedy jadowite myśli o poddaniu się trują twój umysł, kiedy problemy już cię przerosły i nie masz siły walczyć, kiedy naprawdę czujesz, że to już koniec. – Andrzej Sitarek „Sztuka umierania” – http://www.psychoskok.pl/produkt/sztuka-umierania/

Kiedy widzisz lśniące mięśnie prezentowane przez kulturystę, czy zastanawiałeś się kiedyś, ile pracy i wyrzeczeń kosztowało go doprowadzenia swojego ciała do takiego wyglądu? Zapewne nie… Rzadko kto zastanawia się nad tym, jak wiele morderczych treningów, restrykcyjnych diet, wzlotów i upadków zapisanych jest w każdym wyrzeźbionym mięśniu.

Kulturystyka jest sztuką poznawania siebie, sztuką życia, a co za tym idzie, sztuką umierania. To droga samorozwoju intelektualnego i duchowego, gdzie „efektem ubocznym” jest pięknie wyglądające, atletyczne ciało. Moim zdaniem nie należy porzucać jej dla chęci zysku czy sławy, a niestety jest to bardzo częste. Życzę tobie, drogi czytelniku, abyś w czasie tej drogi odkrył prawdziwe „ja”, abyś żył pełnią życia mimo reżimu, jaki niesie ze sobą uprawianie tej wspaniałej sztuki. Mam nadzieję, że dzięki niej staniesz się lepszym człowiekiem, bez wybujałego ego. Mam też nadzieję, że na końcu tej drogi spotkamy się wszyscy, że przechodząc przez piekielną drogę dojdziemy do bram światłości.

„Sztuka umierania” jest swoistym rodzajem pamiętnika, będącego zarazem poradnikiem dla młodych kulturystów, którzy marzą o karierze w tym sporcie.

Pamiętaj: Każdy dzień to nowe wyzwanie, każdy trening to ból, pot, a czasami nawet krew.

Wzloty i upadki, załamania nastroju, niezadowolenie, rozczarowanie, kontuzje – wszystko po to, by osiągnąć cel, czyli zwyciężyć w zawodach – być najlepszym. Czy jesteś gotowy, aby pójść tą drogą?

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
Ebooki123

Księgarnia internetowa z e-bookami http://www.ebooki123.pl

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *