Czy trampki i adidasy sprawdzą się jako buty na zimę?

Trampki i adidasy, określane też ogólną nazwą „sneakers”, to bardzo uniwersalne obuwie, które chętnie nosimy przez cały rok. Zachęca nas nie tylko oferowana przez nie wygoda, ale również atrakcyjny, designerski wygląd. Czy lekkie obuwie sportowe można też nosić zimą, w czasie mrozów? Oczywiście!

Jakie buty na zimę?

Buty sportowe to nie tylko najczęściej kojarzone, bardzo lekkie, dość mocno wycięte, wyposażone w cienką podeszwę trampki lub adidasy. Sneakers posiadają również swoje wersje zimowe, z dodatkowym ociepleniem i grubszą podstawą. Zimowe modele dostosowane są do niesprzyjających warunków pogodowych. Najczęściej posiadają syntetyczną, wodoodporną cholewkę, solidną, grubą podeszwę, specjalny bieżnik, zwiększający przyczepność, a także dodatkowy wkład, zapewniający stopie optymalny poziom ciepła. Jak wybrać odpowiednie buty na zimę?

Solidna cholewka

Twoje zimowe sneakers powinny zatem posiadać przede wszystkim solidną cholewkę. Najczęściej w wersjach zimowych jest ona nieco wyższa i przynajmniej zakrywa kostkę lub nawet sięga łydki. Dodatkowo wykonana jest z materiału syntetycznego, tekstylnego, który charakteryzuje się wyjątkową odpornością na wilgoć. Niektóre modele proponują też naturalną skórę, która została odpowiednio zaimpregnowana. W ten sposób nie ma ryzyka przemoczenia. Domieszka materiału syntetycznego lub naturalna skóra gwarantuje też obuwiu dużą wytrzymałość na zniszczenia – zgniecenia i przetarcia. Materiał nie pęka, nawet po spędzeniu wielu godzin na mrozie.

Grubsza podeszwa

Podstawowym elementem solidnych sneakers na zimę jest też gruba podeszwa. Ma ona już nie jeden, a co najmniej kilka centymetrów. Dodatkowo podeszwa powinna zostać wykonana z trwałego materiału, odpornego na zniszczenia. Najczęściej wykorzystuje się do tego solidny kauczuk. Warto też podkreślić, że podeszwy zimowych sneakers wyposażone są w wycięcia, które zapewniają butom właściwą przyczepność do podłoża. Nie poślizgniesz się zatem na oblodzonym chodniku lub schodach.

Warstwa grzejąca

No i oczywiście sneakers na zimę nie mogą obyć się bez specjalnej warstwy grzejącej. Najczęściej wykonana jest ona z miękkiej, miłej w dotyku tkaniny lub lekkiego futerka. W ten sposób Twój sportowy but zapewnia Ci optymalny poziom ciepła. Nawet przy temperaturze poniżej zera i cienkich skarpetkach, możesz mieć pewność, że nie przemarzniesz i nie nabawisz się przeziębienia.

Czy sneakers to dobry wybór?

Jeżeli zatem nadal zastanawiasz się nad wyborem butów na zimę, możesz spokojnie postawić na sneakers. Zadbaj jednak o to, by posiadały one wszystkie, wymienione wcześniej właściwości, czyli przede wszystkim grubą podeszwę, dodatkową warstwę grzejącą oraz solidną cholewkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *