Gniazdka i włączniki we wnętrzu – pojedyncze czy w ramkach?

Kiedyś gniazdka i włączniki oferowane były tylko jako pojedyncze elementy, które wymagały montażu obok siebie. Teraz coraz częściej wybieramy je w praktycznych ramkach, które umożliwiają montaż przy sobie – pionowo albo poziomo.

Sklepy posiadają obecnie w swoich asortymentach szeroką gamę osprzętu elektroinstalacyjnego. Do tej właśnie kategorii zalicza się różne produkty, w tym między innymi okablowanie, tablice rozdzielcze czy bezpieczniki jak bezpiecznik automatyczny – https://www.kontaktuj.pl/bezpiecznik-automatyczny-25a-ghs101-e27,29,18888,204 Także są to komponenty widoczne we wnętrzach, czyli włączniki oraz gniazdka. Szeroka gama włączników i gniazdek powoduje, że wybór odpowiednich elementów tego typu jest znacznie łatwiejszy i można dostosować je do każdego wnętrza – zarówno tego urządzonego w stylu nowoczesnym, jak i klasycznym. Warto także zaznaczyć, że teraz możemy także kupić je w specjalnych ramkach. Czy to dobry wybór?

Włączniki i gniazdka – czy warto wybrać te w ramkach?

Kiedyś, gdy we wnętrzu chciano zamontować kilka włączników czy gniazdek obok siebie, wybierano pojedyncze elementy i umieszczano je przy sobie. Teraz jest alternatywne rozwiązanie, czyli specjalne ramki. Mamy wówczas do czynienia z ramką, w której umieszcza się dowolnie wybrane komponenty, na przykład może być to klasyczne gniazdko, ale też gniazdko do ładowania USB czy gniazdko telefoniczne lub internetowe. Podobnie jest z włącznikami – włącznik może być wtedy pojedynczy lub podwójny, ale można też wybrać inne elementy, na przykład ściemniacze, regulatory.

W sprzedaży znajdziemy ramki w następujących wariantach:

  • 1-krotna
  • 2-krotna
  • 3-krotna
  • 4-krotna
  • 5-krotna

Ramki można montować zarówno poziomo, jak i pionowo, aby stworzyć zestaw składający się ze wszystkich odpowiednich elementów w danym miejscu. Gniazdka i włączniki z ramkami, na przykład Berker gniazdka to obecnie stylowa propozycja do wnętrz, dlatego warto pomyśleć o nich wtedy, gdy blisko siebie chcemy umieścić kilka elementów elektroinstalacyjnych tego typu.

Elementy elektroinstalacyjne w ramkach oraz oferowane jako pojedyncze można zakupić także on-line.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *