Skutery elektryczne – oszczędność i ekologia

Coraz większą popularnością cieszą się skutery elektryczne. Dzięki nim dbamy o środowisko, własne zdrowie i oszczędzamy.

Polityka proekologiczna wielu polskich miast już wykorzystuje pojazdy elektryczne jako środki transportu dla obywateli, co jest bardzo dobrym znakiem. Przykładem jest Szczecin, gdzie można wypożyczać już nie tylko rowery miejskie, ale również skutery elektryczne. Opłaty naliczane są od minuty jazdy, a znaleźć je można w różnych punktach miasta. Jednak warto również nadmienić, że coraz więcej osób zaopatruje się w takie pojazdy i powoli wypierają one skutery spalinowe. Użytkowanie ich ma wiele zalet i zaraz o nich opowiem.

Jedną z zalet jest oszczędność płynąca z korzystania ze skutera na napęd elektryczny. Ile oszczędzamy? Podczas gdy skuter spalinowy spala najczęściej trzy litry na sto kilometrów, poruszając się rodzajem tego pojazdu na napęd elektryczny zużywamy jedynie 2,5 kWh na sto kilometrów. Niewiele ponad trzy złote w porównaniu z około osiemnastoma złotymi na sto kilometrów mówi samo za siebie. Nie wspominam już o poruszaniu się samochodem, który pali zdecydowanie więcej.

Pozwolę sobie na małą dygresję, ponieważ nie powiedziała, jak można się zaopatrzyć w taki pojazd, jeśli nie jesteśmy w gronie szczęśliwców mogących go wypożyczyć z zasobów miejskich. Oczywiście, mam na myśli sklep ze skuterami elektrycznymi. Dostęp do takich punktów handlowych nie jest wcale trudny, bo znajdują się praktycznie w każdym większym polskim mieście. Ponadto wiele z nich prowadzi strony internetowe, a co za tym idzie zamówienia można składać, mając do dyspozycji komputer z łączem internetowym. Nic trudnego. W sieci można sprawdzić także opinie na temat poszczególnych marek, które mogą być pomocne przy wyborze jakościowo dobrego i odpowiedniego sprzętu do poruszania się. Coraz więcej firm wypuszcza i będzie wypuszczać z linii produkcyjnej skutery elektryczne, ponieważ mają one rację bytu na obecnym rynku. Do wiodących marek w tej dziedzinie należą Romet oraz Barton, ale jeśli dobrze poszperacie w sieci, znajdziecie jeszcze inne.

Wróćmy jednak do głównego wątku, czyli zalet posiadania oraz użytkowania skutera elektrycznego. O zaletach finansowych już wspomniałam, wiec przejdźmy dalej. Mówią, że niezłą oszczędnością i postawą proekologiczną jest korzystanie z komunikacji miejskiej. Jednak, co z Twoim komfortem i zdrowiem? Korzystając ze sprzętu, o którym cały czas mówimy masz zapewniona swoją przestrzeń prywatną, której nikt nie narusza, tak jak to by miało miejsce w autobusie, metrze, czy tramwaju. Dodatkowo korzystając ze skutera człowiek nie jest narażony na choroby przenoszone miedzy innymi drogą kropelkową takie, jak grypa i inne, którymi możemy się zarazić w środkach komunikacji miejskiej. Jaki jeszcze pozytywny wpływ na Twoje zdrowie ma jazda skuterem? Może to nie jest oczywiste, ale stanowi rewelacyjny sposób na więcej ruchu. Błędne jest myślenie, że jazda skuterem nie wymaga od nas żadnej aktywności fizycznej. Nogi pochłaniają drobne wstrząsy z terenu, ramiona stabilizują skuter, natomiast mięśnie rdzenia i pleców są połączone podczas pozycji stojącej. Podsumowując, taka jazda jest pod wieloma względami łatwą forma ruchu, która wspiera Twoje zdrowie.

Nie wspomniałam jeszcze o ekologii, która jest powinna być ważna dla każdego człowieka. W końcu ten świat, to środowisko jest naszym domem. Elektryczne skutery pomagają zmniejszyć zużycie paliw kopalnych w sposób, który pomoże zmniejszyć emisję zanieczyszczeń. Okazuje się to niezwykle ważne w walce z globalnym ociepleniem, o którym tyle się słyszy. Nie możemy udawać, że tego problemu nie ma. Tak, więc nie udawajmy, a przeciwdziałajmy mu w łatwy i wygodny sposób.

Początek korzystania ze skutera elektrycznego stanowi w dużej mierze zmianę stylu życia. To nie tylko nowe, ekonomiczne i ekologiczne hobby, ale również furtka do poznania nowych ludzi, ożywienia kontaktów towarzyski poznania nowych miejsc. Jeździć można nie tylko solo. To nie musi być tylko podróż od punku A do B, ale zdrowa dla naszej psychiki przyjemność. Co należy zrobić, żeby dać się jej porwać? Znajdź sklep, który oferuje skuter elektryczny. Kup, naładuj i w drogę! Szerokiej drogi.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *