Dlaczego warto powierzyć swoją nieruchomość zarządcy?

Coraz więcej właścicieli nieruchomości decyduje się oddać swoją własność w ręce firm czy prywatnych zarządców nieruchomości. Dlaczego tak jest?

Życie w XXI wieku nikogo nie oszczędza. Jeśli posiadasz jakąkolwiek nieruchomość, wciąż musisz się martwić o jej utrzymanie, na głowie masz mnóstwo spraw. A co z jej zarządzaniem? Rozwiązywanie problemów mieszkańców, którzy tam mieszkają itp. nie jest wcale łatwe. Wymaga niestety wiele czasu, a Ty i tak masz już go zbyt mało dla siebie czy rodziny. Nic, więc dziwnego, że na samą myśl o dodatkowych obowiązkach załamujesz ręce. To kolejne pracochłonne zadanie…

Kim jest zarządca?

Zarządca to przede wszystkim osoba prywatne bądź też firma, która profesjonalnie zajmuje się zarządzaniem nieruchomością na zlecenie. Zarządza w imieniu i na rzecz właściciel (czy też właścicieli, jeśli mówimy o wspólnocie mieszkaniowej) i tym samym zwalnia go z tego obowiązku.

(Nie)łatwy kawałek chleba

Zarządzanie nieruchomościami nie jest wcale takie proste jak mogłoby się wydawać. Jeśli myślisz, że taka praca opiera się tylko na załatwianiu prostych formalności to się mylisz. Oczywiście praca papierkowa to tzw. chleb powszedni, lecz tych formalności jest znacznie więcej niż mogłoby Ci się w istocie wydawać. Dobry zarządca musi się znać właściwie na wszystkim. Wymaga jest wiedza z zakresu administracji, czasami księgowości czy rachunkowości. Wszystko zależy do tego, jakim rodzajem budynku się zajmuje. Do tego dochodzi umiejętność organizowania pracy, komunikatywność i punktualność. Praca z ludźmi również wymaga cierpliwości. Trzeba liczyć się z tym, że praca zarządcy jest naprawdę trudna, często, bowiem taka osoba działa pod presja czasu i… mieszkańców. Kluczową sprawą jest wzięcie odpowiedzialności. Chodzi tutaj także o dopilnowanie spraw prawnych, o których wielu z właścicieli nie ma po prostu pojęcia.

Lepiej postawić na profesjonalizm

W związku z brakiem czasu, a niekiedy i nawet wiedzy – wielu właścicieli nieruchomości podejmuje decyzję o tym, aby zatrudnić profesjonalnego zarządcę nieruchomości. Wiele firm oferuje takie usługi, np. Provisor. Co ciekawe, takie firmy mają doświadczonych i wykształconych specjalistów w tym zakresie, którzy znają się na pracy. Poza tym przez wiele lat działalności zdołali wypracować własny system pracy, dzięki czemu zarządzanie nieruchomościami idzie im bez problemu. Jak wiadomo w tym zawodzie umiejętność zarządzania gra jedną z kluczowych ról.

 


szkolenia nieruchomości – http://www.szkolenia24h.pl/oferty/kat_zarzadzanie/kat2_nieruchomościami

prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Only registered users can comment.