Dom inteligentny w Nowym Koninku

Dom zarządzany przy pomocy telefonu komórkowego czy komputera jeszcze kilkanaście lat temu był pieśnią przyszłości. Dziś takie nieruchomości ma w swojej ofercie firma Skaland. Atutem zrealizowanego domu pokazowego jest możliwość przetestowania dostępnej w oferowanym przez dewelopera standardzie instalacji Fibaro. Umożliwia ona zdalne sterowanie urządzeniami zamontowanymi w budynku.

Pierwszy kontakt z nieruchomością, którą prezentuje firma deweloperska, to zwykle obejrzenie wizualizacji lub makiety. Tymczasem Skaland zachęca klientów do zapoznania się z inwestycją w jej naturalnym, podmiejskim środowisku. Dom wzorcowy, zlokalizowany na osiedlu w Koninku, wyróżnia się nowoczesnymi rozwiązaniami zarówno architektonicznymi, jak i użytkowymi. Całość oddaje klimat i prostotę skandynawskiego stylu – Wszyscy, którzy zetknęli się z naszą ofertą dobrze wiedzą, jak bardzo upodobaliśmy sobie walory przyrodnicze gminy Kórnik. Nowe Koninko to nasza wizytówka, stąd pomysł by właśnie tu powstał dom wzorcowy. Poza tym w najbliższym czasie planujemy rozbudowę tego osiedla – mówi Piotr Swoboda, prezes Skaland. – Realizując nasz dom chcieliśmy sprawić, by odwiedzający go klienci czuli się wyjątkowo w zaaranżowanych przez nas przestrzeniach. Ukończony projekt stanowi spójną kompozycję nowoczesności z najlepszym skandynawskim designem. Bardzo duży nacisk kładliśmy na to, by pokazać jak w praktyce funkcjonuje dom inteligentnyi że jego cena jest nadal konkurencyjna na poznańskim rynku nieruchomości – dodaje.

Na 140 metrach powierzchni mieszkalnej zaaranżowano otwarty salon z wolnostojącym kominkiem, funkcjonalną kuchnię z jadalnią oraz dwie łazienki. W pełni wyposażony, niemal gotowy do zamieszkania dom, oczaruje każdego prostotą skandynawskiego stylu. Piętro budynku zaadaptowano na biuro dewelopera. Budynek wyposażony został m. in. w rolety zewnętrzne, ogrzewanie podłogowe wraz z piecem kondensacyjnym oraz drewniane podłogi. Ponadto deweloper zadbał o praktyczne i eleganckie oświetlenie z możliwością regulacji natężenia światła, nowoczesne meble wypoczynkowe, ergonomiczną zabudowę kuchenną oraz wysokiej jakości armaturę.

To, co stanowi o wyjątkowości domu wzorcowego, to możliwość zdalnego sterowania przeszło czterdziestoma urządzeniami i punktami świetlnymi, zintegrowanym systemem alarmowym oraz ogrzewaniem. Wszystko to dzięki instalowanemu w standardzie systemowi Fibaro, który odpowiada za zarządzanie inteligentnym domem. W urządzonym lokalu pokazowym klienci sami mogą testować rozwiązania, które dostępne będą w cenie realizowanych przez Skaland inwestycji. Przykładowo, po wybraniu jednego spośród przygotowanych trybów programatora, „sceny kino”, widzimy jak automatycznie zamykają się rolety, przygasa światło i włącza się film. Innym dostępnym rozwiązaniem jest „scena wyjście z domu”, która powoduje zamknięcie rolet, obniżenie temperatury ogrzewania do 19 stopni C i uzbrojenie systemu alarmowego. To tylko przykładowe opcje. Dodatkowo zastosowano również liczne czujniki, których zadaniem jest wykrywanie zalania czy pożaru. Jest też czujnik zmierzchowy, który odpowiedzialny jest za automatyczne zapalanie oświetlenia na ogrodzie.

Każdy, kto odwiedzi dom w Nowym Koninku może swobodnie wypróbować funkcjonalność systemu i wybrać opcje, które chciałby wykorzystać w swoim mieszkaniu czy domu. Pracownicy działu sprzedaży przygotowani są w zakresie prezentacji możliwości systemu Fibaro. Dom wzorcowy dostępny jest dla odwiedzających niemal codziennie, w godzinach pracy biura sprzedaży.

Kilka lat wstecz na takie futurystyczne rozwiązanie stać było nielicznych. Dziś firma Skaland oferuje je w standardzie deweloperskim każdemu nabywcy swoich nieruchomości. To, jakimi urządzeniami zdecydujemy się zdalnie sterować w naszym domu, ogranicza jedynie wyobraźnia.

PR
LA

 

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *