Przytulne wnętrze z zapachowymi świecami sojowymi

Ręcznie robione świece sojowe to jeden z najciekawszych sposobów, aby wprowadzić do wnętrza przepiękny zapach i stworzyć przytulny klimat. Świeczki sojowe, ekologiczne świece zapachowe to idealny pomysły na prezent, także dla siebie na długie zimowe wieczory. 

Świece zapachowe — sposób na przytulne wnętrze

Sojowe świece zapachowe robią obecnie zawrotną karierę. Przede wszystkim to domowe akcesoria, które pozwalają w kilka minut stworzyć przytulne wnętrze, zaaranżować przestrzeń sprzyjającą odpoczynkowi i relaksowi. Warto także pamiętać, że świece zapachowe mają różne aromaty. Mogą działać więc nie tylko uspokajająco i wyciszająco, lecz także stymulująco i energetyzująco. Przykładem tego ostatniego działania są na przykład świece cytrusowe. Szeroki wybór świec sojowych sprawia, że bez problemu jesteś w stanie dopasować ich zapachy do swoich potrzeb i oczekiwań. 

Dlaczego świece sojowe, a nie parafinowe?

Naturalne świece sojowe zapachowe stopniowo wypierają z rynku tańsze parafinowe świece zapachowe. Oczywiście świece parafinowe nadal wydają się bardziej atrakcyjne cenowo, coraz więcej osób zdaje sobie jednak sprawę z tego, że są one szkodliwe dla naszego zdrowia:

  • świece parafinowe podczas spalania emitują do powietrza różne substancje chemiczne, takie jak toluen czy benzen, które są uważane za toksyczne; ich wdychanie może negatywnie wpływać na zdrowie, zwłaszcza w przypadku osób z chorobami układu oddechowego.
  • spalanie parafiny generuje nieprzyjemny dym zawierający cząstki stałe i prowadzący do zanieczyszczenia powietrza w zamkniętych pomieszczeniach, ponadto może się on osadzać się na ścianach, sufitach i przedmiotach w pomieszczeniu
  • dym i substancje wydzielające się podczas spalania parafiny są szkodliwe dla zwierząt, 
  • gorącym woskiem parafinowym można się oparzyć, a wylany na powierzchnie mebli, może je trwale uszkodzić, 
  • parafina jest substancją syntetyczną, co oznacza, że świece parafinowe tak naprawdę nie posiadają żadnych naturalnych właściwości aromatycznych czy terapeutycznych, a dodawane do nich aromaty są często sztuczne; sama parafina jest zaś produktem ropopochodnym, co oznacza, że jej produkcja przyczynia się do wykorzystywania surowców nieodnawialnych, a także zwiększonej emisji gazów cieplarnianych. 

Świece z wosku sojowego jawią się w tym kontekście jako znacznie zdrowsza alternatywa. Produkuje się je bowiem z ekologicznego wosku, który podczas spalania nie wydziela trujących substancji, a wzbogacony o naturalne olejki eteryczne jeszcze wzmacnia siłę ich działania. Polskie świece sojowe bez obaw można palić w domach, w których mieszkają zwierzęta. Wosk sojowy nie emituje żadnych trujących substancji niebezpiecznych dla osób z chorobami układu oddechowego. 

Jak wygląda palenie świec sojowych?

Świeca sojowa pali się ładnym, jasnym płomieniem, nie kopci się. Ponadto świece sojowe mają tendencję do palenia się wolniej niż świece parafinowe. To oznacza, że można cieszyć się dłuższym czasem palenia jednej świecy, co może być ekonomiczne i bardziej wydajne. Większa atrakcyjność cenowa świec parafinowych jest więc złudna — nie tylko są trujące, lecz także palą się szybciej. 

Wosk sojowy jest uzyskiwany z naturalnych źródeł, głównie z ziaren soi. Jest więc surowcem odnawialnym i biodegradowalnym. Do tego paląc się, nie wytwarza niebezpiecznych substancji, nie dymi. Rozlany wosk można zaś łatwo usunąć z mebli.

Świeca sojowa — komfort, oszczędność, doskonały zapach

Świece sojowe są niewątpliwie bardziej ekologiczne w porównaniu do świec parafinowych, które są wykonane z ropy naftowej, a więc substancji syntetycznej, a do tego niekoniecznie zdrowej. Wyjątkowe świece sojowe przepięknie pachną, uzupełnia się je bowiem naturalnymi aromatami, najczęściej olejkami eterycznymi. Takie świece z powodzeniem można więc wykorzystywać do aromaterapii. Są bezpieczne dla dorosłych, dzieci, zwierząt. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *