Jakie materiały stosuje się do zabezpieczenia dachu?

Dach jest jedną z podstawowych części domu. Mianowicie chroni całą konstrukcję przed opadami i działaniem innych szkodliwych warunków atmosferycznych. Powinno się przywiązywać wagę nie tylko do jego konstrukcji, ale także do zabezpieczenia go przed działaniem wspomnianych czynników. Oto materiały, których najlepiej użyć do tego celu.

Jakie właściwości powinny mieć materiały uszczelniające dach?

Wybierając uszczelniacze, należy pamiętać, że powinny być one dostosowane do zmieniających się warunków atmosferycznych, przede wszystkim na zmiany temperatury. Co więcej, bardzo ważną cechą jest elastyczność. W końcu elementy dachu, w zależności od temperatury rozszerzają się i zwężają. Oczywiście spoiwa powinny być także odporne na wilgoć, wodę, promieniowanie UV oraz uszkodzenia mechaniczne, np. podczas padającego gradu.

 

Najczęściej wykorzystywane materiały:
– Uszczelniacze dekarskie — są masami, które dobrze się kleją, a po zastygnięciu tworzą elastyczną, ale bardzo wytrzymałą spoinę. Są pakowane w tuby, a uszczelnianie dachu – https://durodach.pl/wskazowki/renowacja-hydroizolacja-dachu-z-blachy-zabezpieczenia-antykorozyjne/ za pomocą tego produktu wymaga posiadania ręcznego lub elektrycznego pistoletu.

– Uszczelniacze hybrydowe, które najczęściej są zwane polimerowymi. Ich aplikacja jest podobna do silikonu i uszczelniaczy dekarskich. Są bardzo chętnie wybierane, z uwagi na wysoką odporność na czynniki atmosferyczne oraz dużą elastyczność. Świetnie sprawdzają się jako uszczelnienie do elementów blacharskich np. przy oknach, kominach itp.

– Uszczelniacze butylowe, stosowane głównie jako uszczelnienie do pokryć bitumicznych. Niestety ich wadą może być mniejsza elastyczność, zwłaszcza kiedy podczas wiązania pojawi się skurcz.

– Silikon dekarski — jest chyba jedną z najpopularniejszych i najchętniej wybieranych opcji. Jest odporny na najczęściej występujące czynniki atmosferyczne: deszcz, wahania temperatury oraz promieniowanie UV. Dobrze sprawdza się jako uszczelniacz pomiędzy warstwami dachu oraz na poziomym i skośnym pokryciu z blachy. Jedną z wad jest fakt, że przy niskiej temperaturze i/lub dużej wilgotności proces utwardzania trwa długo.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *