Okna pasywne, dzięki którym dom staje się energooszczędny Dom

Okna pasywne, dzięki którym dom staje się energooszczędny

6 lutego 2019 No Comments

Na etapie projektowania i planowania domów pod uwagę brane są okna. To one decydują o energooszczędności, komforcie termicznym, ale i właściwej izolacji akustycznej. Producenci nie bez powodu pracują nad coraz to nowszymi technologiami. Obecnie na prowadzenie w kwestii energooszczędności wysuwają się okna pasywne.

Wskazówki i porady dotyczące spawania Świat technologii

Wskazówki i porady dotyczące spawania

3 lutego 2019 No Comments

Praktyka spawania wymaga specjalistycznej wiedzy na temat ciepła, fizyki i wyboru odpowiednich materiałów do rodzaju metalu, który zamierzasz spawać.

Instalacja elektryczna w domu – o czym warto pamiętać? Polecane wiadomości

Instalacja elektryczna w domu – o czym warto pamiętać?

31 stycznia 2019 No Comments

Wykonując instalację elektryczną w domu mamy do wyboru dwie metody puszkową i bezpuszkową. W pierwszej z nich przewody prowadzone są w poziomej linii, a następnie łączą się z kolejnymi puszkami rozgałęziającymi i z nich trafiają do łączników i gniazdek. Od tej metody odchodzi się na rzecz bezpuszkowej. Powodem jest trudność

Sprzęt budowlany — sprzęt do budowy dróg i ich zastosowanie Zakupy

Sprzęt budowlany — sprzęt do budowy dróg i ich zastosowanie

30 stycznia 2019 No Comments

Sprzęt stosowany w budownictwie drogowym różni się w zależności od tego, czy projekt obejmuje budowę nowej drogi, przebudowę drogi czy po prostu drobne naprawy dróg.

Blat z kamienia – jaki wybrać? RTV i AGD

Blat z kamienia – jaki wybrać?

21 stycznia 2019 No Comments

Blaty kamienne prezentują się bardzo efektownie, są masywne, ciężkie i bardzo często posiadają bardzo dobre właściwości, które pozwalają na to, aby móc użytkować je przez wiele długich lat. Jednakże, w obrębie kategorii blatów kamiennych znajdziemy zarówno propozycje tych, które są wykonane z kamienia naturalnego, jak chociażby marmur czy granit, ale

Najmodniejsze tapety do kuchni Polecamy

Najmodniejsze tapety do kuchni

21 stycznia 2019 No Comments

Kiedyś wydawało się, że miejsce tapet jest w salonie i sypialni, ale nie w kuchni. Jednak dzisiaj coraz częściej kładzie się je również na ścianach kuchennych. Jakie kolory i wzory są obecnie najpopularniejsze? O czym myśleć, próbując dopasować tapetę do wystroju kuchni?

Jak wybrać dobry agregat tynkarski ? Dom

Jak wybrać dobry agregat tynkarski ?

20 grudnia 2018 No Comments

Potrzeba szybkiego i wydajnego nanoszenia tynków na duże powierzchnie sprawia, że ręczne działania nie zdają w tych warunkach sprawdzianu, dlatego też w branży budowlańców, specjaliści w tej dziecinie muszą zostać wyposażeni w profesjonalny sprzęt, do którego zalicza się nowoczesne urządzenia i różne materiały poprawiające jakość pracy. Urządzenia te są niezbędne

Jak wybrać firmę zajmującą się wywozem odpadów? Polecamy

Jak wybrać firmę zajmującą się wywozem odpadów?

19 grudnia 2018 No Comments

W przypadku remontu domu warto wcześniej zastanowić się nad tym gdzie i w jaki sposób będzie się gromadziło odpady. Można korzystać z usług PSZOK (punkt selektywnego zbierania odpadów komunalnych), jednak w przypadku większego remontu warto skorzystać z usług prywatnej firmy zajmującej się tego typu usługami. Na co zwracać uwagę przy

Praca w Niemczech – jak jej szukać? Praca

Praca w Niemczech – jak jej szukać?

30 października 2018 No Comments

Znalezienie pracy w Niemczech wydaje się pozornie bardzo łatwe. Nie jest to jednak reguła, że zawsze znajdziesz coś „od ręki” i to o czym marzysz. Ofert niby dużo, ale jak przyjdzie co do czego, nie jest już tak kolorowo. Co więc robić, gdzie szukać dobrych ofert pracy w Niemczech?

Żyrandol dla dziecka – jak połączyć estetykę, zabawę i funkcjonalność? Budownictwo

Żyrandol dla dziecka – jak połączyć estetykę, zabawę i funkcjonalność?

30 października 2018 No Comments

Oferta sklepów z oświetleniem jest dzisiaj bardzo szeroka, dlatego też wybierając żyrandole dla dzieci mamy nie lada zgryz i trudne zadanie. Czym się kierować by wybrać dobrze? Czy jest w ogóle możliwe połączenie funkcjonalności z zabawnym i przyjemnym wyglądem? O tym poniżej.