Polistyren ekstrudowany XPS – właściwości oraz zastosowanie Budownictwo

Polistyren ekstrudowany XPS – właściwości oraz zastosowanie

21 stycznia 2021 No Comments

Poszukując idealnego styropianu, spotkamy się z dwoma podstawowymi typami – XPS i EPS. Dziś skupiamy się na tym pierwszym wariancie i precyzujemy, gdzie można go zastosować.

Jak zaplanować działkową przestrzeń dla dzieci? Inne

Jak zaplanować działkową przestrzeń dla dzieci?

19 stycznia 2021 No Comments

Każdy, kto ma działkę i spragnione kontaktu z naturą dzieci, stara się jak najlepiej zagospodarować teren zielony. Maluchy, jak i starsze dzieciaki uwielbiają ruch na świeżym powietrzu, dlatego warto zorganizować im zdrową rozrywkę

Szalunki budowlane – Poznaj rodzaje szalunków Gospodarka

Szalunki budowlane – Poznaj rodzaje szalunków

13 stycznia 2021 No Comments

Proste szalunki, zbijane z desek przez cieślę, odchodzą już w przeszłość. Potrzeba rozwiązań ekonomicznych, powtarzalnych, szybkich i uniwersalnych. Łatwych w dostosowywaniu do różnych form architektonicznych i prostych do obsługi nawet przez nieliczną załogę. Oto kilka rozwiązań, które powstały w odpowiedzi na wyzwania, generowane przez rozwój technologii i architektury.

Doskonałe źródło ciepła – pompa ciepła Technika

Doskonałe źródło ciepła – pompa ciepła

22 grudnia 2020 No Comments

Stawiając na pompę ciepła, można liczyć na niesamowite efekty grzewcze, jak i również chłodzące. Urządzenie to, jako jedyne oferuje wiele możliwości. Posiada mnóstwo bardzo korzystnych funkcji, które bardzo się przydają, zwłaszcza podczas zimowej pory roku. W większości przypadków żywotność tego urządzenia jest bardzo wysoka, tak więc będzie ona służyła przez

Jak wyczyścić elewację z różnych zabrudzeń? Budownictwo

Jak wyczyścić elewację z różnych zabrudzeń?

8 grudnia 2020 No Comments

Niestety elewacje domów często się brudzą. Nie zawsze jednak trzeba odświeżać je co roku, czasami wystarczy czyszczenie co kilka lat. Sposób mycia elewacji zawsze dopasowuje się do rodzaju zabrudzeń. Jak zatem radzić sobie z ze starymi zabrudzeniami, wykwitami i glonami? Przeczytaj.

Zarządzanie nieruchomościami – jak rozpoznać profesjonalistów? Dom

Zarządzanie nieruchomościami – jak rozpoznać profesjonalistów?

7 grudnia 2020 No Comments

Każda wspólnota mieszkaniowa musi zadecydować o sposobie zarządzania nieruchomością. Jej członkowie mogą podjąć się samodzielnego doglądania wszelkich spraw związanych z obsługą techniczną, sprzątaniem, ochroną, wywozem śmieci czy sprawami administracyjnymi, ale w praktyce jest to bardzo trudne i wymaga sporej wiedzy i doświadczenia. Wówczas z pomocą może przyjść profesjonalny zarządca nieruchomości.

Jak postawić ogrodzenie z paneli? Świat technologii

Jak postawić ogrodzenie z paneli?

25 listopada 2020 No Comments

Przy planowaniu płotu musimy wziąć pod uwagę ukształtowanie terenu oraz umiejscowienie podmurówki. Możemy ją wykonać z gotowych prefabrykatów, które należy wkopać w ziemię zanim wykonamy montaż ogrodzenia.

Przygotowanie organizacji pod wdrożenie systemu APS Gospodarka

Przygotowanie organizacji pod wdrożenie systemu APS

20 listopada 2020 No Comments

W firmach produkcyjnych, które nie dysponują zaawansowanymi narzędziami informatycznymi do harmonogramowania produkcji, często zdarza się, że tworzenie harmonogramów i późniejsza realizacja produkcji obrasta szeregiem specjalnych procedur, niedopowiedzeń, a nawet przekłamań w ewidencji zaistniałych zdarzeń. Wynika to z faktu, że firmy w jakiś sposób muszą zarejestrować produkcję w ramach zleceń, które

Moda na boazerię powraca! Co warto o niej wiedzieć? Budownictwo

Moda na boazerię powraca! Co warto o niej wiedzieć?

29 października 2020 No Comments

Wykończenie ściany za pomocą boazerii, po dłuższej przerwie cieszy się coraz większą popularnością. Drewno wprowadza do wnętrza ciepły i przytulny klimat, a także zachwyca swoim naturalnym pięknem. Możemy wybierać spośród wielu gatunków drewna, jak buk, dąb, świerk czy sosna, z których każde ma inne cechy, właściwości oraz strukturę usłojenia.

Jaką spawarkę wybrać do domu? Budownictwo

Jaką spawarkę wybrać do domu?

28 października 2020 No Comments

Jeśli nie jesteś profesjonalistą, wybór spawarki do domu może nastręczać Ci trudności. W swoim zestawie narzędzi masz już pewnie młotki, śrubokręty i szlifierki. Warto jeszcze dołożyć tam spawarkę. Tylko jaką kupić? Przeczytaj.