Wykorzystaj rolety w swoim domu

Projektując dom lub mieszkanie, warto już na samym początku zadbać o wysoki poziom bezpieczeństwa i komfortu. W tym celu możesz zdecydować się na montaż rolet zewnętrznych, które dzięki swojej funkcji będą dodatkowym zabezpieczeniem przed włamaniem w chwili, kiedy ty oraz pozostali domownicy wyjedziecie z domu. Kolejnym elementem, o który należy zadbać to rolety wewnętrzne.

Rolety okienne montowane wewnątrz pomieszczenia dają poczucie intymności i możliwość swobodnego poruszania się we własnej przestrzeni bez obaw o możliwość zaglądania do środka osób postronnych, przechodzących akurat ulicą http://www.studio-impuls.pl/jaka-jest-roznica-miedzy-domem-energooszczednyma-pasywnym/.

 

  • Rolety zewnętrzne – możliwość zasłaniania okien podczas wyjazdu
  • Rolety okienne dzień, noc – rolety klasyczne montowane w ramie okiennej
  • Roleta okienna a okna dachowe

 

 

Rolety zewnętrzne – możliwość zasłaniania okien podczas wyjazdu

Rolety montowane z zewnętrznej strony okna dostępne na https://dopasujrolety.pl/3-rolety-zewnetrzne możesz wybrać w kilku możliwych wariantach i dopasować je do twoich indywidualnych potrzeb. Najczęściej wybieranym rodzajem rolet są rolety natynkowe, które można zamontować w dowolnym momencie bez konieczności ingerencji w stan techniczny budynku. Jest to idealna opcja dla mieszkań znajdujących się w wielorodzinnych blokach, w których aby móc zamontować rolety należy uzyskać zgodę administracji.

Opcja rolet podtynkowych wygląda bardzo estetycznie i komponuje się z luką okienną. Sposób montażu wymaga jednak wdrożenia ich jeszcze na etapie projektu budynku, dlatego najczęściej wybierany jest do domków jednorodzinnych lub bliźniaków. Dodatkowym atutem rolet zewnętrznych jest możliwość wyboru opcji z wbudowaną moskitierą, która w okresie letnim ochroni wnętrze twojego domostwa przed niechcianymi insektami. Niezależnie od tego, na jaki typ rolet się zdecydujesz z pewnością zapewnią one dobrą izolację termiczną w gorące oraz mroźne dni, a także wygłusza pomieszczenie.

 

Rolety okienne dzień, noc – rolety klasyczne montowane w ramie okiennej

Bardzo często na ostateczny wygląd i charakter pomieszczenia mają wpływ niewielkie detale. Tak samo jest w przypadku rolet okiennych, których styl oraz kolorystyka może sprawić, że wnętrze pokoju, kuchni czy łazienki będzie dużo bardziej przytulne. Decydując się na osłony do okien warto sprawdzić, jakie masz opcje do wyboru. Najczęściej wybieranym produktem w cigu ostatnich lat są rolety dzień, noc. Charakteryzują się one przede wszystkim brakiem konieczności odsłaniania całej rolety w dzień, aby wpuścić światło do pomieszczenia. Skonstruowane na zasadzie naprzemiennie ułożonych pasów tkaniny pozwalają regulować dostęp światła do wnętrza zasuwając zakładki do całkowitego zaciemnienia lub wpuszczając przez przezroczyste pasy promienie słoneczne.

Rolety rzymskie niejednokrotnie wybierane są do sypialni lub salonu. Ze względu na styl wykonania mogą stanowić punkt ozdobny pokoju nadający wnętrzu niebywałego szyku i elegancji. Dużym atutem w roletach okiennych jest możliwość dopasowania ich do wymiaru okna po całej szerokości, łącznie z jego ramą. Montaż można wykonać bezpośrednio do sufitu lub ściany nie naruszając przy tym konstrukcji okiennej.

 

Roleta okienna a okna dachowe

Typ rolety dopasowany do okien dachowych odbiega nieco od rolet wykorzystywanych w klasycznych oknach. Ich głównym elementem są prowadnice, w których szczelnie umiejscowiony jest materiał lub wkładka plisowana na wymiar. Taki zabieg pozwala na dokładne przyleganie osłony do okna. Możliwe opcje dostępnych rolet możesz sprawdzić na Dopasujrolety.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *