Podaruj sobie łyk zdrowia na wiosnę

Ideał współczesnej kobiety godzącej role zaradnej matki, żony, a przy tym odnoszącej sukcesy businesswoman zapewne niejednej z pań spędza sen z powiek. Dorównanie temu wzorcowi jest nie lada sztuką, wymagającą wielu wyrzeczeń, ale czy na pewno przynosi spełnienie?

Codzienna opowieść pod tytułem praca, dom i rodzina warunkuje kobiece wybory oraz dyktuje priorytety. Jej główna bohaterka często czuje się przemęczona i nie może znaleźć przysłowiowych 5 minut na odpoczynek. Paradoksalnie angażując się w kilka sfer życia zapomina o własnych potrzebach, a przede wszystkim o tym by zadbać o siebie.

Eksperci są zgodni, że działanie przez dłuższy czas na zwiększonych obrotach nie sprzyja korzystnie na kondycję naszego zdrowia. Zazwyczaj w natłoku obowiązków zapominamy o kluczowych składnikach diety, zaniedbujemy również badania profilaktyczne, odwołujemy kontrolne wizyty u lekarza oraz nie zwracamy uwagi na niepokojące sygnały ze strony naszego organizmu. Także nasza odporność fizyczna i psychiczna jest osłabiona. Czujemy się permanentnie zmęczone, jesteśmy senne, a przy tym mamy problemy z koncentracją. Apogeum przeforsowania organizmu zwykle nasila się wraz ze zmianą jaką jest przejście z okresu zimowego na wiosenny. Na ten stan wpływają m.in. skoki ciśnienia atmosferycznego oraz wahania temperatury. Warto zatem już zawczasu pomóc sobie i pomyśleć o kilku zmianach, które zaowocują dobrym samopoczuciem oraz wzmocnią nasz organizm.

Można by pokusić się o stwierdzenie, że sprzyjającym dla kobiet czasem dbania o siebie jest miesiąc marzec, który sam w sobie symbolizuje zmiany. Pierwsze oznaki wiosny pociągają za sobą myślenie o zdrowej diecie, oczyszczeniu organizmu oraz aktywności fizycznej. Także w tym okresie niektóre poradnie oraz organizacje wychodzą naprzeciw kobietom i specjalnie dla nich, na dzień 8 marca organizują akcje bezpłatnych profilaktycznych badań mammograficznych i cytologicznych. Jest to istotne ponieważ jak wynika z badań współczynnik zachorowalności jak i umieralności m.in. na raka szyjki macicy w naszym kraju jest jednym z najwyższych w Europie.

Jak podkreśla Ilona Ismaiłowa, ekspert firmy Alfa, produkującej bioaktywny preparat ALFA NECTAR „Wczesna diagnostyka daje szansę na wyleczenie z choroby oraz zmniejsza ryzyko powikłań. Jednak Polki często zaniedbują podstawowe badania, i tutaj dużą rolę odgrywają ich bliscy, którzy winni wspierać kobiety oraz zachęcać do częstszego kontrolowania stanu zdrowia”. Jednak profilaktyka to również dbanie o swój organizm na co dzień: utrzymywanie właściwej kondycji fizycznej, unikanie stresu, prawidłowe odżywianie się. Poza tym korzystanie z dóbr natury takich jak wyciągi z owoców aronii i czarnej porzeczki. Owoce aronii mają działanie oczyszczające, wspomagając pozbywanie się z organizmu metali ciężkich, a zawarte w nich antyoksydanty znajdują zastosowanie w profilaktyce zmian nowotworowych. Natomiast czarna porzeczka jest jednym z najlepszych źródeł witaminy C.

Marzec przynosi czas zmian oraz zdrowych inspiracji. Nim jednak wejdziesz w codzienną rolę matki i żony nie zapomnij pomyśleć o sobie. Przecież dawno już udowodniono, że kobieta szczęśliwa, to kobieta spełniona która potrafi odpowiednio zadbać o swoje zdrowie.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *