Złamania osteoporotyczne – co to osteoporoza.

Łagodnie mówiąc – nie musisz robić badań gęstości kości i się leczyć. Jeśli masz pełne przekonanie, że uda ci się umrzeć po złamaniu osteoporotycznym lub chcesz, aby ktoś z rodziny opiekował się tobą do końca życia.

 
W zależności od złamania ta opieka może ograniczać się do robienia zakupów albo mycia i ubierania, ale przy dużym pechu można zostać na wiecznie przykutym do łózka.

Złamania osteoporotyczne są przyczyną niepełnosprawności, kalectwa, a nawet śmierci.

————————————–
Poznaj warto – http://autorzy365.pl/cichy-zabojca-kosci-osteoporoza_a5476 – Cichy zabójca kości – Osteoporoza
 
Częstotliwość złamań osteoporotycznych raptownie rośnie na całym świecie podobnie jak wśród kobiet, jak i mężczyzn. Powodem tego jest coraz dłuższe życie dużych grup społecznych oraz zmiana stylu życia i żywienia. Także skażenie środowiska i unikanie słońca mają duży wpływ na układ kostny milionów ludzi.
 
Mimo iż kobiety mają częściej osteoporozę, to złamania osteoporotyczne stanowią wiodącą dyspozycję chorobowości i śmiertelności wśród starszych mężczyzn. Zwłaszcza u panów szczupłych po 70 roku życia, palących tytoń.
 
Największą masę kostną uzyskujemy między 25 a 35 rokiem życia. W stosunku od maksymalnej masy kostnej i tempa jej utraty, po 40 roku życia w różnym wieku dochodzi do rozwoju osteoporozy.
 
W ramach profilaktyki osteoporozy należy gwarantować dzieciom adekwatną ilość wapnia, witamin i protein. Zachęcać do ćwiczeń obciążających kości oraz edukować o szkodliwym wpływie alkoholu i palenia tytoniu. Bardzo ważne jest również zachowanie odpowiedniej wagi ciała.
—————————–
 
[dropshadowbox align=”none” effect=”lifted-both” width=”auto” height=”” background_color=”#ffffff” border_width=”1″ border_color=”#dddddd” ]Pamiętaj: bardzo duży procent chorych trafia do szpitala z powodu złamań osteoporotycznych bez wcześniejszego rozpoznania osteoporozy i leczenia. [/dropshadowbox]
 —————————–
Światowa Organizacja Zdrowia tak definiuje osteoporozę: „Jest to choroba układowa szkieletu charakteryzująca się zmniejszoną masą kości, zmienioną mikroarchitekturą oraz zwiększoną podatnością na złamania”.
 —————————–
O tym, czy i kiedy wystąpi złamanie, nie decyduje tylko bezwzględna gęstość kości, ale też nasza ogólna sprawność i elastyczność kości oraz szczęście.
—————————–

[dropshadowbox align=”none” effect=”lifted-bottom-right” width=”auto” height=”” background_color=”#ffffff” border_width=”1″ border_color=”#dddddd” ]Mierząc pH moczu, możesz sprawdzić zakwaszenie swojego organizmu. Sprawdzenie pH moczu jest zasadniczo najłatwiejszym i dostatecznie dokładną metodą ustalenia poziomu zakwaszenia organizmu – http://www.poradniki24h.pl/917/badanie_ph_moczu_sprawdz_zakwaszenie_organizmu/ [/dropshadowbox]

 —————————–
 
Skłonność do złamań zależy nie tylko od gęstości kości, ale także od ich jakości i struktury wewnętrznej. Dlatego też leczenie może wymagać wielu lat przyjmowania leków. Poprawa warunków „technicznych” w otoczeniu, zwiększenie sprawności chorych przez odpowiednie ćwiczenia oraz likwidacja szkodliwych czynników i zmiana stylu życia. Te elementy razem wyraźnie zmniejsza częstotliwość złamań osteoporotycznych.
—————————–
 
Polecamy poradnik.
 
Poradnik ten jest bardzo potrzebny dla chorych, gdyż wyjaśnia większość problemów w leczeniu osteoporozy. Pokazuje jak, należy, postępować i co robić, aby uniknąć złamań, a następnie pozbyć się choroby.
—————————–

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *