Osteoporoza – co warto o niej wiedzieć?

Osłabia nasze kości, ogranicza nasze możliwości związane z samodzielnym poruszaniem się, bywa też przyczyną uciążliwego bólu. Osteoporoza jest jednym z największych wyzwań dla współczesnej medycyny, a walka z nią staje się jednym z priorytetów dla wielu lekarzy.

Co każdy z nas powinien wiedzieć na temat tak poważnego problemu, jakim jest osteoporoza?
W jaki sposób każdy z nas może chronić swe kości przed jej rozwojem?

Osteoporoza to choroba, która znacznie osłabia kości i sprawia, że stają się one znacznie bardziej łamliwe. Zwykły upadek lub niegroźna kontuzja mogą się z takim przypadku okazać przyczyną złamania kości. Co gorsza – proces leczenia takich złamań staje się w przypadku osób dotkniętych osteoporozą problemem znacznie bardziej skomplikowanym.

 

 

czytaj również – Osteoporoza – co musisz o niej wiedzieć i jej leczeniu

 

 

Kto powinien chronić swe kości w szczególności?

Jak wynika ze statystyk, osteoporoza najczęściej atakuje kobiety w okresie menopauzy. Szczególnie problematycznym okresem dla kobiecych kości okazuje się okres pomiędzy 45 a 70 rokiem życia. Proces starzenia się oraz związane z nim zmiany hormonalne to przecież główne przyczyny problemów z osteoporozą. Warto jednak pamiętać, że i młode osoby, i mężczyźni, mogą poważnie osłabiać swe kości i narażać je na problemy związane z osteoporozą. Zła dieta oraz brak ruchu to główne przewinienia, które mogą stać się z czasem przyczyną poważnych problemów ze zdrowiem. Warto więc sięgać po mleko i przetwory mleczne, warto korzystać z ruchu na świeżym powietrzu. Dzięki temu można poprawić swą formę, a jednocześnie – konsekwentnie wspierać kości i chronić je przed osteoporozą.

Książki na temat osteoporozy – które warto przeczytać?

osteoporoza1

Wiele cennych informacji o tej niebezpiecznej i podstępnej chorobie zawarł w swoim najnowszym poradniku, Jarosław Niebrzydowski (reumatolog, internista, homeopata z Gdyni) pt.: Jak leczyć osteoporozę.

 

Autor podpowiada w nim  jak stosować inne środki, o których nie uzyskamy informacji od większości lekarzy. Poradnik „Jak leczyć osteoporozę” przedstawia najnowsze zasady postępowania i leczenia tej choroby. Zawiera bardzo ciekawe i użyteczne informacje, przydatne zarówno dla chorych oraz członków ich rodzin i zapewne także dla lekarzy rodzinnych i specjalistów z innych dziedzin medycyny.

jak leczyć osteoporoze

Dla tych osób, które czytały już poradnik doktora „Jak leczyć reumatoidalne zapalenie stawów” nie będzie zaskoczeniem sposób w jaki Autor opisuje szczegółowo zasady postępowania i leczenie tej choroby.

 RZS

Ten poradnik powinien mieć każdy chory z osteoporozą, a przeczytać go powinni zarówno chorzy, ich rodziny jak i lekarze wszystkich specjalności.

Reumatologia BEZ TAJEMNIC

Ta strona powstała aby każdy, kto ma reumatoidalne zapalenie stawów, mógł poznać przyczyny wywołujące tę chorobę oraz różne metody prowadzące do jej wyleczenia.

http://doktorjarek.pl/

Zapisz

No votes yet.
Please wait...
Ebooki123

Księgarnia internetowa z e-bookami http://www.ebooki123.pl

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *