Oszczędzanie – jak je okiełznać?

Poznaj sprawdzone i skuteczne rozwiązania, które pozwolą Ci rozpocząć własną przygodę i odpowiedzą na pytanie jak oszczędzać pieniądze.

Jak zaoszczędzić – szukaj możliwości
Proces oszczędzania jest trudny, często wiąże się z odmawianiem sobie niektórych rzeczy czy przyjemności. Jednak po czasie, gdy wyrobisz sobie pozytywne nawyki nawet nie odczujesz zanim spostrzeżesz się, że właśnie oszczędziłeś kolejne kilkaset złotych. Zanim jednak wyrobisz nawyki, zacznij od uświadomienia sobie „gdzie leży problem”. Dlatego możesz skorzystać z gotowych szablonów i w Excelu stworzyć własną tabelę przychodów i wydatków. To pomoże Ci zobaczyć na co realnie wydajesz pieniądze oraz w których obszarach możesz zaoszczędzić. Dobrze, abyś już we wstępnym etapie ustalił sobie cel np. „Chciałbym zaoszczędzić 150 zł miesięcznie oraz w przypadku premii lub innych dodatków kolejne 500 – 1000 zł”. W momencie, gdy uświadomisz sobie „problem”, zobaczysz na co realnie wydajesz pieniądze oraz ustalisz sobie cel (pamiętaj, że powinien być realizowalny). Kolejnym krokiem powinno być założenie konta oszczędnościowego na które będziesz przelewał oszczędności.

Jak oszczędzać pieniądze – sprawdzone sposoby
Oszczędzanie to złożony proces, ale po wykonaniu pracy opisanej w pierwszym punkcie masz za sobą już połowę pracy. Teraz przyszedł czas na szukanie obszarów do oszczędzania – szukaj możliwości inspiracyjnych jak np. poradnik oszczędzania (można do niego zaliczyć różnego rodzaje fora, portale oraz blogi o oszczędzaniu takie jak http://finagoo.pl/). To miejsca w których znajdziesz sporo odpowiedzi na pytanie jak zaoszczędzić. Korzystanie ze sprawdzonych i skutecznych metod pozwoli Ci od razu zacząć działać oraz uniknąć wątpliwość i obaw. Zacznij od oszczędzania na tzw. zakupach spożywczych – to one pochłaniają około 40 – 60% Twoich miesięcznych wydatków, to właśnie tutaj możesz od razu rozpocząć swoje oszczędzanie:
a) jak zaoszczędzić na zakupach spożywczych
– rób zakupy raz w tygodniu
– zanim wyjdziesz na zakupy rób listę zakupową
– kupuj online
– szukaj promocji oraz wyprzedaży
– nigdy nie idź głodny na zakupy
b) jak zaoszczędzić na ubraniach
– kupuj podczas wyprzedaży
– kupuj online
– kupuj w sklepach z odzieżą używaną
– sprzedawaj swoje nieużywane ubrania
c) jak zaoszczędzić na wyjazdach
– planuj wakacje poza sezonem
– szukaj tanich lotów oraz noclegów
– planuj rowerowe wycieczki za miasto
– czytaj blogi podróżnicze (z przykładami na tanie wypady)

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *