Jak ułożyć swoje życie finansowe

Po co właściwie pracujemy? Czy po to, aby utrzymać siebie i rodzinę „od pierwszego do pierwszego”, czy po to, aby realizować marzenia i plany? Większość z nas prawdopodobnie wybierze drugą odpowiedź, jednocześnie zaznaczając, że realizacja marzeń wiąże się z zarabianiem dużej ilości pieniędzy.

Większość ludzi ponosi porażkę nie dlatego, że mierzyli zbyt wysoko i im się nie udało, ale dlatego, że mierzyli zbyt nisko i to im się akurat udało.

Autor podsuwa pomysły na zwiększenie zarobków i pokazuje, że poprzez zmianę swojego nastawienia do wydatków i stosowanie odpowiednich form oszczędzania, możemy stać się kowalami własnego losu, osiągając finansową niezależność.

W zrozumiały sposób wyjaśnia odbiorcom podstawowe pojęcia związane z pomnażaniem kapitału, opisuje mniej i bardziej ryzykowne sposoby zarabiania (od lokat, poprzez giełdę, aż po inwestycje alternatywne) oraz przedstawia praktyczne porady dotyczące inwestowania, unikając przy tym specjalistycznego języka i wskazywania dróg „jedynie słusznych”.

Książka wybitna i jedyna w swoim rodzaju na rynku. Autor bez owijania w bawełnę przekazuje rzetelne i uniwersalne rady oraz metody osiągnięcia sukcesu nie tylko w sferze finansów, ale również w każdej innej istotnej dziedzinie życia.

Spis treści:

 1. Potrzeba zmian i reedukacji
 2. Definicja pieniądza
 3. Moja historia
 4. Etapy w życiu
 5. Studium przypadku
 6. Określenie poziomu własnego życia
 7. Wyznaczenie celów finansowych
 8. Budżet domowy
 9. Dyscyplina finansowa
 10. Aktywa i pasywa
 11. Oszczędzanie
 12. Gotówka czy karta
 13. Gromadzenie kapitału i majątku
 14. Ochrona kapitału
 15. Dodatkowe dochody – inwestowanie
 16. Dochód pasywny
 17. Wybór kierunku, czyli jak zorganizować sobie przyszłość
 18. Podnoszenie kwalifikacji

[buybox-widget category=”book” ean=”9788381190985″]

Ebooki123

Księgarnia internetowa z e-bookami http://www.ebooki123.pl

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Only registered users can comment.