Jak wygląda rynek nieruchomości komercyjnych na sprzedaż w Polsce?

Nieruchomości komercyjne na sprzedaż w Szczecinie to bogaty i ciekawy rynek najróżniejszych budynków o różnym przeznaczeniu i zakresie cenowym. W mieście dominuje popyt na powierzchnie magazynowe, co doskonale widać na przykładzie kolejnych firm wykupujących miejsca pod dalszą działalność logistyczną, jak np. Amazon. Jak wykorzystać ten potencjał?

Nieruchomości komercyjne na sprzedaż w Szczecinie – analiza rynku

Szukając nieruchomości komercyjnych w Szczecinie, warto dokładnie poznać tamtejszy rynek, korzystając z analiz i ofert dostępnych na portalu WGN. Szczecin usytuowany jest tuż przy granicy niemieckiej, w północno-zachodniej części Polski. Miasto stanowi istotny ośrodek gospodarczy i ważny okręg kulturalno-społeczny w regionie. Szczecin to także centrum życia akademickiego: funkcjonuje tu kilkanaście uczelni wyższych, spośród których szczególnym uznaniem cieszy się Akademia Morska oraz Pomorski Uniwersytet Medyczny. Średnia stopa bezrobocia w roku 2016 w Szczecinie wyniosła 4,7 %, a przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto na mieszkańca to 4381,58 złotych.

Jak wynika z raportu Market Insights – Rynek nieruchomości magazynowych 2017, opracowanego przez międzynarodową firmę doradczą Colliers International oraz agencję doradztwa personalnego Advisory Group TEST Human Resources, Szczecin to ośrodek zauważalnie zyskujący na znaczeniu jako lokalizacja przeznaczona pod działalność logistyczną. W 2016 zasoby powierzchni magazynowej w mieście zwiększyły się o 43,4 tysiące metrów kwadratowych, a obecnie w budowie znajduje się aż 313 m kw. przestrzeni magazynowych, co plasuje Szczecin na drugim miejscu wśród najprężniej rozwijających się polskich rynków nieruchomości magazynowych.

Poziom popytu na nieruchomości przeznaczone pod magazyny w 2016 roku był ponad trzy razy większy od zapotrzebowania zaobserwowanego w roku poprzednim. – Rynek szczeciński jest dzisiaj rynkiem bardzo modnym, jeśli chodzi o nieruchomości komercyjne – potwierdza Henryk Wiewiórski, agent szczecińskiego Biura Nieruchomości WGN i zdobywca tytułu Brokera Roku 2016. – O intensywnym wzroście inwestycji świadczy między innymi fakt, że do Szczecina przywędrowały wielkie firmy, jak Zalando czy Amazon.

Atrakcyjne inwestycje w Szczecinie

Przykładem jednej z atrakcyjniejszych inwestycji na rynku nieruchomości komercyjnych w Szczecinie jest także realizacja spółki Echo Investment odpowiedzialnej za rozbudowę obiektu komercyjnego przeznaczonego na odzieżowe centrum handlowe, czyli Outlet Park Szczecin. Galeria usytuowana jest na szczecińskim Prawobrzeżu i niedawno zyskała komplet najemców. Budynkiem zainteresowały się następujące firmy: Guess, Tru Trussardi, Solar, By o La La, Pierre Cardin a także dwa duże sklepy – Onyx Fashion Gallery oraz PDM Outlet. Ideą Outlet Parku jest sprzedaż firmowych ciuchów w cenach znacznie niższych (nawet do 70%) od kosztów w tradycyjnych sklepach. Ponadto do budynku należeć będzie także kino Helios, powierzchnia mieszcząca sklep dziecięcy Smyk Mega Store oraz supermarket Piotr i Paweł. Głównym inwestorem jest tutaj holenderska spółka Echo Polska Properties, która zajmuje się inwestowaniem w sektor nieruchomości handlowych, biurowych i magazynowych w całej Polsce.

Publikacja: insane.agency

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *