Książka do wielkanocnego koszyczka

Dni coraz dłuższe, noce coraz krótsze, a Święta Wielkiejnocy zbliżają się do nas wielkimi krokami. Wraz z nimi do naszych domów zawitają regionalne i narodowe tradycje, które w każdej rodzinie wyglądają zupełnie inaczej. Na stołach pojawi się ogrom pysznego jedzenia, a obok pachnących potraw stanie wielkanocny koszyczek.

Słodkie święta – proste przepisy na świąteczne wypieki

http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/prezent-dla-smakosza-okazji-piekarza-cukiernika

A co by się stało, gdyby do tradycyjnych czekoladowych jajeczek, dorzucić dla każdego po książce? Czy to nie nowa fantastyczna, a do tego edukacyjna tradycja?

Proponowane tytuły rozpocznijmy od najmniejszych domowników, którzy z radością wyczekują na świąteczne upominki.

Ptaki cudaki i inne zwierzaki – Adam Cichy

Jako pierwsze pojawiają się „Ptaki – cudaki i inne zwierzaki”, autorstwa Adama Cichego. Są to trzy, przeznaczone dla każdego malucha bajki, których główni ptasi bohaterowie z pewnością zaskoczą i zafascynują. Czytając kolejne kartki książeczki, dziecko pozna nie tylko historię wróbelka, który zamarzył o locie do Afryki. Będzie też uczestniczyło w wyborach na najlepszego lotnika, lub najgłośniejszego śpiewaka. „Ptaki – cudaki i inne zwierzaki” to książka, która zabiera odkrywające świat pociechy w zupełnie nowe miejsca. Pokazuje, że zwierzęta, tak jak ludzie mają wady, zalety, obawy i marzenia.

http://www.psychoskok.pl/produkt/ptaki-cudaki-inne-zwierzaki

A właśnie, że baśnie – Adam Cichy

Adam Cichy, w wielkanocnej wyliczance pojawia się po raz kolejny. Tym razem składa na małe rączki naszych dzieci książkę pod tytułem „A właśnie, że baśnie”. Jest to pięknie skonstruowany, magiczny świat, w którym czytelnik znajduje odpowiedź na wyjątkowo nurtujące pytania. Czy jednorożec istnieje naprawdę? Czy pluszaki potrafią mówić? Poza rozwiązaniami tych zagadek książka niesie ze sobą również niezwykle istotną, dla każdego rozwijającego się dziecka lekcję. Poprzez każde machnięcie czarodziejskiej różdżki, najmłodszy czytelnik dowiaduje się jak radzić sobie z własnymi słabościami, jak pokonywać lęki oraz jak żyć mądrze. Takich lekcji, nie można odbierać dzieciom.

http://www.psychoskok.pl/produkt/a-wlasnie-ze-basnie

Kolejną kategorią książek, które mogą zamienić się miejscami z czekoladowym zającem, są publikacje dla młodzieży. Spełniają one niezwykle ważne role w procesie dojrzewania.

Bądź czujna – Paula Bartkowicz

„Bądź czujna” to książka autorstwa Pauli Bartkowicz, która przychodzi z pomocą każdemu nastolatkowi, wkraczającemu w dorosłość. Przed Ann, główną bohaterką powieści staje potwornie trudne zadanie. Po stracie rodziców, którzy zginęli w pożarze, trafia ona do nowego, szalenie przystojnego opiekuna. Mężczyzna jednocześnie jest Wielkim Mistrzem i dyrektorem Akademii w Trytii – królestwie opanowanym przez męską część ludzkości. Ann została obdarzona magicznymi zdolnościami, jednak nawet to nie hamuje kolegów przed bolesnymi uwagami. W historii pojawia się jednak dobra dusza. Najlepsza przyjaciółka dziewczyny, która pokazuje, jak ważne w życiu jest znalezienie powierniczki. Książka w fantastyczny sposób prowadzi nastoletniego czytelnika przez trudny etap dorastania. Chociaż Ann miała przed sobą wiele trudnych wyzwań, ostatecznie staje się dojrzałą i mądrą kobietą.

http://www.psychoskok.pl/produkt/badz-czujna

Bierz plecak i lecimy – Beata Goździk

Zostając w temacie trudnych wyborów w nastoletnim życiu, należy wspomnieć o książce pod tytułem „Bierz plecak i lecimy”, autorstwa Beaty Goździk. To pasjonująca powieść obyczajowa, która pokazuje, że wcale nie tak łatwo jest zadecydować, co chcemy robić w przyszłości, o czym marzymy i czego potrzebujemy. Jolka, Malwina, Karol, Przemek i Wiktoria, to paczka absolwentów, którzy postanowili posmakować wolności i samodzielności. Równie mocno zarysowana jest istota miłości, przyjaźni i poczuciu bezpieczeństwa. Nie wolno ich zagubić w pogoni za dorosłością, która nawiedzi każdego, prędzej, czy też później.

http://www.psychoskok.pl/produkt/bierz-plecak-lecimy

Idąc tropem kategorii, dochodzimy do książek dla kobiet, które stworzone są, aby pocieszać, osuszać łzy i ukazywać płomienne romanse.

Moje szerokie tory – Anna Szuszek

„Moje szerokie tory” Anny Szuszek pokazuje, jak szybko zmienia się nasz świat. „Moje szerokie tory” to zdecydowanie powieść wzruszająca, emocjonująca, wydobywająca łzy, nawet z najtwardszych czytelniczek. Główna bohaterka, prowadzona emocjami, wywołanymi w przełomowym momencie życia, zaczyna wspominać. Przenosi się pamięcią o trzydzieści lat wstecz, do czasów, kiedy była studentką w ZSRR. Z dającymi się wyczuć łzami w oczach i drżeniem ust opowiada o codziennych obowiązkach i przyjemnościach. O szczęściach i załamaniach oraz o miłości, która jest najsilniejszym, drzemiącym w nas uczuciem. W przypływie emocji kobieta postanawia odnaleźć pewnego mężczyznę. Był to człowiek, który w jej wspomnieniach okazał się dla niej niezwykle ważny. Jak wyglądało ich spotkanie po trzydziestu latach? Jak wiele się zmieniło? Odpowiedzi na te pytania mieszczą się właśnie w książce „Moje szerokie tory”.

http://www.psychoskok.pl/produkt/moje-szerokie-tory

Tatuaże podświadomości – Grażyna Mączkowska

Wspomnienia, marzenia, piękne okolice i miłość. Czy dla kobiety istnieje lepsze połączenie? Grażyna Mączkowska, autorka powieści „Tatuaże podświadomości” wykorzystała te czynniki, aby stworzyć książkę zarówno poruszającą, jak i wyjątkowo zaskakującą. Trzy przyjaciółki, Grażka, Teresa i Gabrysia od lat wzajemnie się wspierają i pokonują wszelkie niegodziwości losu. W ostatnim czasie w życiu Gabrysi wiele się zmieniło. Postanowiła przeprowadzić się na Mazury, aby dokończyć tutaj leczenie DDA. Nieoceniona pomoc jej męża niestety nie wystarcza, do akcji wkracza więc Grażka. Kobieta postanawia napisać książkę z elementami życia przyjaciółki, która ma stanowić fragment jej terapii. Czy ten pomysł jest trafiony? Czy powrót do przeszłości jest dobrym rozwiązaniem? Poznawanie trudów i zwycięstw Gabrysi to doskonałe zajęcie w wolnym, świątecznym czasie.

http://www.psychoskok.pl/produkt/tatuaze-podswiadomosci

Powolutku zbliżamy się do ostatniej kategorii. Literatura ma również swoich przedstawicieli na męskich półkach, na których najpewniej nie możemy spodziewać się płomiennych romansów i ckliwych wzruszeń.

Brunatne sekrety – Dariusz Krzywdziński

Doskonałym przeciwieństwem miłosnych igraszek jest książka „Brunatne sekrety” Dariusza Krzywdzińskiego. To dramatyczna, niekiedy brutalna powieść o trudach, z jakimi musi się zmierzyć dziennikarz śledczy, Andrzej Nowak. Od wielu lat sprawnie wykonuje swoją pracę w pojedynkę. Jednak nadszedł czas, kiedy wytropienie afery półświatka będzie wymagało wznowienia swoich szkolnych kontaktów. Mieszkający w Berlinie znajomy okazuje się doskonałym rozwiązaniem. Jan Miller to zawodowy policjant, trudniący się w zwalczaniu przestępczości zorganizowanej. Lepszego partnera nie można sobie wymarzyć! W życiu nigdy nie jest idealnie. O tym przekonali się również mężczyźni prowadzący śledztwo, dla których zdemaskowanie afery stało się celem drugorzędnym. Na pierwszy plan wyszła dawna sprawa wywozu skrzynek z zamku w Królewcu. Porywające wydarzenia doprowadzają do informacji zawartych w liście pozostawionym przez zmarłego dziadka Andrzeja, w którym zawarł wyjątkowo niecodzienną prośbę. Jaką? O tym trzeba przeczytać samemu, szczególnie gdy mamy kilka dni wolnego. Lektura wciąga bez reszty!

http://www.psychoskok.pl/produkt/brunatne-sekrety

Na głowie stanęło – Michał Krupa

Ostatnia już propozycja, również dla głów rodzin, leczo oczywiście nie tylko, o bardzo wymownym tytule, „Na głowie stanęło”. Michał Krupa stworzył sensacyjno – obyczajową komedię, której treść nie tylko dziwi, ale również poważnie szokuje. Wyjątkowo wysmakowane połączenie brutalności oraz czarnego humoru pozwoliło na powstanie książki, która pokazuje, że nie należy bać się żadnych wyzwań. Akcja toczy się wokół paradoksalnego życia głównego bohatera, Ryszarda. Od wielu lat zajmuje on niesamowicie nużące stanowisko za biurkiem. Jednak wizja niebezpiecznych, być może niekomfortowych zmian w zestawieniu z pewną posadą wydaje się abstrakcją. Takim samym absurdem stają się niespodziewane wydarzenia na jednym z blokowisk, zbudowanych podczas rozkwitu socjalizmu w Polsce. Pomiędzy blokami, nocą zaczyna grasować wandal malujący samochody. Pozornie nudna codzienność mieszkańców zmienia się w misję dorwania chuligana. Ryszard, podobnie jak cała społeczność mieszkańców osiedla angażuje się w dochodzenie, a w ich życiu zachodzą ogromne, niespodziewane zmiany. Książka w wyraźny sposób pokazuje, jak wspólne problemy i ten sam wróg potrafią łączyć ludzi.

http://www.psychoskok.pl/produkt/na-glowie-stanelo

Proponowane książki skierowane są do każdej grupy wiekowej oraz płci. Doskonałe na wolne i świąteczne dni. W pędzie wielkanocnych zakupów i ogromu przygotowań, nie zapominajmy o sobie. Warto znaleźć chwilę dla siebie i książki, którą być może znajdziemy pomiędzy świątecznymi barankami i czekoladowymi zajączkami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *