Michał Broniszewski w sezonie 2012

Plany na sezon 2012

Celem miejsce na podium

Michał Broniszewski w bardzo udany sposób rozpoczął sezon 2012. Polak zmieniający się za kierownicą Ferrari 458 z trójką innych kierowców zajął znakomite drugie miejsce w wyścigu 12 h w Abu Dhabi, po dramatycznej walce do samej mety. Polak pokonał między innymi znakomitego Szkota Ryana Dalziela, który zaledwie tydzień później był o włos od zwycięstwa w wyścigu 24 h Daytona.

Ten wyścig to już historia – mówi Michał Broniszewski, ale wciąż powracam do niej myślami. To był bardzo udany weekend, zakończony znakomitym wynikiem. Przez długi czas byliśmy liderami wyścigu. Nie udało się wygrać, ale bardzo cieszę się z drugiego miejsca.”

Teraz Michał Broniszewski jest już całkowicie skupiony na rywalizacji w sezonie 2012. W tym roku nadal będzie jeździł samochodem Ferrari 458 Italia zespołu Kessel Racing, a jego partnerem w załodze pozostaje Austriak Philipp Peter.

Naszym celem będzie miejsce na podium klasyfikacji generalnej serii International GT Open. Kalendarz obejmuje 8 podwójnych rund i jest podobny do ubiegłorocznego, ale mamy też trochę zmian.

Zaczynamy pod koniec kwietnia, tym razem na bardzo trudnym, technicznym torze w Algarve. Następnie mamy powracający do kalendarza po rocznej nieobecności Nurburgring, a w czerwcu ścigamy się na moim ulubionym torze Spa-Francorchamps, gdzie w zeszłym roku zdobyliśmy pierwsze punkty i stanęliśmy na podium. Potem w środku lipca tradycyjnie runda na torze Brands Hatch niedaleko Londynu, a zaledwie tydzień później nowy tor w kalendarzu w Paul Ricard na południu Francji. Lubię ten tor, ale zaledwie tydzień odstępu oznacza, że w Anglii trzeba będzie bardzo uważać, bo poważniejsze uszkodzenie samochodu może oznaczać utratę punktów w obu rundach. Na początku września debiutujący w kalendarzu International GT Open Hungaroring, a dwie ostatnie rundy zgodnie z tradycją w Monza, na naszym niemal domowym torze, gdzie wygraliśmy w zeszłym roku i finał sezonu w Barcelonie.

Początkowo w naszych planach była także seria Le Mans, w której próbowaliśmy już sił w zeszłym roku. Niestety, kalendarz tego serialu został ułożony tak, że tylko 2 wyścigi nie kolidują z rundami GT Open. Poza tym dobór torów w serii Le Mans jest dość kontrowersyjny. Dlatego chcemy skupić się w tym roku tylko na naszej serii, w której zaliczymy już czwarty sezon i czujemy się doskonale.”

W lutym Michał Broniszewski wygrał sesję testową International GT Open na torze Autodromo Internacional do Algarve w Portugalii, gdzie planowano rozegranie dwóch wyścigów nowej zimowej serii Winter GT Open, ale wyścigi odwołano z powodu zbyt małej liczby uczestników.

International GT Open

Kalendarz sezonu 2012

27 – 29 kwietnia: Algarve

25 – 27 maja: Nurburgring

22 – 24 czerwca: Spa – Francorchamps

13 – 15 lipca: Brands Hatch

20 – 22 lipca: Paul Ricard

7 – 9 września: Hungaroring

28 – 30 września: Monza

2 – 4 listopada: Barcelona

* * * * *

Więcej informacji: www.broniszewski.com, www.gtopen.net

——————–

Kim jest Michał Broniszewski?

39-letni polski kierowca wyścigowy. Mieszka w Warszawie. Żonaty, troje dzieci (dwie córki i syn). W wyścigach startuje od 2006 roku. Rozpoczynał swą karierę od startów w Ferrari Challenge. W roku 2009 zdobył tytuł mistrzowski w kategorii GTS serii International GT Open, co jest jego największym sukcesem. Sezon 2010 zakończył na szóstym miejscu w wyższej kategorii Super GT. W styczniu 2011 zajął drugie miejsce w prestiżowym wyścigu 24h w Dubaju. Od początku kariery związany z marką Ferrari. Od 2011 roku startuje samochodem Ferrari 458 Italia. Więcej informacji: www.broniszewski.com

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *