Wybuchające budynki, Godzilla, UFO – Tychy na jedną noc zamienią się w polską stolicę mappingu

W najbliższą sobotę na terenie Browaru Obywatelskiego w Tychach rusza IV edycja jedynego w Polsce festiwalu mappingu Mapp Fest 2014. W programie konkurs na najlepszą animację mappingu, strefa młodych projektantów „Tworzywo”, gry interaktywne dla uczestników, koncert Goorala oraz puszczanie lampionów. W sumie 8 godzin fruwania w chmurach świata interaktywnego. Wstęp wolny.

Najsłynniejsze festiwale mappingu na świecie odbywają się w szwajcarskiej Genewie oraz katalońskiej Gironie. Tychy już po raz czwarty dołączają do grona promotorów mappingu, sztuki, która nie tylko zamienia statyczne budynki w kino akcji, ale dostarcza niezapomnianych emocji wszystkim oglądającym. Organizatorem imprezy oprócz Browaru Obywatelskiego jest Miejskie Centrum Kultury, a fundatorem nagrody Prezydent Miasta Tychy.

– Mapping w Polsce rozwija się od kilku lat dynamicznie, ale jest to jeszcze ziemia nieodkryta dla większości motion designers – mówi organizatorka imprezy ze strony Browaru Obywatelskiego Marzena Dec. – Z roku na roku dostajemy coraz ciekawsze prace konkursowe, ale co jeszcze ważniejsze przybywa znacząco osób, które chcą wspólnie doświadczać tego rodzaju sztuki w jednym miejscu i tym samym czasie – dodaje organizatorka.

Nagroda główna w konkursie mappingu ufundowana została przez Miasto Tychy. 5 tys. złotych w tym roku zostanie wręczone zwycięzcy przez wice prezydenta miasta Mieczysława Podmokłego. W jury konkursu zasiądą doświadczeni promotorzy kultury.

Impreza rozpocznie się na terenie Browaru Obywatelskiego w najbliższą sobotę 30 sierpnia o godzinie 17, a zakończy po północy. Wszystkich chętnych zapraszamy do zapoznania się z programem na stronie www.festiwalmappingu.pl

prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *