Szczoteczka do zębów – która będzie dla mnie najlepsza?

Higiena jamy ustnej nie ogranicza się jedynie do szczotkowania zębów. Niebagatelną kwestią jest wybór produktów służących do pielęgnacji jamy ustnej. Jednym z najważniejszych jest szczoteczka do zębów. Jaką wybrać? Która lepiej się sprawdzi i czym kierować się w sklepie?

Szczoteczka do zębów – manualna czy elektryczna?

Manualne szczoteczki do zębów nie wychodzą z mody, ale w dużym stopniu rynek został opanowany przez szczoteczki elektryczne. Teoretycznie skuteczniejsze, ułatwiające dokładnie mycie zębów, a przy tym skracające czas niezbędny do mycia zębów i higieny jamy ustnej. W praktyce bywa jednak różnie, bo wiele zależy od dokonanych wyborów. Jeśli są właściwe, a szczoteczka do zębów zostaje dostosowana nie tylko pod względem wizualnym, to można z powodzeniem liczyć na piękny i zdrowy uśmiech.

Manualne szczoteczki do zębów mają tę przewagę, że działają delikatniej niż elektryczne odpowiedniki. Prawidłowe mycie zębów jest bardzo ważne, jednak manualna szczoteczka do zębów „wybacza” więcej błędów. W przypadku elektrycznej, nieprawidłowy sposób mycia, stosowanie przy nadwrażliwych zębach i krwawiących dziąsłach, może pogłębić już zaistniałe problemy. Kluczowe jest zatem, by w razie wątpliwości poradzić się stomatologa i dokonać odpowiedniego wyboru.

 

Stopień twardości szczoteczek do zębów

Miękkie, średnie i twarde. Takie oznaczenia spotykamy na manualnych szczoteczkach do zębów. Te o stopniu twardości określonym jako miękki, są dobre do krwawiących dziąseł i nadwrażliwych zębów, ale mogą nie czyścić dość dokładnie. Średnia twardość jest najbardziej optymalna dla większości użytkowników. Szczoteczka do zębów oznaczona jako twarda, powinna być stosowana tylko do mycia protez.

Kwestie wizualne są najmniej ważne, ale przydatne, chociażby ze względu na to, by domownicy nie mylili się, która szczoteczka jest czyja. Ponadto to ułatwienie nauki prawidłowej pielęgnacji jamy ustnej maluchów, które chętniej myją zęby, gdy ich szczoteczka jest opatrzona na przykład ulubionym kolorem bądź grafiką bajkowego bohatera. Do tego również odpowiednio dobrana pasta do zębów, regularne kontrole u dentysty, a co za tym idzie, zdrowe zęby na długi czas.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *