Wszystko, co musisz wiedzieć o kąpieli noworodka

Większość młodych ludzi przyznaje, że kąpiele maluszka to jedne z najbardziej stresujących momentów w karierze rodzica. Pielęgnacja noworodka nie musi jednak być dla niego nieprzyjemna, a postępowanie według kilku dobrze znanych zasad z pewnością ułatwi zadanie jego opiekunom.

Bezstresowa kąpiel – czy to możliwe?

Niedoświadczeni rodzice zawsze zastanawiają się, czy odpowiednio dbają o pielęgnację swojego maluszka. Kąpiele bywają kłopotliwe nie tylko ze względu na dyskomfort odczuwany przez niemowlaka, ale także z powodu nieodpowiedniego przygotowania ze strony jego codziennych opiekunów. Jak zatem zabrać się do zaaranżowania kąpieli, aby w miarę możliwości uprzyjemnić ją obu stronom? Przede wszystkim warto zadbać o to, aby maluch przyzwyczaił się do codziennego rytuału, który nie powinien być dla niego zaskoczeniem. Ważne, aby wszystko odbywało się o stałej godzinie (najlepiej wieczorem, tuż przed spaniem) i bez pośpiechu – zniecierpliwienie i nerwowe ruchy z pewnością nie są naszym sprzymierzeńcem. Kolejną kwestią jest odpowiednie przygotowanie rodziców, zapewnienie kompletu akcesoriów i miejsca, w którym odbędzie się kąpiel. Ostatnia, lecz jedna z najważniejszych rzeczy, na które musimy zwrócić uwagę, to temperatura wody w wanience. Inwestując w termometr do wody, jesteśmy w stanie zapewnić maleństwu komfort termiczny w trakcie kąpieli – a to już połowa sukcesu!

 

Termometr do wody – obowiązkowe akcesorium

Nawet jeżeli jesteśmy przekonani, że możemy bez problemu prawidłowo ocenić odpowiednią temperaturę w wanience, powinniśmy pamiętać o jednej rzeczy – to wszystko subiektywne wrażenia. Aby zyskać pewność, że niemowlak o nieco innym zakresie komfortu termicznego nie zmarznie w kąpieli, ani się nią nie oparzy, najlepiej postawić na niezawodny termometr do wody. Warto pamiętać, że istotne jest także zapewnienie ciepła w całym pomieszczeniu – unikniemy w ten sposób ryzyka przeziębienia. Spełniwszy te dwa warunki, można bez obaw przejść do kąpieli maluszka. Co ważne, należy zanurzać go w wodzie powoli, stopniowo go do niej przyzwyczajając. W takich sytuacjach pośpiech nigdy nie jest wskazany, a każda czynność musi być wykonywana bardzo uważnie, z zachowaniem najwyższej ostrożności. Stosując się do tych zasad, z pewnością unikniemy podstawowych błędów, popełnianych zwłaszcza przez młodych rodziców. W ten sposób z pewnością oszczędzimy sporo stresu nie tylko sobie, ale przede wszystkim nieoswojonemu z nową sytuacją maluchowi.

prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Only registered users can comment.